Princezna Fantaghiró 5

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 5 (více)

Pokračovanie rozprávky o princeznej Fantaghiro. Princeznú Fantaghiro na prechádzke s jej verným koníkom prepadnú a na príkaz zlej Čiernej strigy unesú. U nej sa stretne so záhadným neznámym, ktorý sníva o krajine, kde by neexistovalo zlo. Spolu s princeznou sa napokon naozaj aj ocitnú na istý čas v neznámej krajine, kde na nich čaká úplne iný svet, plný záhad a prekvapení... (oficiální text distributora)

Radyo

Tak oproti počátečním dílům celé série již kvalita tohoto znatelně poklesla. Opět se může každý přesvědčit, že z jednoho námětu nelze čerpat donekonečna a neustálé zaklínání a unášení a následné odčarovávání a osvobozování umoří i toho nejodolnějšího prince, či princeznu. ()

Djkoma

Od prvního dílu už to šlo z kopce. Druhý se ještě držel, ale poslední 3 díly celou sérii špatně zakončují. ()

novoten odpad!

Největší zoufalost, která dělá ostudu výpravným pohádkám z úvodu série. Nesympatický nový muž (??), občasné popírání předchozích dílů a hlavně útrpná nuda, dle tradice roztažená přes dva díly. Pro kohokoli, kdo měl kdysi Fantaghiro rád, ať je tenhle komentář varováním. Pátý díl za žádných okolností nesledovat. ()

tron

„Je jediná vec, ktorá ma k tebe priťahuje. Špička tvojho meča.“ Tak a je koniec utrpenia. Do 5. série sa odmietol vrátiť nielen Romualdo (chýbal už v štvrtej), ale i Tarabas a to už je vážne čo povedať. Comeback tak hlási aspoň Čierna kráľovná. Tvorcovia to vyriešili vskutku interesantne: nechali Fantaghiro uniesť z jej kráľovstva do vzdialenej pirátskej osady (!) s kanibalským Hookom (!!), ktorému slúžia zeleninoví bojovníci (!!!). Akčné scény strašné, rovnako tak efekty a samozrejme dialógy. Z čoho som ale zostal extra užasnutý, to je zvrhlosť ústrednej koketnej hrdinky, ktorá sa na konci rozhodne vybodnúť na Romualda, aj svoje dve sestry, aj na úbohú Esmeraldu (ale na tú sa vlastne vykašľala už v 4. sérii), aj na svoje kráľovstvo, aj na elfskú vílu, proste na všetkých, urobí za svojím predchádzajúcim životom hrubú čiaru a rozhodne sa DOBROVOĽNE zostať s debilom v Karibiku. ()

berg.12

Z počáteční průměrné, ale fantazií celkem nabité pohádky, zmutovala tahle série v přehlídku umělohmotných příběhů, umělohmotných hrdinů s umělohmotnými city a naprostému zdevastování slůvka "láska". ()

Jezinka.Jezinka

Sice v pátém díle toho tak dvě třetiny nedávají smysl samy o sobě a zbytek popírá předchozí díly série (kdyby aspoň Romualda nechali zemřít), ale přes to, nebo právě proto, je to dlouhá LSD jízda, kde ovoce mluví, nepřítel je dospělý Pinocchio a oživlé Arcimboldovy obrazy a aby mohl mluvit kůň, je i on velká loutka. Starý Bava by asi žasl, čím junior bavil své diváky. Synek to s tou maskou evidentně úplně nepochopil. ()

JohnnyD

Jediný diel, ktorý ma nebavil ani ako decko. S výnimkou úvodu a záveru je to sólo Fantaghiro bez akýchkoľvek iných postáv, ktoré sa niesli ságou a čo je horšie, bez akejkoľvek atmosféry alebo zábavy, ktorými boli príznačné predošlé filmy. Hlavný záporák je smiešna variácia na Kapitána Hooka. Jeho kanibalistický motív mi bol smiešny ako decku. Ako môže byť strašidelný kanibal, ktorý sa len vyhráža, že bude jesť deti a nikdy žiadne nezje. Podobný prípad ako Gargamel... ()

salahadin

Už to vypadalo, že tvůrci z toho udělají nekonečný seriál á la Tak jde čas, naštěstí velmi malý ohlas další natáčení zabrzdil a Fantaghiro skončila ve filmařském blátě. První 4 díly mám rád, ale tenhle pátý...budu dělat, že o něm nevím, nikdy jsem ho neviděl a nikdy už neuvidím. Všude samé protivné děti, směšní záporáci, směšní klaďasové, hloupé kostýmy, pedofilní jídelníček, žádný Romualdo, z Fantaghiro se stává Angelika (lehké to děvče), achjo...takhle musela dopadnout princezna Fantaghiró?? ()

Allien.9

Zbytečný a špatný díl, který naprosto zničil atmosféru celé ságy. Nejenom, že má s předchozími díly pramálo společného, ale ještě ke všemu KONČÍ NAPROSTO ŠÍLENĚ. Koho proboha napadlo, aby Fantaghiro v posledním díle zapomněla jak na své království, rodinu a prátele, tak na svého milovaného Romualda a zůstala v cizím svétě s cizími lidmi a s cizím frajerem? To s odpuštěním vážně po**ali... ()

ARI50

Chtělo by to zkusit natočit v nové době třeba by to vyšlo prostě jsou tam faktory co mám rád a jednička bude vždycky nejlepší s celé série. ()

MoiJe

Vsetko po starom, len z obsadenia ostala len Fantaghiro... a tak sa stalo (spoilers), ze nejaky podvodnicek s mecikom dokazal, co sa Tarabasovi nepodarilo... No, nie ze by nestal za hriech:D Btw, odkaz všetkým, čo píšu, že sa im nepáčil ani jeden diel: No ale vidíte, pozreli ste si všetky;) ()

Marek1991 odpad!

Úplne zbytočné pokračovanie, ktoré túto peknú, no síce amatérsku sériu potopilo. Ten čas si radšej užite inak, než zvolením tohto filmu. ()

ivishka odpad!

Zajímalo by mě co je účelem takovéhoto braku. Jeden z nespočtu dílů neskutečných kravin...Mluvící kámen to byla tak jediná pořádná zajímavá věc, která mě na tomto pobavila a jinak přehršel personifikací všemožných kořenů a jiných věcí mi příjde už přehnaná. Působí to na mě jako taková italská telenovela o opěvování princezny Fantaghiro. ()