Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

Ukrizku

Princezna v opakovaném epileptickém záchvatu, hnusňoučké a nevkusné nadnepřirozené bytosti... omg. Děti nevydržely ani 15 minut. ()

Pitryx

Tak při druhém sledování začínala tahle pohádka jako každý film na plném počtu bodů. Deset šlo dolů ihned za to vyprávění, což mne štve vždycky. A pak už jsem se jen bavil. Nevím, co se komu na tom nelíbí. Pravda, obsazení rolí (některých), nebylo zrovna nejšťastnější, ale to je věcí vkusu. Takže jsem strhnul ještě deset bodů za počáteční roztříštěnost příběhu a pak jsem už neměl za co strhávat. Snad jen za zbytečně dlouhou stopáž, myslím, že to dětem nesedí. Mně osobně se také líbí, že je pohádka nejen veselá, ale i netradiční. Nemyslím tím Avatarky jiné barvy, ale to, že má pohádka dva hlavní hrdiny a ani jeden z nich nesplňuje složitá kritéria kladné postavy. Jsou spíše lehce přiblblí a pokud by při nich nestálo štěstí, bylo by po nich hned na začátku. Jinak však lze pochválit kostýmy i masky, a hlavně hudbu. Nevidím jediný důvod nedat sedmdesát bodů ze sta. Těch odebraných dalších deset je za různé drobnosti. *** A PŮL ()

MartinTerran

Nic moc pohádka, ale nehejtil bych to jak tady většina přítomných. Pohádky většinou nepatří k veledílu v originalitě či příběhu a tak je to za mě takový standard.  Vizuál, hlavně potvory jsou vydařené.  Hodnocení: 53/100. ()

wopi odpad!

Ve všech ohledech (od scénáře až po příšerné masky) naprostý trapas. P.S. koukám na příspěvky těch, co hodnotili vysoko - a je to jasné ("se skvělými grimasy") - no, pro tyhle lidi to možná je. ()

Honzulik odpad!

Tak nevím jestli naši tvůrci pohádek už totálně zblbli, ale tento "pohádkový film" tomu bohužel nasvědčuje! Režisérka Ferencová na něco takového jednoduše nemá a vypustit holotu solidních herců před kameru bez jakéhokoliv scénáře vytvoří chaos, který diváka uráží... Proč dobří a známí herci dělají ze sebe totální hlupáky už nechápu vůbec. Stupidní masky, něco mezi Hobitem a Avatarem působí sice legračně, ale to asi nebyl ten pravý účel. Pro mne opět velké zklamání z toho, za co se vyhazují nemalé peníze, ale hlavně z "kvality" kterou nás čeští filmaři poslední dobou krmí!!! ()

srolyma

Jasný příklad klamavé reklamy, kdy výrobek uvádí již svým názvem potencionální zákazníky v omyl tím, že slibuje něco, čeho není schopen dosáhnout. Ne, řachanda to vážně nebyla. Ale na druhou stranu ani úplná blbost. Když pomineme, že se tady dětičkám dává za morální vzor páreček zlodějů, lhářů a násilníků a nebudeme se podivovat, kde se v lesíku nedaleko hradu Kost vzal trol, skřeti, Galadriel a avataři, tak to bylo celkem snesitelné. ()

Muff

Bylo to celé takové ... divné. Místy jsem se doslova nudil, hlavně při pitvoření Vladimíra Polívky, ta dvojka zlodějíčků mi přišla až příliš přiblblá. Postaviček tam bylo přemíru, hlavně těch lesních, jeden se v tom skoro ztrácel a celý děj se rozplizával v objevování nových a nových postav bez většího významu pro děj. Je pravda, že několik slovních obratů bylo opravdu velmi vtipných, ale bohužel se okamžitě ztratily v tom zmateném a neuspořádaném marastu. ()

Wyorax odpad!

