Po automobilové nehodě se na operačním sále ocitnou téměř dvě mrtvé ženy – stařičká docentka historie (S. Budínová) a krásná a hloupá volavka zlodějského gangu Yvetta (T. Brodská). Pro záchranu alespoň jedné z nich se dva lékaři (K. Roden, J. Hartl) rozhodnou pro experiment a zdravý mozek docentky transplantují té, která nehodu zavinila. Z bezvědomí se tak probudí žena s tělem a tváří mladé dívky, ale s myšlením staré intelektuálky... Film s prvky sci-fi, který natočil režisér J. Jireš na námět J. Moserové, se zamýšlí nad lidskou identitou a časem, který je člověku na tomto světě vymezen. Zápas vědomí s hmotou, duše s tělem, mládí se stářím sehrála v excelentní faustovské studii v dívčí podobě T. Brodská, která získala za tuto „dvojroli“ Českého lva za nejlepší hlavní ženský herecký výkon. (Česká televize)

PetrJulian

Škoda technického zpracování filmu, námět byl vynikající a Tereza Brodská se mi taky líbila. Možná to opravdu chtělo udělat jako normální film a ne jako televizní inscenaci, kterou to v reálu je. Omezenost prostředků přímo odsoudila dílo do úsporného zpracování. Při sledování fimu jsem měl pocit, jako bych se díval na film z Nočního filmového klubu náročného diváka. Masy to bohužel k obrazovce nepřitáhne... Jak povídám, je to škoda, námět by si určitě zasloužil lepší zpracování. ()

route60

Tereza Brodská je výborná a 100% zasloužený Český Lev, Jaromil Jireš natočim malí ale výborný film kterému sluší TV vice než kino. ()

Alden_Larson

Byl to určitě zajímavý a pro česko docela unikátní film, ale rozhodně není perfektní. Děj je převážně dramatický, ale bylo v něm několik momentů, které mi přišly komické a bylo mi jasné, že to nebyl záměr autorů. Protagonistka byla velmi působivá a ostatní postavy byly taky zajímavé. Prezentace byla dobrá, ale některé scény byly otřesně nasvícené, pár jich taky bylo nehezky sestříhaných. Herecké výkony byly skvělé, Tereza Brodská si svého Českého lva za tuto roli určitě zaslouží. Hudba se mi taky líbila. 6/10 ()

zuzku

Zdálo se mi to jako opravdu špatný film a výkon Terezy Brodské se mi taky vůbec nelíbil. Ani tady ani v jiném filmu. ()

PavHer

Výborná Tereza Brodská ve filmu s tématem, které mi maximálně sedlo. Škoda jen toho televizně laděného zpracování, které rozhodně neodpovídá filmu na velké plátno. 65% ()

giacobbe

Ani na výkonu Terezy Brodské jsem neobjevil nic mimořádného. Bylo to především vinou režie! Kamera horší než ve studentských filmech Amu. ()

vrgulnik

Ačkoliv je Tereze Brodské 70 let, je sexy. :-) Dobrý "televizní" film s hlubokou myšlenkou o tom, jaké by to bylo, kdybychom na konci života dostali na chvilku možnost začít znovu. Stejně mám pocit, že ten film zachraňuje výkon Terezy, protože ostatní tam spíš příštipkaří. ()

gizi

Tereza Brodská zde předvedla skvělý herecký výkon a tak i přes nějaké mouchy si film zaslouží 4* při 70%. ()

FatimaO

Viděla jsem podruhé, po mnoha letech a musím říct, že to zanechalo silný dojem....Líbilo se mi to a zvyšuji na 4* ()

Hombre8

Sci-fi po česku. Tento žánr je vždy tak trochu tenký led, hlavně pro nemilovníky báchorek a pohádek. Tady se to povedlo, dalo by se říct, napůl. Právě díky českému pojetí, které na rozdíl od přehršle většinou tupých zahraničních snímků vždy má aspoň nějaký filosofický přesah a něco k přemýšlení nebo aspoň zamyšlení. Brodská už zralá, Roden se ještě hledá, Hartl ve standardní póze. Nebýt to často utahané, hodnocení mohlo být lepší. ()

gerojmanus

Slušná fantas-magorie s výbornou Terezou Brodskou, která - jak tu někdo psal - zabila svůj talent stupidníma seriálama na Nově...jaká škoda. Film - 45% ()