Láska kvete v každém věku a umí pěkně zatočit s našimi plány a životy. Americká romantická komedie oceněná třemi Oscary. Obchodník v nejlepších letech, Johnny Cammareri zcela nečekaně nabídne v restauraci sňatek ovdovělé účetní Loretě Castoriniové. Ta zcela zaskočena jeho nabídku přijímá. Tato výchozí situace rozehrává příběh, v němž se vše točí kolem lásky, milostných tužeb, záletů a partnerské věrnosti v jedné italskoamerické rodině. Vše jakoby ovlivňoval všemocný měsíc blížící se k svému úplňku, nečekanou důležitost v životě Lorety přitom pozvolna získává mladší bratr Johnnyho, pekař Ronny Cammareri... Půvabná romantická komedie, kterou natočil významný hollywoodský režisér Norman Jewison (Šumař na střeše, Jesus Christ Superstar, ...A spravedlnost pro všechny), je vystavěna na dokonalém scénáři a výborných hereckých výkonech Olympie Dukakisové, Nicolase Cage a půvabné Cher. Film byl nominován v šesti kategoriích na Oscara a tři ceny získal (Cher za nejlepší hlavní ženskou roli, Olympie Dukakisová za nejlepší vedlejší ženskou roli a John Patrick Shanley za původní scénář). (Česká televize)

Terva

CITÁT - Já to letadlo proklela. Vy tam někoho máte?......... Tak řeknu vám, že tenhle příběh by se mi nelíbil ani pod vlivem úplňku. Směsice ukřičených a uřvaných herců, znichž skoro polovina je velmi nesympatická se neustále o něčem dohaduje, handrkuje až jsem nakonec zjistil, že je to skoro o ničem. Opravdu jsem na tamní celkem vysoké hodnocení čekal víc a tak trochu něco jiného. Bez špetky pořádného dramatu, kterému nepomohla ani hudba, která se také moc nepovedla. Chvilkama mi to připadalo jako parodie. CITÁT - Mě už to nebaví. Jak dlouho mám ještě čekat?....... Tenhle příběh mě moc neoslovil. ()

MrCreosote

Odpočinková romantika s bandou Taliánů a perfektní hudbou. Ale nějaký výraznější konflikt nebo nedejbože dramatické vyvrcholení tu nehledejte, je to pouze film na oddech, který na takovéhle věci rezignuje. 3,5 * ()

corpsy

Občas si divák povie, za čo sú vlastne všetky tie prestížne ocenenia. MOONSTRUCK si ich odniesol viac ako dosť ( Oscar, Zlatý Glóbus, Strieborný Medveď atď ). A práve na začiatku padne takáto otázka. Postupom času, až do konečného vychladnutia po scéne, príde človek na to, že to bolo zaslúžené. A áno, ostanete pod vplyvom tohoto snímku tak, že si ho budete chcieť užiť opäť. ()

DEXTER099

Příjemná romantika,zpočátku sice trochu rychlejší(Nástup Cage je až zhruba po půl hodině a už je ruka v rukávě :-) )Ale atmosféra svéráznost italské rodiny mě moc bavily-je to můj šálek kávy :-).Jinak jak je v zajímavostech,že Cher to moc nesouznělo s Cagem tak na tom něco je.Jinak Cher je tu dobrá.Za mě kvůli začátku 80 % a čtyři hvězdy. ()

kaylin

Podle toho, jak byl film ohodnocen hned třemi Oscary, jsem asi měl přehnaně vysoká očekávání. Herecky je to zajímavé, Cher je skvělá, ale i Cage má dobrou roli, která mu v té době prostě sedla. Celkově mě ale tahle moderní pohádka z reálného světa tolik nedostala. Je to hezké, má to pěkný konec, ale aby mě to odrovnalo... ()

blackrain

Njn, to bylo úplně jasné hned od začátku. Nicolas Cage se mi k ní prostě hodil mnohem víc než ten usedlý pán. Hezky mu ta role sedla. Vlastně nebyla ani nijak náročná. Hlavní dvojice, Cher a Cage, jsou sympaťáci. Stejně tak bylo sympatické a milé italsko-americké prostředí, kde se tenhle příběh odehrává. Samozřejmě jde o jednoduchý příběh bez kličkované a obezliček. Měsíc v úplňku asi opravdu dělá s lidmi divy. Je na něm něco moc zvláštního a čarovného. Mám tenhle film ráda. ()

