Osobní strážce

• slovenský

Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Možná je to příliš přeslazené, ale mně to překvapivě sedlo. Kevin Costner je opět masér, má to dobrý soundrack a prostě skvělý film.(18.2.2006)

• flanker.27

Kevča Kosťa herecky ještě jakeš takeš ujde, ale božská Whitney je mírně řečeno strašná (nemluvím o hudbě, ta je jen podprůměrná). Scénárista by rád pozvedl romantickou zápletku někam výš, jen neví, jak na to. No a celá ta krimi zápletka je tak zpatlaná, že to snad museli vymejšlet deset minut před začátkem natáčení. Jediný světlý moment - střelba v lese po sluchu.(23.12.2006)

Sladká pohádka po americku s předvídatelným průběhem a závěrem, ale přesto se na to dobře dívá. Můžeme se posmívat, ale v Evropě tohle neumíme.(2.2.2014)

• - Kevin Costner prozradil, že v uvažovaném pokračování měla Whitney Houston nahradit tragicky zesnulá princezna Diana. (Olík)

• - Producent Lawrence Kasdan měl scénář k filmu hotový již v roce 1970. Až v roce 1976 jej pak nabídl Stevu McQueenovi a Dianě Ross, Steve však odmítl. V roce 1989 se o projektu uvažovalo znovu, do hlavních rolí měli být obsazeni Ryan O’Neal a opět Diana Ross. Z natáčení sešlo kvůli komplikovaným vztahům obou hereckých hvězd. (Lenny09)

• - Poté, co Kevin Costner (Frank Farmer) vyhodí do vzduchu kapesník a jedním seknutím ho rozpůlí, použil Wakizaši. Tak jako katana je i wakizashi jedna z nejostřejších a nejnebezpečnějších zbraní, která byla v Japonsku vyrobena. (Yoshitsune)