Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

Mikino00

Velmi ledabyle výprávěný příběh plný zkratek, nelogičností, šablon a klišé. Jako fantasy pro purťáky tedy zcela vhodné. Bohužel po filmařské stránce odbyté. I postavy byly hodně slabé (ten nemrtvý a jeho proměna tomu dali korunu). Nabízí se otázka, zda už kniha byla takhle odbytá nebo za to mohou až scénáristé. ()

Milky. odpad!

Po dlouhé době film, který soutěží o můj nejodpadovější odpad. Je to podle jakési knížky, jsem rád, že jsem ji nesehnal. Absolutně mi nedochází kdo si přečetl námět a řekl si "tohle bude dobrý nápad natočit podle toho film". Už jen ta logika...pár výbuchů black-hole bomb po světě a z lidí se stanou idioti. Protože příroda nedotčena, vše nedotčeno, jen elektrika nefunguje. Co uděláme? Ne, nezačnem se starat o sebe navzájem a obnovovat města. Radši postavíme maximálně nepraktickou obrovskou pitchovinu, která bude jakože město, bude jezdit po krajině na velkých kolech jakože steampunk, bude požírat ostatní pitchoviny a tím získávat palivo nebo kyhočerta. No zelení by se z toho zesrali. Hlavní postava je tak neuvěřitelně napřesdržku puberťačka, že byste ji nejradši tu jizvu ještě rozšířili, jenže pak přijde androgynní trans-něco asiatka, která je strašně cool a všechny zachrání a vy jen koukáte jestli je možné, aby to bylo ještě absurdnější. Mno...bude, logika tady absolutně chybí. Létající města hoří jak papír, lezoucí města pochodujou jakože barák-stonožka, je tam jakýsi absurdní "terminátor", který přežije všechno včetně protitankové střely, ale pak chcípne po tom, co mu gender-free asiatka píchne 7cm nůž do hrudi. Pak tam je samozřejmě jakýsi ráj, který je vlastně Tibet za zdí a všichni tam jsou strašně cool. Samozřejmě nemůže chybět závěrečné "Refugees welcome". A vůbec, to bylo asi nejhorší, co jsem za posledních já nevím 10 let viděl. Za něco tak stupidního by se měly dávat i ceny. Poslední dva týdny jsem bral atb, ležel jsem s chřipkou a zánětem průdušek. A upřímně bych si raději to vše zopakoval než dívat se ještě jednou na Mortal Engines. Kdokoliv, kdo tohle hodnotil víc jak 1 hvězdičku, si prosím dejte facku a pak se utopte v záchodové míse. ()

Matixed

Peter Jackson to natočil nejlépe, jak to jen šlo. Problém je, že tato steampunková sága by zasloužila seriál nebo trilogii, aby dostala prostor k vývoji charakterů a k podrobnějšímu vysvětlení příběhu. Takhle se z filmu bohužel stává jen nadprůměrný young adult. ()

Marys

Mortal Engines mi prišli kvázi ako cyberpunkové Star Wars. Na to, že ho robili ľudia od Pána Prsteňov a Hobita, chcel stihnúť film povedať strašne veľa. Jackson sa najnovšie vyznačuje schopnosťou spraviť z tenučkej knižky trilógiu na 9 hodín, no v tomto prípade mi to dalo do hlavy opačný efekt. Predlohu som nečítal, ale prišlo mi, ako by chceli tvorcovia nasekať minimálne dve knihy do jedného dvojhodinového filmu. Strašne nasekané, rýchly vývoj deja a postáv bez možnosti určitej reflexie. Taký "DC film" vo svete blockbusterového sci-fi. ()

bobstock

Když vypnete mozek a nebudete sledovat celkovou nekonzistenci, je to slušná jízda na šílených steampunkových mašinách. Vykradená inspirace Mijazakiho Zámku v oblacích či jiných japonských animáků bez debat. 55% ()

Untentrauer

Po vizuální stránce nemám co bych vytknul. Perfektní efekty! Po příběhové stránce je to naprosto příšerný. Jakoby se někomu zrodil v hlavě šílený nápad, který bez promyšlení a za podpory bláznivého mecenáše rychle realizoval. Stylová cyberpunková výprava nedokázala zastínit absurditu pojízdných měst a celkově jejich smysl. Film mě po příběhové stránce natolik zklamal, že se mi nechce ani zabíhat do detailů - nezaslouží si to! Jsem z toho znechucenej. Ani vložený příběh v příběhu se nepovedl a to se opravdu snažili udělat emotivní příběh s dojemným koncem. Jenže patrná zbytečnost a nesmyslnost tohoto vloženého příběhu tyto plány naprosto zhatila. ()

Caine

Odsejpalo to a bylo to zajímavé na pohled. To ostatní už bylo asi všechno špatně. Ze začátku jsem hlavního hrdinu Toma nenáviděl - byl to hrozný idiot. Ke konci to bylo už zas spíš obráceně. Příběh/námět zajímavý, svět asi taky. Scénář a režijní pojetí naivní hrůza, plná nesmyslů a blbostí. Ale naštěstí jsem se včera nechal nest na vlnách vizuálu... Film bude určitě úspěšný v Číně a v Indii - takhle hrozně někomu lézt do prdele, to se jen tak nevidí!!! ;-)))) ()