Marci

Miluju tenhle film. Připomíná koktejl, kde je všeho namícháno tak akorát, nic nechybí, nic nepřebývá a po jeho vypití máte ještě dlouho příjemný pocit. Už jenom hudba - titulní píseň i úryvky z Pucciniho Bohémy navodí tu správnou atmosféru. A pohled do života jedné newyorské italské rodiny mi trochu připomíná jinou komedii - Moje tlustá řecká svatba. V roli ústřední dvojice byli super vybraní Cher a Nicolas Cage jako Loretta a Ronny a nesmím zapomenout na vynikající Olympii Dukakis (Lorettina maminka Rose). ()

René.girl

Nemůžu nějak uvěřit tomu, že Cher dostala za tuhle roli Oskara. Za co jako??? No a film jako celek - takový nepovedený Woody Allan style. 25% ()

Rakosnicek77

Nicolas Cage a Cher ve vynikajících výkonech v tomto milostném příběhu, kde Cher ztvárnila bývalou zpěvačku Lorettu a Cage jako Johnny, bratra nastávajícího manžela právé od Loretty. Další variace na moderní popelku a skvělou love story přineslo Cher dokonce zisk Oskara. ()

raimi

Brilantní po všech stránkách. Okouzlující filmařina, která nedá ani jednou vzpomenout, že je to "jen" film. Živoucí postavy, fantastickej scénář, nádhernej New York, břitký slovní výměny u kterých jsem se válel smíchy po zemi, ale vždycky obsahovaly kousek "malých" životních pravd a ryzí "člověčinu". Cher, Cage, a hlavně Olympia Dukakis, která tady má charismatu na rozdávání. Potěcha pro duši a srdce. ()

PogoJoe

Romantika poitalsku. Plně osvícený měsíc dělá s lidmi občas divy a zde... zde přidává milostné vášně a choutky i v pokročilejším věku... Tahle komedie má zvláštní, kouzelnou atmosféru a mě bavila. A nakonec všichni patří do rodiny... ()

Murrro

Svieža dráma, na ktorej poznať, že režisér i scenárista majú skúsenosti a nadhľad, vďaka ktorým sa nemusia báť odľahčovať vážne situácie humorom. Dialógy odsýpajú, snímka šlape na plný plyn po celú stopáž a herecké výkony je radosť si vychutnávať. Hviezdička dole za presladený záver, ale drobné plus za moje uistenie sa, že Cher kedysi bola nielen charizmatická žena, ale aj skutočne dobrá herečka. ()

donvitoso

"Jsme tady abychom si zničili život a lámali si srdce ...a milovali nepravý lidi ...a umřeli!" Naprosto omamná Cher, jejíž Loretta je přesně to, co se vám vybaví pod pojmem femme fatale. Zbytek osazenstva jí zdatně sekunduje a vytváří tak společně krásnou hořkosladkou romanci. Plus skvěle vybraná hudba tomu dodává patřičný nadhled. ()

Martin741

Cher je pre mna kralovna bukvolidi .. ono takto - Pokial je Madonna Kralovna Popu aj u mna, Cher je tak akurat Kralovna Ignore Listu. 30 % ()

1frida2

Skvěle jsem se bavila. Krom toho výtečné scény ze zimního New Yorku, z Metropolitní opery, hudba z Bohémy. Super podívaná! A do toho herecký duel Cher a Cage. A kdyz vasnivy pekar rekne-"pujdes hned ted do my postele?'!tak mam hned maggi v kostkach. ()

Joges

Dnes už zastaralé, poplatné době, místy trapné, scénář občas skřípe, závěr mírně ulítlý, ale pár okamžiků a mizivých hereckých výkonů mě dostalo, a tak se odrážím od průměru a přidávám bod navíc. ()

danecek24

45. Zlatý Glóbus za rok 1987 - cena (2) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Cher, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Olympia Dukakis + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Nicolas Cage, Nejlepší scénář - John Patrick Shanley ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison