Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (CinemArt)

BMW12

Podle názvu jsme myslel, že půjde o romantickou komedii. Ovšem není tomu tak, tenhle snímek má daleko hlubší význam. Je to příběh ze života, který se skutečně stal a já velice obdivuji Saliyu, který si šel za svým snem a nevzdal to. Tento příběh mě opravdu chytl za srdce, palec nahoru pro Saliyu a palec nahoru pro Kostju Ullmanna, který ho perfektně ztvárnil. Tenhle film doporučuji každému filmovému fanouškovi. ()

TheEvilTwin

Němci přišli s pohodovou feel good komedií, od které bych až tak příjemnou podívanou ani nečekal. Vše od ústředního nápadu, kdy slepec předstírá, že vidí, aby jej zaměstnali v hotelu, přes veškeré zábavné momenty i fajn finále, je na dobré úrovni, dokáže pobavit, pohladit po duši a slabší diváky i rozbrečet. Výsledkem je oddechová rodinná jednohubka, která vlastně ani nemá hluché místa či jiné mínusy a zkrátka a jednoduše baví. ()

claudel

Film, který Vám musí sednout a musíte přistoupit na to, že se budete smát, plakat, dojímat i rozčilovat, ale stejně budete mít příjemný pocit, že jste viděli výborný film. Souhlasím s názorem, že herecké osazenstvo je nesmírně sympatické a hlavní záporák von Bulow přesvědčivý. Anna Maria Snaživá má neskutečně modré oči, kdyby je Saliya mohl vidět, zbláznil by se do ní ještě víc. ()

ARI50

Nebyla to taková bomba jak trailer nabízel,příběh určitě pěkný ale jinak vše co film měl nabízet tak to postrádal. ()

Kamca_

Jedním slovem je tohle pro mě velké zklamání. Dost jsem se na tento film těšila (málem vyšlo kino) a o to víc mě asi zklamal. Německé romantické komedie mám fakt ráda. Už jsem jich viděla několik, ale tady se toho moc nepovedlo. Bohužel. Jak už tu někdo psal, tak tam bylo dost málo uvěřitelných scén. To si myslím taky. Kostja tu byl až moc uhlazený a to mi k němu moc nesedělo. Mnohem víc se mi líbil ve filmu Povinně nezadaný. Celkově dávám jen 55%. ()

malylada

Příjemně utíkající film o chlapíkovi, který si jde za svým cílem a musí překonávat překážky. Sympatičtí hrdinové, mile vtipné a s klasickým happy endem. Chybí tomu výraznější momenty, které by hýbaly emocemi a spíše se jedná o snímek, který ničím nepřekvapí a neurazí. Rozhodně to chtělo lépe pracovat s jednotlivými scénami a hrdinou, ale na pohodový večer s přítelkyní to určitě stačí.......6/10 ()

mirekem

Příjemná záležitost motající se vesměs kolem gastronomie, v které přes 20 let pracuji, posledních 15 let jako sommelier, takže pro mě srdcovka! ()

joehot

Ta peripetijní část je možná až moc tlačená, ale jinak je to svěží a milý film, který večer rozhodně nezkazí. :) ()

Padme_Anakin

Zcela náhodně, naprosto neplánovaně jsem narazila na tento kousek a rozhodně nelituji. Sympatický kluk, který téměř přišel o zrak, se tak houževnatě pere s osudem, že si mě krůček po krůčku získal. Vše, co by se dalo snímku vytknout, vypouštím, jsem teď na filmové vlně a ta je momentálně přátelsky shovívavá. P.S. A taky se cítím trochu provinile, brblám na brejličky. ()

corpsy

Aj keď mi tvorcovia po celý čas sledovania hádzali spústu cukríkov s chuťou klišé, bavil som sa. A na nemeckú tvorbu, ktorá je v tomto žánri stále iba napodobiteľom, výborný výkon. ()

Praxis

Ale jo, když na tuhle limonádu přistoupíte, tak se pobavíte velmi slušně. Hlavní hrdina je sympaťák od pohledu, to se mu musí nechat, a roli slepého zvládl velmi solidně. Pár roztomilých fórků to vykoumá, je tam i několik dojáků, ale ve výsledku je to tak moc feel positive, až tomu hlavně ke konci nechcete věřit, že by to takhle optimisticky skončilo. Dokonce i ten Johann von Bulow, který v určité části pěkně zatápěl, na konci zbytečně vyměkl. Je to fajn německá komedie, která někdy zbytečně optimisticky plácala nesmysly. 75% ()

