Michael Collins

Michael Collins

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie / Irsko / USA, 1996, 133 min

Úžasné zpracování silného příběhu Ostrova, který se přerodil v demokracii navzdory hnusnému mocnářství..!(18.8.2016)

Velmi dobře natočený pohled na irskou historii, který navíc připomíná, že terorismus může být jedinou zbraní slabých proti silným a že státy jako Irsko nebo Izrael by bez něj patrně nikdy nevznikly. www.youtube.com/watch?v=0FGG0dmYJOM&feature=related(3.7.2007)

Vynikající herecké obsazení, příběh s obrovským potencionálem, založeno na pravdivé události a i přesto jsem se místy dost nudila. Celý příběh je poměrně rozvelký, romantická linie děje působí nedopracovaně - Julia Roberts by mohla být nahrazena figurínou a asi bych si toho ani nevšimla, konec, který už je jen jakýmsi nutným vysvětlením - prostě kde nic tu nic! Finální zjištění, že 31 letého Collinse hraje v té době 44 letý Neeson je pak už jen dalším z řady zklamání, jelikož naprosto mění celý pohled na danou událost a na Collinse samotného. 3/5 za scény se souboji a výborného Rickmana.(6.9.2009)

Irové jsou drsný národ a tento příběh je zachycuje v období po první světové válce kde jejich vůdce či spíš nejaktivnější z aktivních Michael Collins usiluje o samostatnou republiku Irsko,ale když už se mu podaří po cestě plné krvi vyjednat s Británii dohodu,kde Irové musí přísahat věrnost koruně tak se mu stane osudné to co sám nepředpokládal a to vlastní lid,který chtěl víc než jen kompromis.Dobrý herecký výkon Liam Neesona (jak už je jeho zvykem) a menší role ,ale do významná docela velká pro Julii Roberts.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(11.3.2015)

Velice povedený snímek se skvělým Liamem Neesonem jako zakladatelem teroristické skupiny IRA. Na filmu mě velmi zaujaly autenticky natočené akční scény a hvězdné obsazení.(14.3.2007)

• - Tomu Cruiseovi byla nabídnuta role Collinsova vraha. (D3VIL)

• - Liam Neeson měl při natáčení 43 let, zatímco skutečný Michael Collins zemřel v 31 letech.. (D3VIL)

• - Scény zachycující masakr v Croke Parku se natáčely na stadionu Carlisle Grounds, který patří irskému fotbalovému klubu Bray Wanderers. (skudiblik)