The Sisters Brothers

(festivalový název)
  • Francie Les Frères Sisters (více)

Oregon, 1851. Bratia Charlie (Joaquin Phoenix) a Eli (John C. Reilly) žijú v divokom a nehostinnom svete vrcholiacej zlatej horúčky. Na živobytie si zarábajú ako nájomní vrahovia. Na rukách majú krv zločincov aj nevinných ľudí. Ak ide o zabíjanie, nemajú žiadne zábrany. Je to ich práca. Mladší brat Charlie je doslova rodený zabijak a prirodzený talent. Eli však sníva o normálnom živote. Keď ich najme zločinecký boss Komodor (Rutger Hauer), aby našli a zabili zlatokopa Hermanna Warma, ktorý ho okradol, začína sa neúnavná naháňačka z Oregonu do Kalifornie. Na ceste plnej nečakaných prekážok začne zádumčivý Eli prvýkrát v živote uvažovať o tom, či sa peniaze dajú zarobiť aj inak než zabíjaním ľudí. Náročná cesta vystaví oboch súrodencov nejednej skúške a preverí ich vzájomné putá. Alebo to bude cesta plná pochybností, ktorá všetko zmení a povedie k ich poľudšteniu? (TV JOJ)

nikhaj

Ako western celkom slusne. Takmer stale sa tam nieco dialo a pribeh sa vyvijal presne podla planu. Vsetko ale podla planu nevyslo co ho este viac ozivuje ako inak. Celkom netypicke spachanie zlatej horucky. Nebojacne sestricky bracekovia sa podrzia cely cas. 2Hodiny pohodovej detektivky s dobrodruzstvami. Najdu co hladali? ()

redsparrow

Už mám dost všech těch "hereckých koncertů" ve filmech, které jsou natočené rozvláčně, nudně, uspávacím tempem nebo jinými "art" prostředky. Bohužel jsem viděl jako první film a knihu už kvůli vyzrazené pointě těžko budu číst, ale i tak nevěřím, že je napsaná stejně blbě. ()

PMU

Samozřejmě HOSTILES mnohem lepší. A i mnohé jiné westerny. Na tohle se brzy bohužel zapomene. Zbytečně dlouhá stopáž. ()

hujerita

Herci fajnový, príbeh poslabší. Chcelo to prestrihať film na rozumnú dĺžku, ale aj tak nie som istý, či by to filmu pomohlo. Veľká škoda, pretože na tak dobrých hercoch mohol postaviť super film. ()

Zaks

Divoký západ, honba za zlatom, vzatie si spravodlivosti do vlastných (bratských) rúk + pamätná scéna z použitia prvej chémie pri získavaní zlata, z ktorej mám depku a vyrážky ešte aj teraz. Western žáner dostal ďalší skvelý film, v poslednej dobe ich však moc nepribúda, škoda. ()

StaryMech

Z násilí, humoru, melancholie, realismu a postmoderních hrátek šikovně vystavěný soumračný novowestern s překvapivým závěrem. Kdyby byl o půlhodinu kratší, nezlobil bych se. Na rozdíl od EvilPhoEnixe trvám na tom, že největším tahounem je tu Reilly v očividně klíčové roli. V seznamu téměř dvaceti lidí, kteří se podíleli na produkci, jsem zaznamenal jména pro mě zcela nečekaná: bratrů Dardennových a Cristiana Mungiua (točilo se mj. na francouzském pobřeží a v Rumunsku). ()