Osobní strážce

• slovenský

Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Scénář: Lawrence Kasdan .. Několik desítek repríz na jedné z prvních originálních VHS prostě udělá své. 80%.(4.3.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $121,945,720Tržby Celosvetovo $410,945,720/100%/(20.7.2005)

"A už o tom nechcem hovoriť." Výborný romantický triler zďaleka nie iba preto, že na svete je tak málo romantických trilerov. Charizmatický a mrazivo chladnokrvný Kevin Costner (v úlohe písanej pôvodne pre Stevea McQueena... človeče, to by bol film!) a jeho brilantná práca s nožmi, skvelí Bill Cobbs a Mike Starr a dokonca Whitney Houstonová (ktorej pomohlo, že „rola" speváčky Rachel jej bola napísaná na telo), napínavé akčné pasáže (beh zasneženým nočným lesom, oscarový ceremoniál), humor, láska, legendárna pesnička, no skrátka dokonalá ukážka hollywoodskeho trileru. Toto môžem vidieť 5x do roka.(7.5.2005)

Proč jsem dal plný počet? Tak jednak je tu skvělý Kevin Costner (ikdyž v Mr. Brooks byl lepší) a Whitney Houstonová (asi jediný film, kde se dá snést) a také romantický poutavý příběh s akčními prvky. Nechtělo se mi dávat plný počet, ale ta hudba mě prostě dostala, hodnotím 5*.(16.12.2007)

Oscar 2 nominace: Píseň - "I Have Nothing", Píseň - "Run to You"(9.4.2004)