Osobní strážce

• slovenský

Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Romantické dojímání je přesně mým šálkem kávy, ale Bodyguard mi nikdy k srdci nepřirostl. Kevin Costner sice svůj part odehrává s naprostým přehledem, ale Whitney Houston ani přes veleslavnou a dnes už nesmrtelnou píseň jako herečka absolutně nefunguje. Mé nezapomenutelné páry hollywoodské romantiky vypadají úplně jinak.(13.2.2007)

Má svoje kouzlo, a to docela silné. Velice dobrý mix romantiky a profesionální akce jak na pódiu, tak i v osobě bodyguarda. No a o hudbě je škoda mluvit - písně Whitney Houston a filmová hudba Alana Silvestriho. 80%, která jsou stabilní už víc jak patnáct let.(23.5.2003)

Čtyři hvězdičky jen kvůli Costnerovi, který je tady opravdu cool. ("Už delší dobu vás z povzdálí pozoruju." "Tak proč v tom nepokračujete?"), Houstonová mě naopak nezaujala vůbec (ani zpěvem ani herectvím). Spíše se mi líbily ty akční momenty, než ty romantické.(7.6.2003)

• - Klip k I Will Always Love You (1992) doplnily logicky záběry z filmu. (NinadeL)

• - Ústřední filmová melodie „I Will Always Love You“ zazněla i na pohřbu Whitney Houston (Rachel Marron). Kevin Costner (Frank Farmer), který se ho také účastnil, při své řeči uvedl, že si při natáčení s Whitney nebývale rozuměli. (Lynette)

• - Kevin Costner prozradil, že v uvažovaném pokračování měla Whitney Houston nahradit tragicky zesnulá princezna Diana. (Olík)