Opravdu tuhle kravinu považuje někdo za normální pohádku? Nebo už ta televize všem zdegenerovala mozek na úroveň vařícího Babici s kečupem nebo důchodce blafajícího na návsi o telenovelách a Ordinaci...?! ()

blondboss

Novodobé rozprávky už idú úplne mimo mňa. Nie je v nich už to čaro nevinného a aj napriek klasickému dobrému koncu vás ten dej tak nevtiahne ako v klasických českých rozprávkach minulého storočia. Tento príbeh o rozmaznanom dievčisku mi skôr prišiel ako odraz súčasnej reality mladých žien ako o rozprávku. Pfauserová veľmi sympatická, čo je aspoň nejakým plusom. Podľa mňa dosť podpriemerný snímok. 30 % ()

ZHODNOTITEL

"To je ale řachanda." řekne jeden ze skřítků z Černého lesa a děsně se přitom směje. To je k názvu asi všechno. O čem to celé je, je také těžko popsatelné. Tak předně tu jsou dva hrdinové, kteří se tu objevili z čistajasna a jsou to zloději. Jeden z nich, Vladimír Polívka přehrává o sto šest až to není příjemné. Ten druhý, Aleš Bílík zvládá svou roli snad nejlépe. Během filmu ale nějak nevyčteme, zdali to jsou zástupci zla, či dobra. Úplně stejně funguje Černý les, který je prosluněný letními paprsky. Zlo, které se tu údajně skrývá je však zástupcem dobra. Nicméně hlavní hrdinové utíkají z temného království do toho laskavějšího, aby tam potkali nelaskavou princeznu, které jde za své chování do polepšovny v podobě již zmíněného Černého lesa. No a v tomhle guláši už potom nevíte, kdo je špatný a kdo dobrý. Příběh nedovedu převyprávět. Jestli to dovede některé z dětí, co tuhle pohádku vidělo, nebo uvidí, tak klobouk dolů a mají můj respekt. Byl jsem na tom s dětmi v kině a nebavilo je to. K tomu celý film je natočený ve formátu 16:9 ale na plátno byl promítaný ještě oříznutý na větší širokoúhlost, čili ve spoustě záběrech někomu chyběla hlava a také jsem si všiml, že Vladimír Polívka byl ve verzi pro kino přejmenován na Jaromíra Polívku. Na druhou stranu film obsahuje několik pěkných záběrů i momentů. V neposlední řadě má krásný hudební doprovod, který je na tom celém asi nejlepší. ()

route60

Řachanda? ale kde že pouhé ticho po pěšině, hodně známých herců nedělá dobrý film zkrátka nepovedená pohádka. ()

natalanka

Náhodou je tahle pohádka velmi dobrá a vtipná. Hóóódně vtipná. Repliky se střídají jedna za druhou a to mám ráda. Princezna, pan král, lesní paní i oba Polívkovi na tom maji obrovskou zásluhu. Vlastně v ní není zlo ani temno. Triky jsou kouzelné. Jen ty latexy byly příšerné. A krásná hudbáááá Jo a myšlenka..... TO CO DÁVÁŠ TO SE TI VRÁTÍ je úžasnáá, to by byla paráda, kdyby tak svět fungoval :-) :-) ()

dsaiko

Nebylo to špatné. Hrálo si to na ... pohádku, na nic víc. Výprava dobrá, morální poučení také, dětem se to líbilo. ()

Cibulka_C

Nejsem pohádkový typ a ty novodobé nesnáším (teda kromě Kuky se vrací). 🧸 Natrefila jsem na to náhodou v televizi a nakonec u toho zůstala. I když je to teda pěkná podivnost, rozhodně musím ocenit námět, teda až na tu šerednou a naprosto pitomou princeznu, která mě po celou pohádku pěkně iritovala. 👉🏻 Ale to mi vlastně naznačuje ten fakt, že se herečka do své role opravdu obula a předvedla skvělý výkon. Pohádka na děti určitě cílí, ale starší publikum se možná zalekne a radši tu televizi zahodí. Nejvíc se mi líbili ti lesní skřeti a to je asi všechno. 🧝🏻‍♂️Nijak mě to neoslovilo, ale herecké výkony byly opět skvělé. Mimika Bolka Polívky je geniální, to samé Oldřich Kaiser v roli ponocného, jehož ponocný vypadal fakt poNocně. Král v podání Jana Hrušínského je vždycky nejlepší král a to je asi všechno, co mě na samotném filmu zaujalo a zůstalo mi na paměti. Ale žádná řachanda to teda nebyla. 😕 ()

Leeslie odpad!

Spojeni klasicke ceske pohadky s velkolepou zabavou ve stylu Pana prstenu zkratka nemuze fungovat. Pripoctete si nesympaticke karikaturni postavy, kde herci maji ocividne narizeno prehravat a hodnoceni jde jeste nize... Nechapu, proc se k tomu nekteri herci pripojili, ceskych jmen z tech "lepsich rad" je tu povicero. Tohle se vazne nepovedlo. ()

PF 2016

PF 2016