Princezna Fantaghiró 5

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 5 (více)

Pokračovanie rozprávky o princeznej Fantaghiro. Princeznú Fantaghiro na prechádzke s jej verným koníkom prepadnú a na príkaz zlej Čiernej strigy unesú. U nej sa stretne so záhadným neznámym, ktorý sníva o krajine, kde by neexistovalo zlo. Spolu s princeznou sa napokon naozaj aj ocitnú na istý čas v neznámej krajine, kde na nich čaká úplne iný svet, plný záhad a prekvapení... (oficiální text distributora)

golfoxovox1 odpad!

Když už dám odpad!, tak taky napíšu proč. Tento díl už mě za dětského věku naštval tím, že vlastně popřel vše za co kdy Fantaghiro bojovala, prostě nastavovaný díl s ujetým scénářem, který neodpustím. ()

kaylin

Docela hrozný díl, ale popravdě si myslím, že ten čtvrtý je pořád o dost horší. Už zde nejsou v podstatě žádné známé postavy, kromě Fantaghiró a černé čarodějky, ale její místo je skutečně jen takové epizodní. Ten příběh už by se tady mohl vyvinout jakkoli, což mi prostě vadí. Je to jen další roztahaná epizodka. ()

Hermione odpad!

Jako málá jsem to zbožňovala, ale 5.díl jsem nikdy neviděla. Po tom co jsem ho viděla, si myslim, že už tolik horších filmů neuvidim. Pátý díl za každou cenu-úplně navíc spochybňuje i ty předchozí díly. ()

lucascus

Nedám odpad jenom proto, že jsem předchozí díly miloval. Jak mohli tvůrci sklouznout k něčemu takovému, kde je alespoň částečná návaznost na předchozí díly? Je to naprosto o ničem, Romualdo se zde nevyskytuje, nehynoucí láska zanikla? A co ostatní postavy ze světa Fantaghiro? Nejsou? Přestaly existovat? Pokud si nechcete zkazit dojem hezké pohádky, na tento díl se ani nedívejte. ()

TroiMae

Fantaghiró 5 a účes stále drží. Pořád stejně feministická – protože i děvčátka mohou přeci mít přání, ne jen chlapci, tentokrát i pedofilní (včetně BDSM) – cítím vůni mladých umytých chlapečků, které bych snědl :o – a v každém díle se líbá s jiným mužem, a já vlastně ani nevím, jestli si toho Romualda vlastně někdy vůbec vzala. Asi ne, proto ho může milovat a zároveň v každém díle mít jiného. #polyamory SPOILER: Nejvíc pedofilní moment byl ten, jak tam ten napudrovaný pirát z Karibiku v paruce čuchá v pod podlahou toho „chlapečka“ a sbíhají se mu sliny a chlapec se střídavě zamazává hlínou a umývá… hlavně moment, kdy kapitán zjistí, že sice špína… ale pořád špína na chlapcovi a jho kůži a že vlastně taky dobrý fetiš :D Však by si ho před tím umyl. (Po umytí je posypávají moukou. Posypali tak dva chlapce, jednoho dospělého muže. Matka chlapce navíc opravdu snědli.) ()

Paity

Souhlasím s Galadriel. Kvalita jednotlivých dílů Fantaghiró je pořád na spodku žebříčku. To, aby si člověk pořádně odplivnul po tom co to vidí. ()

ti88na odpad!

Pretože týmto dielom zabili všetko pekné, čo bolo v predchádzajúcich dielov a spravili z toho len veľký gýč. ()

bloodcountes

Závěrečný příběh je už celkem dost nehezký. Docela horor. Hnusná jakási čarobába, hnusný jakýsi bezcharakterní týpek, zlouši, které by mi jako dítěti asi na dlouho znechutili veškerou ovozel. Dost násilí, svazování, věšení - a dokonce pojídání malých dětí. Konec hlavního badase byl opravdu děsivý a strašidelný. Mluvící červi a podraz malé holčičky v samém závěru. Bez happyendu. Docela šok. Na druhou stranu mě napadlo, že by asi Fantaghiro bylo pro původní svět opravdu škoda, když má tak fantastickou vlastnost, že se do ní každý muž zamiluje a hned se celý promění v jedno krásné Dobro. Takový talent se nemůže zaseknout u jednoho chlapa, na světě (každém) je mnoho takových chlapů, týpků a mužů, kteří potřebují polepšit:)) Jdi, Fantaghiro, jdi a čiň muže lepšími! ()

Santino7

Piaty, záverečný diel je už o niečom inom a to doslova... Iné prostredie a okrem Fantaghiro viacmenej aj iné postavy. To je aj hlavný faktor, prečo pokladám tento diel za výrazne slabší. Chýba mu tá celková atmosféra, ktorú u mňa doteraz poctivo vyvolávali predošlé diely. 1/5 ()

TaanStari

Jak ohodnotit 5 filmů, které mi absolutně splývají dohromady? Podle toho co tu čtu to byla neskutečná kravina... Nicméně je to jedna z nejoblíbenějších pohádek mého dětství. Moje hodnocení prosím berte s rezervou, hodnotím na základě nostalgie, emocí a stále přetrvávajících dojmů. Samozřejmě nesmím zapomenout na Alessandru Martines, nejhezčí princeznu všech dob :) ()

zdeny99

Naprosté zprznění překrásné a výpravné pohádky, kterou tvořily první dva díly (první čtyři epizody). Pak úroveň začala strmě klesat, až se propadla na úplné dno. Tohle nemá s princeznou Fantaghiro nic společného. Už tu hraje pouze její představitelka, která by se v pohádce mohla jmenovat úplně jinak, stejně jako název pohádky. Kromě svého Zlatohříváka nemá s tou Fantaghiro už nic společného. Na Romualda úplně zapomněla, jelikož už zde nehraje, tak dokonce není ani jednou zmíněn. Bouzov se objeví jen na začátku, přibližně na dvě vteřiny, a to se ještě jedná o nějaký starý záběr z předchozích dílů. Kromě Brigitte Nielsen, která je zde opět božská, opustili plac již všichni herci, které jsme v dřívějších dílech vídali. Dokonce zmizl Tarabas! Tento pátý díl je ještě více dětinský a bizarní než ten předchozí. Fantaghiro má tentokrát po boku asi desetiletého kluka, který si hraje na piráta a například spolu bojují proti masožravým jablkům. A já si myslel, že VRAŽDÍCÍ RAJČATA je absolutní demence! Celé se to odehrává v příšerných ateliérech za pár korun, které mají vypadat asi jako ostrov v Karibiku nebo Tichomoří, kde se usadili piráti. Podzemí tohoto "ostrova" je prolezlé plyšovými krtky, kteří hrabou v zemi nory, kam se vejde celý člověk. A to nemyslím zmenšenou Alenku! Protivníci Fantaghiro vedle masožravých jablek jsou lidé s maskou ovoce a zeleniny, kteří vypadají jak nepovedený Arcimboltův obraz Rudolfa II. Vedle těchto zeleninových panáků jsou tu ještě prej železní lidé, kteří tedy nemají na sobě železo, ale jsou prý železní. Pak jsou tu ještě dřevění lidé, kteří aspoň trošku dřevěně vypadají a jejich největšími nepříteli jsou monstrózní červotoči. Z takových zvláštních vykutálených pohádkových postav ze živočišné či rostlinné říše tu ještě najdeme masožravé lusky, které vypadají jak z pořadu STUDIO KAMARÁD. Půvabná je snad jen ta mandragora. Nebo to měl být snad brambořík či oživlý zázvor. [2528. hodnocení, 79. komentář, 34%] ()