Sidonka

Kupodivu rychle a zajímavě plynoucí film o tom, že člověk musí o své štěstí a životní cíle bojovat bez ohledu na překážky. Motivující životní příběh handicapovaného mladíka, který se nechtěl nechat vtlačit do role invalidy, ale dělal vše pro to, aby se mohl zařadit do normální společnosti. Nevím, jak dalece byl životní příběh Saliyho ve filmovém zpracování upravován, ale jeho životní postoj je v každém případě obdivuhodný. Jako na postiženého se na něho nedíváte, je prostě především mladíkem, který se snaží uplatnit v práci, která ho baví a najít si partnerku a přátele. Velmi příjemně a svižně plynoucí odlehčený film. Přestože to není rozřehtaná komedie, kdy se smějete každému gestu nebo super vtipné hlášce od začátku do konce, odcházela jsem po závěrečných titulcích s úsměvem na rtech. - Původně jsem dala jen tři hvězdy, ale za motivační poselství dávám dodatečně ještě o hvězdu navíc. ()

Alementina

Vybrala jsem včera tenhle film, že se na něj podíváme večer s mámou, ať máme něco pozitivního. Vzhledem k tomu, že většinu svého života špatně vidím, jsem po třech transplantacích rohovky a zrovna řeším další operaci, u které mi hrozí, že v případě, že se nepovede, tak mohu taky přijít částečně o zrak a znam ten pocit, kdyz vidite prd a navic to vsem musite porad vysvetlovat, ze kurva špatně vidim a brýle mi nepomužou, tak tenhle film byl přesně to, co jsem potřebovala zrovna videt. A nikdy u techle filmu nebudu mit objektivni hodnoceni, protoze je to pro me osobni tema. ()

blackrain

S německou kinematografií to zase tak špatné nebude. Tenhle film to dokazuje. Saliya byl sympaťák hlavně díky Kostjovi Ullmannovi. Já jsem s ním prožívala úplně všechno. Měla jsem pocit, že jsem se do této komedie přímo vžila. To se mi dlouho u filmu nestalo. Příběh byl až dojemný, jak se ten kluk dokázal poprat se všemi překážkami, které mu byly naservírovány. Nějak se mi ale nechce uvěřit, že tahle komedie byla natočená podle skutečných událostí, i když některé věci a události se nedají vymyslet. Ty stvoří sám život. Bylo to moc příjemné pokoukání. ()

major.warren

Rande na slepo funguje možná jako oddychovka, kde je na místě uronit slzu a úsměv, ale mnohem lépe by fungovalo jako drama. Bože, bože. Německo, zdá je na tom ve filmu ještě hůře, než my. Rande naslepo si zakládá na vcelku silném příběhu, který diváky snadno chytne, dále pak na oddychovém ladění a příjemném humoru. Ale to je bohužel tak všechno zde "funguje." Vezměme to od začátku. Úvod je dramaticky dobře vystavěný a zajímavě nás uvádí do příběhu. Jakmile Saliya přestane vidět, divák mu fandí a prožívá jeho příběh. Jakmile nastoupí do hotelu, kde se pohybuje na úrovni Rain Mana, divák cítí faleš. A když přijde čas na lásku, tak Rande naslepo definitivně propadá. Čím více se blíží konec, tím více je film slabší a slabší. Každým záběrem ztrácí pár bodů z hodnocení a končí někde na 45%, což je dosti smutné. Je tu totiž znát tvůrčí nápad, a pokus o drama, které se chvílemi v mění v melodramatickou citově vyumělkovanou podívanou o hereckých výkonech úrovně TV Barrandov. Režijně se o žádném zázraku mluvit nedá, ale jako natočený celek to není zcela k zahození, a to samé platí o scénáři, který kdyby se držel na uzdě, dospěl by dle mě k úrovni 65% minimálně, které si zpočátku hodně slušně drží. Hodnocení pendluje mezi čtyřicítkou a šedesátkou každou další scénou. Kontrast hrůz a opravdu humorných scén tak velký jsem dlouho neviděl, ale ve finále převahují hrůzy, které diváka ničí. Vizuálně je Rande naslepo další umělý pokus, z něhož se stane vizuální telenovela a hudebně, tak tam není moc o čem mluvit:-(. Herci hrají slabě, hlavní hrdina ještě ujde, podobně jako jeho kamarád, který však každou další minutou, co je na plátně více a více otravuje vzduch. Normálně bych dal 50%, ale za ty scény, kdy Saliya zničí svatbu je to 45%, a krásné dvě hvězdičky. Rande naslepo může vyfasovat i šedesátku a tři hvězdy, ale pociťuji velké zklamání, tak hodlám být důsledný. Někomu se film bude jistě líbit. Pro nenáročné diváky je to ideál, a dobrý nápad film zajisté má, ale Rande naslepo není Grandhotel Budapešť, kde by Saliyovi jeho nevidomost nejspíš důstojně prošla. Další zmařený pokus o dobré komediální drama, ze kterého se vyklubala ufňukaná telenovela, navrch s drogami a banalitami. Nejlepší scénu nedokážu určit. ()