Flopik

Film ktorý má skvelý vizuál , výborný postapo svet ktorý zaujíma a chcete o ňom vedieť viac no bohužiaľ sypký príbeh a nevýrazné postavy.Celkovo som v tom nevidel väčší význam prečo sa deje to čo sa deje.Hudba v pohode dobrá aj keď občas sa mi zdala monotónna. Hera Hilmar neviem, ako hlavná postava slabota mohli tam teda dať krajšiu herečku,( napríklad tú blondínu), aspoň že Robert sympaťák.Z toho sveta by som chcel vidieť ale viac, škoda že film bol prepadák.Ak veľa nečakáte tak tie 3* sú pohode.. ()

Eterninox

Kompetentní velkofilm s originálním zasazením a audiovizuálem mnohem nadupanějším, než bych čekal za "pouhých" 100 mega. Většina postav sice hraničí s tuctovostí, ale zápletka je zajimavá, a za každou nudnejší scénu máte několik působivých, vynalézavých, nebo dokonce efektivně dojemných. Od produkce Petera Jacksona bych čekal trochu víc, ale pokud máte chuť na steampunkové post-apo a Fury Road už jste viděli alespoň desetkrát, není proč nebrat. 70%, zaokrouhlených nahoru za překonaná očekávání. ()

TheSpearCZ

Vizuálně je to krása, celý tenhle svět je prostě parádní, jenže by si zasloužil bohužel daleko lepší snímek, než jsou Mortal Engines a věřím tomu, že kdyby se režie zhostil Peter Jackson namísto částečné produkce, tak tu máme zaděláno na kultovku. Jinak to působí celé tak nějak studeně až béčkově, hlavní postavy i se záporákem jsou necharismatické a do toho děj, který je strašně předvídatelný. Jak už jsem říkal, svět je výborný, ale provedení je béčkové. Čisté 3* ()

radekgfx

Steampunkový postapokalyptický svět neblízké budoucnosti říznutý renesančním konceptem městských států. Výsledkem je dvouhodinový přísun vjemů, obrazů, scén, postav a příběhů a jeden z nejzajímavějších a nejosobitějších fantasy filmů poslední doby – minimálně na poli výstavby světa a jeho potenciálních ambicí. Film si je toho vědom, jelikož snaze o budování atmosféry skrze bohatou expozici a vykreslení velikosti předkládaných reálií je zde podřízeno v podstatě úplně vše a nutno dodat, že v okamžiku, kdy je tak činěno prostřednictvím práce s měřítkem a kontrasty, je tato snaha i docela úspěšná. Záběry na majestátní městské kolosy z perspektivy člověka stojícího v brázdě vyjeté jejich mohutnými koly prostě mají něco do sebe. Navzdory saturovaným barvám a přítomnosti CGI de facto ve všech záběrech nevypadá film vyložené digitálně či umělohmotně, rozpaky budí spíše roztěkaná linka hlavního příběhu a nepřesvědčivý casting. Příběh samotný svou košatostí a stylem vyprávění trochu evokuje narace RPG videoher a jako takový má dispozice oslovit spíše tu část publika, která s přimhouřením očí vezme zavděk již pouhou explorací originálních reálií. Většina námitek pak může být převálcována pásy mnohatunových, dopředu se sunoucích měst, úchvatnými scenériemi západů Slunce a virtuálními přelety nad vtahujícím světem. ()

cskomando

Film pojednává o ničem, děj je také o ničem. Takže kdo má rád oddechovky - fantasy a akční bitvy s CGI efekty , určitě si přijde aspoň v něčem na své. ()

Jiu

Hugo Weaving robil čo mohol, ale ani hrubá sila jeho osobnosti na plátne nezachránila dejovú prázdnotu v majestátnom a parádnom obale. Navyše film neťahal on, ústredná dvojica hercov bola nešťastne obsadená a svojou nevýraznosťou nezvládali stiahnuť pozornosť svojim smerom. Vtislo sa mi porovnanie s relatívne neznámou Aliciou Vikander, ktorá dostala tiež ťažkú úlohu potiahnuť celý nový Tomb Raider - ona to dala. Títo nie. Za kreativitu palec hore, inovatívny koncept sa len tak nevidí. Za slabých hercov, slabý dej a nevyužitý potenciál, palce dole. ()

DaeGurth

Možná, že kdyby se herci vybírali podle schopností a ne podle barvy kůže, bylo by to lepší. Takhle mě to jen přimělo najít si původní knížky, protože nápad to má ()

Brusíček

Film Smrtelné Stroje jsem si představoval trochu jinak, očekával jsem výborné efekty, hudbu, scenerie postapokalyptického světa, a tomu všemu korunou, měl být propracovaný příběh, to by byl ideál. Jenže ve filmu je až příliš viditelné, že se točilo ve studiu, a scenerie jsou digitálně za postavami, a je to opravdu nehezké, příběh sám o sobě postrádá hlavní dějovou rovinu, která by se někam posunovala a je to vlastně takový guláš, který končí u zdi... Herecké výkony třech hlavních hrdinů nejsou špatné, ale jsem zvyklý předně od Weavinga na opravdu mistrovské herecké umění, zde se nekoná. I když jsem se na film opravdu moc těšil, tak moje hodnocení je negativní, od doby Zběsilé Jízdy čekám na další povedený post-apo. "kousek" , musím čekat dál... 50%, a to přidávám za dobrý zvuk. ()

Bozvav

V podstatě velká, hlučná nuda. Genderově servilní záležitost, kde babochlap zastupoval tu maskuloidní skupinu, blond kráska nebyla hloupá ani naivní, spousta fešných hošanů a ničivé zbraně v rukou zlých hochů. Nic nového a hlavně ve velmi neatraktivním hávu, navíc dosti zmatené. Za mne 30% max. ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)