Reklama

Reklama

Max Walker je v roce 2004 už deset let zaměstnancem tajné vládní agentury, střežící tajemství stroje času a dbající na to, aby nikdo možnosti cestovat v čase nezneužil ve svůj prospěch. Nekompromisně zasahuje ve chvíli, kdy někdo mění události a tím ohrožuje budoucnost. Ani on sám nesmí daná pravidla porušit, přestože by mohl zabránit nevysvětlitelné násilné smrti milované manželky před deseti lety. Když se mocichtivý senátor McComb rozhodne stroje času použít k tomu, aby získal peníze pro chystanou prezidentskou kampaň: Tento bezohledný kariérista hodlá zasahovat do času – v nově vzniklé budoucnosti má v plánu zlikvidovat agenturu, aby měl volné ruce pro své špinavé plány. Dokáže se mu postavit jedině neúplatný Max… (TV Prima)

(více)

Zajímavosti (13)

  • Film a komiks se liší v tom, že předchozí časový konflikt v původním komiksu se odehrává v odlehlé hornické vesnici v Jihoafrické republice, kde jsou afričtí horníci strašlivě zanedbáváni a zneužíváni svými bílými majiteli. Tato zápletka se ve filmu nevyskytuje. Zločinec z budoucnosti, John Adam Packer, se snaží ukrást obří diamant, který se nachází v dole. Walker (Jean-Claude Van Damme) se objeví v dole, aby zatkl Packera a přivedl ho před soud. Packer aktivuje high-tech robota lovce/zabijáka, kterého si přivedl z budoucnosti, aby bojoval s Walkerem. Walker v boji zvítězí a rozdrtí robota pod troskami. Podmaní si Packera a předá obří diamant, po kterém Packer toužil, jednomu z černých horníků, kteří zachránili Walkera během boje, Josephu M'Botovi. (Untentrauer)
  • Navzdory tomu, že film Timecop byl již založen na komiksu, byl v době vydání filmu také adaptován do vlastní komiksové série. Existovala také série románů napsaných Danem Parkinsonem a také videohra pro Super Nintendo. (Untentrauer)
  • Plakáty se svůdnými robotkami, které jsou k vidění v pracovně operátora stroje času Rickyho, jsou dílem japonského umělce Hajima Sorayamy. (fifox)
  • Po dokončení filmu dostal Van Damme nabídku na natočení 3 filmů s honorářem 12 milionů amerických dolarů. Van Damme, v té době závislý na kokainu, však odmítl s tím, že si přeje 20 milionů, podobně jako Jim Carrey. Jeho kariéra pak nabrala negativní směr. (colin70366)
  • Společnost Cryo Interactive vydala v roce 1995 počítačovou hru „Timecop“, která byla vytvořena právě na motivy tohoto filmu. (Terva)
  • Z celkového rozpočtu 27 milionů amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 5 milionů. S výdělkem přes 103 milionů se jedná o jeho nejvýdělečnější snímek. (Eldrick)
  • Futuristické hodinky jsou ve skutečnosti Casio model DW-400. (ČSFD)
  • Po snímke Dvojitý zásah (1991) sa jedná už o druhý film, v ktorom stvárnil Jean-Claude Van Damme dve postavy naraz. (ČSFD)
  • Akčnú sci-fi snímku nakrútil režisér a kameraman Peter Hyams podľa rovnomenného komiksu Mikea Richardsona a Marka Verheidena publikovaného pod hlavičkou vydavateľstva Dark Horse. (ash99)

Související novinky

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Shodou okolností se téměř současně vynořily zprávy o remaku dvou akčních klasik z konce osmdesátých let, které proslavily belgického „baleťáka". Především je tady Krvavý sport, jehož novou verzi… (více)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Catherine Hardwicke, Chris Weitz a... David Slade?! Cože?! Po „nějaké ženské“ a režisérovi Prciček a Zlatého kompasu nekompromisní tvůrce V pasti a 30 dní dlouhé noci, který nemá problém nějakému… (více)

Útočiště v minulosti

Útočiště v minulosti

05.07.2008

Nenachází se pouze ve vzpomínkách vaší senilní babičky. Tohle je myšleno doslova. Akční sci-fi Hiding in Time by se dala zjednodušeně nazvat crossoverem Arnoldova Likvidátora a Jean-Claudova Timecopa… (více)

Reklama

Reklama