OG_Swifty

Nemecky film je obvykle synonymem slova ZLO, ale doba pokrocila a svitla nadeje. Zrzaty kudrnaty nadrzeny kostata a Ulriky postupne nahrazuji novonemci Farooqove a Ramadani, coz je zmena pozitivni (as per EU). K tomuhle filmu jsem prisel jak slepy k houslim (--> pun <--) a moje nulova ocekavani byla prijemne prekonana. Udajne to ma byt zalozene na skutecnosti, ale nezjistoval jsem si, jak moc je to pravdive a jak moc je to fikce. Nakej krizenec ma od mala sen robit picento v hotelu a tak se snazi a taji skutecnost, ze je 95% slepec. Je ale chytrej (koneckoncu do EU z prdeli sveta chodi pouze vzdelani a chytri lide) a ma smysly skoro jak Daredevil. Vyucni list ziska, dostane evropskou zenu na sex a film skonci happy endem. Super. ()

applause

Než jsem šla na film do kina, tak jsem trochu věděla, o čem je, ale nevěděla jsem, co čekat. Bála jsem se, že to bude takový ten typický německý romantický film. Tento byl, ale netradiční a opravdu mě překvapil. Paradoxem je, že na to, že měl film spíše smutný děj, tak byl opravdu vtipný. Byly tam samozřejmě i dojemné chvíle, ale ty vtipné převažovaly. Nejlepší byla herecká dvojka Kostja Ullmann a Jacob Matschenz. Vtipné bylo, jak si ze Saliyai jeho kamarád utahoval. My jsme se s kamarádkou nasmály a nebyly jsme jediné. Samozřejmě film byl plný zvratů. Doporučuji, za zhlédnutí určitě stojí. ()

Vyhy

Nejvíc jsem se bál, aby film nedostál svého názvu a nejednalo se převážně o romantickou komedii. K mému překvapení se tak ale neděje a rande a romantika nejsou to hlavní co sledujeme, ale spíš je to příjemné dokreslení. Samozřejmě nechybí upozornění, že se jedná o příběh založený na skutečných událostech, a i když tomu věřím, bral bych to i tak s menší rezervou, páč některé momenty vypadaly skutečně neuvěřitelně. Přesto, přesto musím říci, což moc často nedělám, že Rande naslepo rozhodně útočí na první místa nejlepších filmů za tento rok. Film byl velmi vtipný, dobře natočený a dojemný. Herec Kostja Ullman je sám o sobě sympaťák a jeho postava taktéž, takže dokážete s ním prožívat jeho radosti, ale i zklamání. Takto jsem dlouho nebyl spokojen. ()

Aljak

Veľmi príjemná komédia s dôstojným humorom, ktorý pôsobil v mnohých ohľadoch dosť prirodzene. Proste žiadny prízemný a trápny "humor" á la USA, ale prirodzený dôvtip, na ktorom sa dalo často aj pousmiať. Avšak samotná téma filmu veru na smiech nebola ani náhodou. Takmer úplne slepý chalan sa jednoducho rozhodol, že pôjde za svojím snom za každú cenu - akurát, že tých nástrah pri plnení sna sa objavilo viac než dosť. Ale rozhodne sympatické postavy, dobrý príbeh a príjemná atmosféra dopomohli k tomu, že sa na tento nemecký kúsok pozeralo naozaj dobre. ()