Takže v první řadě mě překvapilo těžce prázdné kino, na to jak velkou si udělali reklamu...A teď k věci. Mně se to líbilo vážně moc, také proto dávám čtyři a půl hvězdy .. půl hvězdy chybí jen z toho důvodu, že je pohádka zaměřená více na děti. Dospělý člověk si tam moc nemá co najít. Například v Bambitce to bylo velmi zajímavé i pro starší diváky, protože se to úzce dotýkalo dnešní doby. Tady nic a nic. Ale byla to vskutku krásná podívaná, nádherné záběry krásných míst, opravdu perfektně zpracované lesní postavy a pod. Pravda je, že bez Kuby (kupodivu ne hlavního hrdiny) a princezny by to vůbec nebylo ono. Tito dva herci tomu dali ten správný říz a těch pár lidí, co v kině bylo, se smálo, až se za břicho popadalo. Ale ano,pro mě úspěch, bylo to velmi příjemné filmové dílko a jsem ráda, že něco takového v ČR vzniklo :)(1.3.2016)

• Oonika

To byla ale neuvěřitelná kravina... Že v tom hrají neznámí herci, to není žádné překvapení, ale že se k tomu propůjčí i ti známí? Záhada... Nechápu, jak se některé věci vůbec můžou dostat do kina...(17.1.2017)

• honajz

Myslel jsem zprvu, že pohádku točil Troška ve svých 80 letech a z pojízdného vozíčku, kterého pustili zrovna ze sanatoria - alespoň to tak vypadalo. Pitvoření, vtipy jako z Troškových pohádek, jen daleko hůř podané, rozvlekle natočené a bez timingu. Dva teplí bratři hned na úvod. A sotva se seznámíme s nějakými postavami, šup skok, jde se jinam, kde je opět pláč a skřípění zubů ze vší té snahy o "veselé" pitvoření. Princezně lezou kozy ven, na homosexualitu dojde za chvíli znovu, a logické lapsy se množí (včetně naprosto nesmyslného přivázání prince a jeho pomocníka ke stromu - stačilo, aby se jeden provlékl směrem dolů). A když dojde k převýchově princezny, kam na tři tydny zmizeli ti dva pošuci? Slušná výprava a velmi dobrá kamera, sem tam i hudba ujde (až na to, že je jí moc a občas by mohla mlčet). Herecké výkony hodně tristní, samé přehrávání, vtipy na úrovni puberťáků z šesté třídy, děj zmatený, a kdyby tam přistáli ufouni nebo kolem projel Vinnetou, ani mne to nepřekvapí.(13.10.2016)

Mělo to pár překvapivě světlých chvilek a taky pár až k pozastavení se pitomých. Největší problém tak asi byla inspirace profláklejšími fantasy filmy a jejich předlohami, protože jako samotná pohádka by to nebylo vůbec špatné, ale ty potřeby jakýchsi elfích divoženek/amazonek, skřetů, elfů, do toho klasický hejkal a k tomu ne úplně klasický troll, víla, nějaký další skřet, jejich divné nadabování (příliš postsynchronně nesednoucí) to bohužel prostě kazily. Celkově to pak vypadalo na ne špatný projekt, který dojel na svou přílišnou zamýšlenou pompéznost, jež byla ubita klasicky česky filmovou malostí a, byť ne asi na české poměry, ale malým rozpočtem. Uznávám, že možná bylo fajn, že se k filmu dostalo v rolích nějakých pidižvíků, divoženek, měšťanů a služek a vůbec všeho toho okolo plno lidí, kteří jsou třeba ještě na filmových školách nebo se u filmu vyskytují nepříliš. Je to takový mišmaš, ale když si vzpomenu na mnohé další moderní pokusy o jakési pohádky, tak tohle vlastně vůbec nebylo zas tak špatné. Teď tedy jen, jestli je to vlastně pochvala nebo povzdechnutí. ~~~ 2,5*(28.1.2017)

Nejošklivější masky, jaké jsem kdy v české pohádce viděl. Budou mě strašit hodně dlouho. Nicméně důvod, proč se mi to líbilo, je možná je ten, že jsem měl v sobě několik skleniček vína. Jinak si nedovedu vysvětlit, že si tenhle divný mix ala Šmankote, babičko čaruj! líbil.(25.3.2017)

• - Kvůli náročné operaci žlučníku Jana Hrušinského muselo být natáčení o několik měsíců posunuto. (patriksson)

• - Maskérská práce v pohádce byla náročná. Jen líčení jednoho herce trvalo přes čtyři hodiny. Herci museli stát v zimě pouze ve spodním prádle, jelikož zaschnutí barvy, která vytvořila krustu, trvalo dlouho. (willy1)

• - Natáčelo se na zámku Dětěnice, na hradě Kost a v lesích Královehradeckého kraje. (Terva)