Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

SAINTS

Film balancuje medzi komediov a dramov.Dvaja hlavny protagonisti sa velmi dobre doplnaju a maju jasne rozdelene charaktery.Skoda len ze pribeove tempo nefunguje na sto percent.Albanska cast pribehu funguje celkom dobre ale je to malo Stavka na neistotu alebo Vlk z Wall Sreet boli ovela lepsie filmy. ()

johnsnow

Keď mi kamarát povedal, že je to v štýle Pain and Gain ktorému som dal odpad tak my chvíľu trvalo, než som sa do tohoto diela pustil avšak páčilo sa mi to. HERCI: Hlavné duo je perfektné, chémia medzi nimi funguje, Tellerova manželka je sexi kosť, Cooper na minime priestoru podáva naozaj skvelý výkon. AKCIA: Takmer žiadna, skôr tu ide o napätie a to sa podarilo vybudovať famózne. PRÍBEH: Založený na skutočnosti sa mi vždy páčil takže žiadne výtky. 5* ako bič. ()

TomiBery

Pro mě rozhodně jedno z největších filmových překvapeních 2016. Původně jsem si myslel, že půjde o možná zábavnou slátaninu (asi to bude tím českým názvem), ale nakonec jsem byl více než mile překvapen. Film je opravdu kvalitní drama založené na skutečném příběhu a napětí, je proložen správně přiblblými komediálními dialogy, které atmosféru trochu odlehčí. ()

dur.dur

Film ma tempo a oproti ostatnim filmum tohoto rezisera neobsahuje prvoplanovy humor. Na sobotni rano idealni. Budete se bavit ne lacinym humorem, ale tim, kam vas dej zavede. Od Iraku, do Albanie. Solidni hudebni doprovod. ()

jayman

Výborné. Páčilo sa mi na tom snáď všetko, od narátora, cez názvy kapitol až po príbeh a casting. A soundtrack! Nebol to zásadný film ale bol veľmi dobrý. ()

MartinTerran

Skutečný příběh o obchodu se zbraněmi. Dost mi to připomnělo Obchodníka se smrtí, ale tedy je to na jiné úrovni a taky legální... skoro. Opět se potvrdilo pravidlo, že kšefty a kamarádství se nemají míchat. Film byl velmi zdařile natočený a pěkně vysvětlený, takže pochopit princip není problém. Jak už to tak ve skutečnosti chodí, úplná prkotina jim podrazila nohy, ale nedopadlo to pro ně úplně nejhůř (aspoň pro Davida). Rozhodně doporučuji nejen pro fanoušky zbraní. Hodnocení: 87/100. ()

Nathaniell

Jonah Hill si zahrál obdobnýho blba jako ve Vlkovi z Wall street. Jinak průměrný film a jak tady několik lidí psalo, je to slabší verze Obchodníka se smrtí. Potřeba kompenzace nedostatku příběhem kokainem a trávou je ubohý. 2* ()

subic

Pro jednoho to nakonec skončilo hůř, pro druhého celkem dobře. Po první celkem plitké hodince na scénu vstoupí pašerák zbraní na černé listině Bradley Cooper a ty jeho brýle jsou tak trochu dna od půllitrů. Jak vidno tak i v tomto tisíciletí se vesele obchoduje se zbraněmi a také s čínskou municí do AK-47. Skoro by se dalo říct, nikdy neobchoduj s Albánci, protože na tom se to celé zhroutilo. Je to celkem zajímavý příběh dvou 20iletých vykuků, ale etalonem pro mě dál zůstává o 11 let starší dokonalý film Obchodník se smrtí . ()

0verseer

"War is an economy. Anybody who tells you otherwise is either in on it or stupid." Porovnania s The Wolf of Wall Street trochu scestné, okrem Hilla totiž oba filmy zhola nič nespája. Nehovoriac o tom, že Scorsese je úplne iná liga ako Phillips čo sa pútavosti a zábavnosti týka. Škoda, že sa jedna z hlavných postáv ušla práve nevyráznemu Tellerovi, ktorého zatieňujú čo sa zapamätateľnosti týka snáď všetci vrátane tých, ktorí si strihli šteky v úlohách Albáncov či Dan Bilzerian v malom cameu. Zato Hill si určite pochvalu zaslúži, bez preháňania sa dá povedať, že tento film prakticky stojí a padá na ňom... ()

