Tak na tohle se dívejte nahatý, protože napětí se každou minutou stupňuje a je naprosto zbytečný si přidělávat špinavý prádlo, jen kvůli propocenému zážitku z filmu. Spíše než o osud letce jsem se bál o osud krejčího potažmo celý vesnice. Náckové, aby dosáhli svého a vypátrali nejdříve partyzány a posléze letce nasadili na obyčejné vesničany psychický teror, ostatně nic jinýho ani neuměli u kterýho se nikdy něvdělo jak kdo zareaguje, tedy až na některý zdejší uživatele, kteří samozřejmě předvídají úplně všechno. Herecké výkony ustupují na úkor příběhu a to je jen dobře. Hodně se mě líbila ta Terezka, myšleno z klučíčího hlediska, ale v těchto ročnících naší kinematografie se nevyznám, tak bohužel ani nevím kdo se mě vlastně líbil. Závěrečný krátký střet partyzánů a nácků hodnotím s ohledem na tehdejší dobu taky velmi vysoko a vůbec, celý naprosto apolitický válečný film mě po všech stránkách velmi mile překvapil. Jo a uživateli Rodriguez, nazývat komunistickou "ideologickou fraškou" film, kde hlavním hrdinou je stihač RAF, to se ti fakt povedlo, ty zmrzlináři bláznivej.(28.3.2010)

Jeden z prvních filmů na téma československý okupační film, konec války, partyzáni...Předtím třeba Hrdinové mlčí, Muži bez křídel, Nadlidé nebo Velký případ vše taktéž rok 1946. Tehdy ještě těsně před tím, než jej ovládla komunistická ideologie. Ve filmu se poprvé objevili břatři Lipští v rolích starostových synu (Gustav Hilmar), tehdy ještě bez nějakého většího přínosu pro film. Z ostatních herců mě zaujali především tvrdý a velice přesvědčivý SS-man v podání Miroslava Homoli.(12.5.2006)

Průměrná partyzánština natočená rok po válce. Bohužel hodně bojových scén se odehrává potmě a není v nich moc vidět. Jinak obsahově taková klasika, ale odsýpá to dobře a celkově nijak neurazí.55%(5.3.2016)

Takové docela průměrné válečné drama. Nic moc herecké výkony a všechno dopředu lehko předvídatelné.(8.7.2008)

• Rodriguez

Partyzánské hnutí je ve filmu oslavováno a jsem rád, že se tady na něj nezapomělo, páč v novějších filmech si na ně málokdy vzpomenou. Jinak je film jen celkem směšnou "ideologickou fraškou". Komunisti se uměli vetřít úplně všude a tak není divu, že zprasili kde co mohli, včetně tohoto filmu, ale za to režisér ani herci bohužel nemůžou. Plivanec do obličeje by (komunisti) zasloužili !!! 30%(8.5.2008)

Komunistickými pařáty neposkvrněné dílo zachycující poslední dny války na moravské vesnici. Postava sestřeleného pilota RAF dokazuje, že film se ještě v době vzniku vyhnul bolševické propagandě. Takových snímků je bohužel málo, musíme si jich vážit.(8.5.2008)

Velice hezky zpracovaný film o boji proti fašismu, o posledních dnech války a osvobození vesnice. Líbilo se mi že se zde objevilo téma letců jako hrdinů což po únoru už bylo nepřijatelné.(8.5.2008)

Celkem pěkný válečný film se silnou, stále stupňující se atmosférou.(27.3.2013)