Sedm samurajů

七人の侍

Seven Samurai

Sedem samurajov

Drama / Dobrodružný / Akční

Japonsko, 1954, 160 min (SE: 207 min)

7 Samurajů. 207 minut. 58. nejlepší film. 91%. 6 hvězdiček! ... V číslech je to kouzelné, ale když to vidíte, je to nepopsatelné!(12.12.2008)

Já toho Kurosawu prostě moc nemusím, nevím proč .. budu muset kouknout na další a další snímky, ale ač je to mistr, já se k němu musím prostě přemlouvat.(23.3.2009)

Oscar 2 nominace: Výprava ČB, Kostýmy ČB. . . . Zlatý Lev - výběr(13.4.2004)

Scénář: Akira Kurosawa, Shinobu Hashimoto, Hideo Oguni .. Zase jsme to prohráli. Občas sice lehce uspávací veledílo (viděna verze 207 minut) s dnes nejprofláklejším příběhem na světě o rolnické vzpouře před nájezdníky. Přesto zábavné, dojemné, smutné, v každém kousku pravdivé a důmyslné.(13.11.2007)

,,BUDEME BOJOVAT! NAJDEME SI SAMURAJE...“ /// Dlouho vo tom, že najít spolehlivýho samuraje není žádná prdel (to máte jako s těma kovbojema). Pak máte dost času zjistit, že Japonec není našinec (tak jako u jinejch samurajskejch filmů). Ale nejvíc mě zajímalo, jaký bude finále…Tři a půl hodiny ryzího filmovýho vyprávění! Nevím, jestli akce s několika samurajskejma kouskama a velkou dávkou hromadnýho válečnýho nadšení vesničanů bude pro současnýho filmovýho diváka dost efektní. Film má ale v sobě ohromnou vnitřní sílu, která vztyčuje Fuquovýmu vymydlenýmu pozlátku nejen prostředníček! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli najmout kovboje nebo samuraje. 2.) Doma jedeme jen klasiku. 3.) Thx za titule „Martin Tirala“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(29.1.2017)

• - Akira Kurosawa během režie jako první nasadil tři kamery paralelně snímající děj, aby pak mohl ve střižně vybrat ty scény, které by působily nejspontánněji, s detaily a různými perspektivami. (Tommass95)

• - Spoiler: Heihachi zemře ve filmu jako první. Minoru Chiaku, který jej ztvárnil, zemřel ze všech sedmi herců jako poslední, v roce 1999. (HellFire)

• - Film se odehrává v roce 1586. (Kulmon)