Osobní strážce

• slovenský

Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Nedá se to dost dobře popsat, jednoduše se to musí cítit. Nostalgie ? Samozřejmě, ale můj plný počet není jen z tohoto důvodu. Bodyguard je kvalitní film ať se to někomu líbí nebo ne. Má v sobě dost decentního humoru, výtečnou akci, oduševnělou romantiku a příjemně rodinný (v žádném případě kýč) nádech. Mick Jackson natočil nesmírně stylovou a dospěláckou jízdu, která se v žádném případě nemusí za svou výpovědní hodnotu stydět. Má sílu, solidní obsah a hlavně nesmírně šarmantního hrdinu. Olizování se až za ušima z Franka Farmera u dámské části populace relativně i chápu, neboť v této roli je Costner naprosto neodolatelný. A i herecký projev Whitney Houston není špatný, i když zde přece jen hraje prim její úchvatný hlas. Romantika jak se patří.(11.10.2006)

Vzpomínám si na jakýsi článek (nejsem si jista, ale pravděpodobně to byla Cinema), který vysvětloval schéma úspěšného filmu 90. let. Říkal asi tohle: obsadit dvě superhvězdy, a rozehrát příběh podle těchto bodů - napětí, násilí, naděje, cit, sex, znovu a více násilí, happy end. A aby bylo schéma pro čtenáře snadněji srozumitelné využíval vzorový film, který je právě podle tohoto schématu nejpřesněji natočen - Osobní strážce. Článek i film mě málem přesvědčily, že pro dobrý film skutečně stačí takováto tabulka a přesná kalkulace poměru zmiňovaných bodů. Je totiž fakt, že u Osobního strážce tohle vyšlo!(13.10.2003)

"A už o tom nebudeme mluvit." Kevin Costner hrál na začátku 90. let v obrovských diváckých hitech. Osobní strážce proto nemohl zklamat. Whitney Houston naopak představí svou rolí snad všechna pozlátka šoubysnysu. A je tak dokonalou protiváhou soustředěnému Kevinovi, který přes všechny své zásady zpěvačtině kouzlu stejně podlehne. PS: Svého času se tento film nevyndával z videa.(7.2.2011)

"A už o tom nechcem hovoriť." Výborný romantický triler zďaleka nie iba preto, že na svete je tak málo romantických trilerov. Charizmatický a mrazivo chladnokrvný Kevin Costner (v úlohe písanej pôvodne pre Stevea McQueena... človeče, to by bol film!) a jeho brilantná práca s nožmi, skvelí Bill Cobbs a Mike Starr a dokonca Whitney Houstonová (ktorej pomohlo, že „rola" speváčky Rachel jej bola napísaná na telo), napínavé akčné pasáže (beh zasneženým nočným lesom, oscarový ceremoniál), humor, láska, legendárna pesnička, no skrátka dokonalá ukážka hollywoodskeho trileru. Toto môžem vidieť 5x do roka.(7.5.2005)

Romantika, akce, krásné písničky ... mmm, nostlagie ;-)(29.7.2012)