Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

K.B.L.

Tak z toho filmu jsem lehce na rozpacích. Vcelku jsem se na něj těšila, ale spíše se dostavilo zklamání. Dokonce jsem si ho musela dát nadvakrát, páč jsem při něm usnula. Takže tento kousek hodnotím jako místy zajímavý, dobře obsazený, vesměs nudný a s velmi neotřelou myšlenkou, která mě ale zase tolik neuchvátila. ()

Chrysopras

Netuše, že jde o dílo páně Kaufmana, jsem si během filmu řikal, čí geniální mozek za tim stojí a jeho jméno mě napadlo první... Tenhle chlápek prostě kreativitou přímo srší! Problém jsem ale měl s hereckým obsazením: Malkovich je mistrovský, ale ostatní mu nesahají snad ani po kolena -Cusack průměrný, Diaz taktéž a Keener mi nesedla vůbec. Potěšili aspon "mini" Penn nebo Sheen. Tohle mělo ještě na víc! Speciálně chci ale vyzdvihnout to loutkohraní - opravdu poezie. ()

jezurka42

"Jsem John Malkovich." "Víš to jistě?" Aneb, když tak trochu divný režisér Spike Jonze osloví tak trochu divného scénáristu jménem Charlie Kaufman... ()

maverick10

Velice originalni napad (predevsim 7 a 1/2 patro bylo genialni ) a velmi osobite zpracovani dilka o jednom loutkari. Herecky koncert v podani obou Johnu a Catherine, na ktery je radost se divat. Jako by je vedl sam mistr Skupa. ()

easaque

zajímavý film plný bizardního a absurdního děje. Ač mě docela bavil a přišel mi docela originální, tak jsem si z něho odnesl poněkud prázdný pocit. Prostě taková jednohubka se spoustou různých dobrot, ale dohromady to moc nechutná. Na slabší 3 hvězdičky to stačí kvůli nápadům a pro jednou to stačilo. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tenhle film má štěstí v tom, že já tyhle bizarnosti mám strašně rád a cíleně je vyhledávám. No a V kůži Johna Malkoviche se mi líbilo - námět byl opravdu šílený, celé ty dvě hodiny jsem se nenudil (jen některé scény trvaly déle než měly) a vždycky se těšil na to, s jakou wtf scénou ten přijde tentokrát. O tyhle scény tu vlastně není nouze, celý ten film je jedno velké WTF, které čím blíže konci je, tím je bizarnější. A tu ikonickou scénu z kavárny plné Malkovichů už snad ani nemá cenu popisovat. Ano, bavil jsem se celkem dobře, jenže jsem pořád čekal, že z toho vypadne něco víc. Tohle byla jen a pouze fantazijní blbůstka, která právě tou fantazií baví, ale nějaká myšlenka či vyznění z toho prostě nevypadne. A chvílemi i vypadalo, že tam nějaká bude, ale nakonec to zahodilo všechny karty a zůstalo to jen wtf zábavou. Nemůžu si pomoct, ale potenciál na něco víc tu prostě byl... I tak se mi ten film ale docela líbil. Slabé 4* ()

raffspIn

Rozhodně ne nezajímavé, nápad a provedení krásné, ale celkové to na mě působilo dost nudně, pár pěkných momentů + 100 minut temna. ()

Joe321

Nepochopitelně originální, ujeté, šílené, zvrhlé a zároveň poutavé a návykové. Kaufman je borec, k tomu už nemám co dodat. Spike to dal velmi dobře dohromady a vedle Malkoviche mě překvapil Cusack, který to odehrál hodně osobitě a kvalitně. Scéna s Charlie Sheenem hodně potěšila (-"Hot lesbian witches! It's fucking genius!"), camea ale mohla být početnější (Pittův krátký pohled byl ovšem taky supr). Dál se mi taký líbilo neustálé dělání si srandy na účet Malkoviche. Zdaleka nejlepší scéna byla, když Malkovich skočil do Malkoviche. Malkovich. Malkovich. Malkovich. Mě se to líbilo na horších pět, scénář to prostě vytáh. -"Shut up, you overrated piece of shit." ()

Morloth

Nevím, zda to bylo dabingem či zda byly dialogy vskutku blbé. Přesto jsem se přes několik úvodních, pro mne zbytečných, minut přenesl a v závěru si užil příjemně zvrácenou jízdu, ve které ani hlavinka nezahálela. jen jakýmsi okořeněním celku bylo jméno Carter Burwell, jenž se podepsal pod muziku a zase mi dokázal, že mne baví. ()

Martin741

Sialeny a zanrovo tazko zaraditelny je film V kuzi Johna Malkoviche od rezisera Spike Jonze-ho. Originalny scenar si zasluzi obdiv uz len z principu, k tomu vyborna a krasna Cameron Diaz s malou rolou aj samotneho Johna Malkovicha. 89 % ()

M.i.k.e

tak sem si po cca dvaceti letech zopakoval tuhle Kaufmanovskou chuťovku a ono je to pořád velmi dobré a sakra zábavné...85% ()

raptorrr

Velmi velmi originalni, divne a zabavne. Malkovich prokazal znacnou davku odvahy, ze se k tomuhle propujcil a urcite nelitoval! ()

shyster

Zajímavý námět i scénář. To by mě nikdy nenapadlo a už vůbec ne udělat z toho celovečerní film. Konečné hodnocení: Nic moc. ()

dezorz

je malo filmov, ktore dokazu rozohrat fantaziju na vysoke obratky a udrzat si pritom dokonale zovrety filmovy tvar. duo spike jones a charlie chaufman to dokazali. absurdne, snove, s nadladom tvorcov, s nadhladom hercov, zabavne a dokonale filmove dielo. novy hollywood noveho hollywodu. ()

KooNY

Charlie Kaufman opět dokázel, že je tvůrce nejdivnějších filmů. Opravdu by mě zajímalo, kde bere na své scénáře nápady, protože tohle je až šíleně originální. John Cusack v hlavní roli nic moc, to Cameron Diaz s Catherine Keener byly lepší, a Malkovich jako "loutka" perfektní. Poté co Kaufman napsal Věčný Svit Neposkvrněné Mysli, už asi nic lepšího nenapíše. Od tohohle jsem čekal sakra moc a dostal sakra málo. Šílený úlet, který mi nesedl. ()

Streeper

Když jsem film viděla nevěděla jsem, co si mám o něm myslet. Byla jsem nadšená, zmatená i zklamaná zároveň. Velice mě nadchl výkon zmateného a vyděšeného Johna Malkoviche a také Cameron Diaz byla skvělá. Hlavně nesmím zapomenout na strhující výkon Johna Cusacka, který byl opravdu výborný. ()

Bláža

Přestože je začátek neuvěřitelně našláplý a plný svěží energie, něčeho nového, po chvíli se stává poněkud předvídatelnýma a ke konci už ztrácí dech úplně. Přesto je tu několik nezapomenutelných scéna jako restaurace plná Johnů Malkovichů. "Malkovich, Malkovich" ()

Desgenais

tak tohle byl totalni ulet v dobrem slova smyslu :) u nekterych scen jsem se proste musel kousat do palce abych se nesmal ci primo nericel nadsenim :) 5 hvezdickam brani nekolik slabsich mist ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)