PlysovyMacko

Film sa nesnazi byt vaznou kritikou zbrojneho priemyslu, stavia na odlahcenu formu, ako dvaja dvadsiatnici zarabaju majland od stola v kancelarii. Ani ich nevykresluje ako nejake hyeny zarabajuce na vrazdeni a vojnach, len ako obchodnikov na telefone. Najvacsiu pozornost strhava na seba Jonah Hill hrajuci totalne hovado. Film je zabavny a to ako vykreslili Albansko - tak vnimaju Americania celu vychodnu Europu. ()

oasismanik

Celkom slušne napísaný, zahratý a hlavne ozvučený film, kde v podstate ani o nič dokopy nešlo, ale kľudne by som sa bez neho zaobišiel. Bol som naň nalákaný komentárom Malarkey, ktorý mi sľuboval Vlka z Wall Street ale hlavne moju srdcovku Pot a krv, čo možno bola aj z časti trochu pravda, ale chýbal mi tam ten absurdný humor, toho je tu naozaj minimum. Zaujímavé je potom čítať zaujímavosti zo skutočnosti, ktoré v podstate vyvracajú takmer všetko zaujímavé, čo sa vo filme odohralo :) Ach jo...strata času tento film, ale počas sledovania sa nenudíte, čiže zaslúžené 3. ()

mrclTV

Jonaha Hilla a jeho komédie veľmi nemusím, no v takýchto hybridných dramaticko/komediálnych rolách je ešte celkom znesiteľný. OK film. Aj trochu vtipný, aj trochu zaujímavý, no nie je tu nič, vďaka čomu by ste na film dlhšie spomínali, posledných 20 minút trochu vylepší renomé, ale aj tak - zíde z očí, zíde z mysle. Jasný priemer..... a nájdu sa aj lepšie filmy s touto tematikou. ()

matolos1

Dvaja machri, ktorí si to zmákli na výbornú a úspešne dotiahli do konca. Niektoré scénky a hlášky si ešte doteraz zapamätám ( šanca na prežitie- fifty fifty, aj s tým napísom na spätnom zrkadle.) Príbeh celkom aj zaujal, s občasnými zádrhelmi aké sú už pre tieto typy filmov typické ale inač bez žiadnych inších výhrad. Trefné, pohodové, vtipné, miestami aj celkom akčné. Obidva herecké výkony hlavných postáv sú úplne rovnomerné. ()

Jadro

Nebudem komentovať užívateľov, ktorí dajú napríklad Snowdenovi 5 hviezdičiek (pričom sa tam nič nové nedozvedáme a ťahá sa to ako cap na pašu v Oravskej polhore) a tu máme perfeknú súhru postáv, dokonalý vývoj dramaticko-komických situácii a už len fakt, že čo dokázali mladí chalani svedčí o chorom stave systému ale vyzdvihujem hlavne mladícku odhodlanosť, pekne podanú na rodinných patáliaćh a aj medziľudských vzťahoch, ktoré vrcholia veľmi reálnou zradou, Bradley Cooper to nakoniec ešte okorenil... 95% ()

sabo5

Vážně super film o zbraních který jsem si náramně užil herecké obsazeni mohlo být lepší ale jinak za mě 92% ()

Blazis34

Neskutečný skutečný příběh dvou (ne)přátel. Děj je velice originální, sofistikovaný, ale jak se říká, kdo chce někdy moc, nemusí mít níc. To se vymstilo i těmto dvou, které skvěle zahráli Miles Teller a Jonah Hill. Příběh měl grády i napětí a i filmové místa vypadaly skvěle a autenticky. Mě film bavil, rozesmál, zamyslel a vůbec nenudil, tudíž čtyři hvězdičky - 80%. ()

AndrewNewman

Nieje to zlý film. Ide však o to ,že sa War Dogs hrajú na niečo čím niesu. Ak by to Todd vzal viac vtipne a menej dramaticky mohla z toho vzniknúť cool komédia akou je napríklad Pot a Krv. Tak tento film balancuje medzi komédiou a drsnou gangsterkou lenže na komédiu to má príliš málo hlášok či vtipných situácií a na gangsterku jeden drsný týpek v podobe Coopera nestačí. Taktiež film sklamal v informáciách,ktoré najviac lákajú pretože aspoň ja o predaji zbraní neviem nič a to platí aj po zhliadnutí tohto filmu. Na takú pohodičku keď od filmu veľa nečakáte to stačí No ak sa tešíte na film v štýle Vlka z Wall Street,budete zrejme sklamaný. ()

Neronius

Skvělá atmosféra, známí herci a děj filmu parádní, takže plnej počet si to zaslouží. BTW. Bohaté hovno Dan Bilzerian překvapil.. sice na velmi krátkou chvíli, ale překvapil :D ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz