Hadí doupě

• Velká Británie Crooked House (více)

V nejspletitějším příběhu Agathy Christie se soukromý detektiv Charles Hayward (Max Irons) na žádost své bývalé milenky pouští do vyšetřování podezřelého úmrtí jejího dědečka, bohatého patriarchy, aby pachatele našel dřív, než Scotland Yard odhalí temné rodinné tajemství. Na rozpadajícím se statku, obklopen jedovatou atmosférou hořkosti, odporu a žárlivosti, se Hayward setkává se třemi generacemi rodinné dynastie včetně divadelní herečky (Gillian Anderson), čerstvé vdovy (Christina Hendricks), která byla o 50 let mladší než její muž, a ženské hlavy rodiny lady Edith de Haviland (Glenn Close). (Bontonfilm)

subic

Vnučka zabila dědečka a pak chůvu. Chtěl jsem to vidět hlavně kvůli Gillian Anderson, ale ta tu má opravdu jen epizodní roličku. ()

Tominni

Solidní klasická detektivka podle Agathy Christie. Detektiv Hayward nakonec neodolá pozvání bývalé milenky, ale vyřešil úmrtí jejího dědečka. V domě, kde z řady příbuzných může mít motiv každý. Na jedno  zhlédnutí je to fajn, ale chybí něco navíc, co by mě přimělo se podívat znovu. ()

veverysiak

Toto som nečítal, ale dokážem si predstaviť ten príjemný agátin buket, jej štýl má neopakovateľné čaro, filmári sa určite snažili, a musím povedať, že sa mi to aj celkom popačovalo, úplne iný prístup, ako zvolil nedávno Branagh pri Orient exprese, viac inklinujúci k originálu a tiež prijateľný, takže 65%. ()

fafejt001

PRO znalce filmu vydařené . Zápletka , postavy , konverzace, postup vyšetřování i tak nějak nečekané rozuzlení . A rovněž kulisy , pokoje , obrazová výzdoba , atd , tedy i ten zámeček , famoooznííí . Jak říkám pro vnímavého , neotřelého diváka , opravdu podívaná . ()

Saxos

Jako jsem nepřišel na chuť knižní tvorbě Agathy Christie, tak mě neupoutalo ani filmové zpracování jedné z knih. Bohužel všechny příběhy mě připadají svým způsobem stejné. ()

mr.twizta

Pri adaptaci klasicke detektivky dost mozna staci dodrzet tri zakladni principy. Do hlavni role obsadit charismatickou osobu, unosne zkrotit stopaz filmu a ukocirovat ton vypraveni. Ani jednoho ale bohuzel tvurci nedosahli, skoda. Pretazena a spatne natocena nuda. ()

Kushina

Vražda hlavy rodiny s neskutečným bohatstvím a následné dohady o tom, na koho byla napsána závěť. Je jasné, že vrahem je někdo z ubytovaných na jeho sídle. Najít pachatele může být ale větší oříšek, než by se zdálo, protože motiv mají všichni a ne vždy musí vrahem být někdo, na koho padá největší světlo. Může to být právě naopak. 55% ()

LencaN

Nechápu tolik negativity. Od Agathy Christie nemůžete přece čekat nějakou filmovou bombu, která vás posadí na zadek. Její rukopis je celkem jasný a pokud tento film srovnávám s Herculem Poirotem, tak má naprosto dostačující kvalitu. Pro mě to bylo napínavé. I postavy mi sedly. Některé byly nové a neokoukané a některé byly staré dobré - takže záruka dobrého herectví. Velmi oceňuji hudbu, ta byla úžasně mrazivá a atmosféru hezky dokreslovala. I rozvláčnější tempo ve mně jen povzbuzovalo zvědavost, kdo to tedy udělal. Když jdu koukat na film na motivy Agathy Christie, tak dopředu něco očekávám. Pokud jste čekali něco monstrózního, tak jste holt ještě nezkušení diváci jejich detektivek. ()

WugWugs

Prekvapivo dobre obsadené spracovanie menej známeho literárneho komplica práve aktuálneho Orientálneho expresu. Výsledok je kvalitnejší televízny film s dobrou výpravou a hereckým osadenstvom, miestami neprehľadnejšími dialógmi (o kom to hovorí?), celkovo nevýrazným detektívom a mierne dlhšou minutážou. Fajn detektívka starej školy na zabitie času. ()

Zdenek.D

Krásná výprava a solidní herecké obsazení nezachrání jen ve výsledku průměrnou detektivku z pery Agathy Christie. Samotný scénář není špatný ale filmu chybí správné tempo. Vhodné na nedělní odpoledne! ()

PanIncognito

Na tomto filmu je nejlepší všestranné obsazení... především Glenn Close. Herci vynikají, ovšem to je vše. Chybí mi zde jiskra, napětí i zábava, což je způsobeno prázdnotou scénáře. Některé scény jsou znuděné. :-| (viděno s dabingem) ()

Pierre95

Docela příjemná detektivka s famózní a legendární Glenn Close, která si všechny scény, kde figuruje, krade pro sebe :) ()

Korpy22

Nechutností prorostlá domácnost, která převršila mez. Skvělá detektivka odehrávající se v jednom domě s vědomím, že je zde vrah. Mám rád by v napětí a celou dobu společně s detektivem sbírat informace a náznaky, toho jak to dopadne. Film je temný, napínavý a má spád. ()