Osobní strážce

• slovenský

Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Malý moment, jen si v hlavě projedu seznam filmů, které jsem viděl...ano...hmm...ano, skutečně je to tak, "Osobní strážce" je zaručeně můj nejmilejší kýč. Kýč, který se v žádném případě nestydí za to, co je. Romantika prolnutá s napětím dávkovaná s přesností šéfkuchaře luxusní restaurace - navíc skvěle natočená. Jen si vzpomeňte na atmosféru zimního srubu u jezera, na Oscarový večer nebo na tichý rozhovor v kuchyni...(10.5.2006)

Jeden z mých prvních filmů na videu a jeden z nemnoha popcornových romancí (i když v tomto případě spíše v akčnějším hávu), které mám rád. Velice dobrý Kevin Costner je v roli bodyguarda Franka Farmera přesvědčivý a Whitney Houston také neškodí, i když herecky je úplně někde jinde. Ústřední písnička sice začíná být čím dál tím víc vlezlá, přesto mám na film tak trochu nostalgické vzpomínky a rád se na něj dívám. Ten odstřelovač s kamerou byl úžasný nápad.(11.10.2006)

Osobní strážce s osobním kouzlem, které se ani po letech nedá přehlédnout. Režisér zrovna nepředvádí úchvatný výkon, i když jistě půjde o jeho životní film, ale velký trn z paty mu vytrhává dvojice Kevin Costner - Whitney Houston. Mezi nimi je to ukázková chemie, která funguje po celou dobu a filmu dává naprosto všechno a zvedá ho z velkého klišé a obyčejnosti ke hvězdám. A mimo jiné oblíbený film mojí maminky.(25.8.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $121,945,720Tržby Celosvetovo $410,945,720/100%/(20.7.2005)

Snad jediný 100% romantický film, který akceptuji, uznávám a mám jej rád. Kostěj s Hjůstnovou jsou velice milý pár a moc jsem jim držel palce. Romantický nervák.(23.5.2003)

• - Jednou z favoritek na rolli Rachel byla i Mariah Carrey. Nakonec ji však producenti odmítli, protože chtěla zpívat veškeré písně jen ve vysokých tónech. (Lenny09)

• - Kevin Costner prozradil, že v uvažovaném pokračování měla Whitney Houston nahradit tragicky zesnulá princezna Diana. (Olík)

• - Návrh na tento film byl 67krát odmítnut. (Kulmon)