poster

Osobní strážce

 • anglický

  The Bodyguard

 • slovenský

  Osobný strážca

Romantický / Drama / Thriller / Hudební

USA, 1992, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  ****

  Tenhle žánr nemám ráda...anebo mám? Díky Bodyguardovi a pár dalším kouskům jsem ochotná přiznat, že na troše romantiky čas od času není nic tak špatného a že když se člověk přitom dívá na Costnera, naslouchá Houstonové, sleduje vyvedenou a napínavou hru na schovávanou s všeho schopným útočníkem a poslouchá opravdu dobře napsané a jiskřivé dialogy, naladí ho to více než příjemně.(13.7.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Romantika nejen pro producentská bankovní konta, kde se Costner neustále vrhá. Do nebezpečí, do milostných dobrodružství, do střel, do postele Whitney, občas dokonce vrhne nožem a vám nezbývá nic jiného, než se nakonec s něžným šepotem na rtech „I will always love you“ vrhnout do jeho ochranářské náruče. To mi připomíná dětský vtip: „Víte, co spojuje Kevinovy poruchy erekce při natáčení milostných scén Franka Farmera a americké astronauty v nesnázích? Je to věta: Houston, we have a problem.“(5.1.2009)

 • forsberg
  ***

  Asi by to byl lepší film, kdyby měl Kevin Costner alespoň o trochu víc sexappealu než vařená brambora, kdyby Whitney při zpívání tolik neklepala bradou. ..Nevím,nevím, něco tomu chybí..(31.3.2007)

 • Kaka
  *****

  Nedá se to dost dobře popsat, jednoduše se to musí cítit. Nostalgie ? Samozřejmě, ale můj plný počet není jen z tohoto důvodu. Bodyguard je kvalitní film ať se to někomu líbí nebo ne. Má v sobě dost decentního humoru, výtečnou akci, oduševnělou romantiku a příjemně rodinný (v žádném případě kýč) nádech. Mick Jackson natočil nesmírně stylovou a dospěláckou jízdu, která se v žádném případě nemusí za svou výpovědní hodnotu stydět. Má sílu, solidní obsah a hlavně nesmírně šarmantního hrdinu. Olizování se až za ušima z Franka Farmera u dámské části populace relativně i chápu, neboť v této roli je Costner naprosto neodolatelný. A i herecký projev Whitney Houston není špatný, i když zde přece jen hraje prim její úchvatný hlas. Romantika jak se patří.(11.10.2006)

 • mandes
  *****

  rozpocet ? trzby celosvetovo $410,945,720(5.11.2006)

 • - Vzorem Kevina Costnera pro roli Franka byl Steve McQueen. (TylerGage)

 • - Jednou z favoritek na rolli Rachel byla i Mariah Carrey. Nakonec ji však producenti odmítli, protože chtěla zpívat veškeré písně jen ve vysokých tónech. (Lenny09)

 • - Produkci snímku zaštítila filmová společnost Tig Productions, kterou v roce 1989 spoluzaložil Kevin Costner. (5150)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace