Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

lamps

Téměř propastný rozdíl od zábavné a svižné jedničky. Postavy Lawrence a Smithe mají možná pořád stejný potenciál, ten je ale zoufale utopený ve 150 minutách opakujících se sprostých dialogů, které po krátké chvíli začnou nenávratně nudit. Michael Bay získal zřejmě po úspěchu Skály o své tvorbě velmi vysoké mínění a místo aby dál točil výhradně akcí nadupané popkornovky pro zábavu publika, začal sázet všechno na výdělek. Jemu se to možná vyplácí, ale já mu to nehodlám odpustit. 50% ()

Wacoslav1

Na úrovni prvního dílu. Bay tu měl už pravda po předchozích úspěšných filmech větší možnosti pro to natočit ještě akčnější nahláškovanější dílko k překonání toho prvního. Nicméně i když co se hodnocení týče vidím oba dva díly, tak nějak zhruba nastejno, tak přeci jenom jednička mi přišla o chlup lepší. Naštěstí akci Bay točit umí, takže i tohle pokračování se v tom nadprůměru spolehlivě udrží. No a nyní se nám blíží trojka po sedmnácti letech, tak uvidíme, jak tenhle návrat dopadne. Třeba to u mě přeci jen ještě vytáhnou o hvězdu nahoru.60% ()

Davies182

Videoklipovitá smršť těch nejlepších akčních scén, jaké může daný filmový žánr nabídnout. Honička na dálnici je tak zatraceně cool, že jsem ji měl dlouho stále před očima. Hvězdu navíc přiděluji za megavtipné duo Lawrence & Smith, jejichž hlášky napříč celými 147 minutami mě dokázaly pobavit jako nic. ()

3DD!3

Dvojkou BAD BOYS se Michael Bay vrátil přesně tam kam patří. Akční, hláškovací oddechovky mu totiž vždycky šli nejlíp. A když už se vracel vzal sebou dva miamské policajty z oddělení narkotik Mika Lowreyho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence). Je trochu škoda, že scénář se ztrácí v záplavě bezchybné akce, prokládané trefnými hláškami Willa Smithe a Martina Lawrence, ale nic nemůže být dokonalé. Bay si to však vynahrazuje šílenými scénami z márnice nebo z aut padajícími mrtvolami (snad nebudu za šílence, když se přiznám, že jsem se tehda v kině dusil smíchy). Možná bych se nezlobil, kdyby jsme se dočkali alespoň podobně dobré trojky. ()

Real Tom Hardy

"WE RIDE TOGETHER, WE DIE TOGETHER, BAD BOYS FOR LIFE." ------------- Akčnejšie, extrémnejšie, bombovejšie, svižnejšie, pestrejšie a lepšie! Bay sa už tu pripravoval zbaviť okov, nejakých filmárskych hraníc a medzí. Oproti prvému filmu priniesol sivé Maranello, značne veľkolepejšiu a prvotriednu akciu, viac hlášok a väčšie množstvo zapamätateľných scén, či už v dobrom, alebo zlom. Bay Bayom zostane, meniť sa určite na staré kolená nebude a prečo by aj. Takto to má grády a takto je to ono! ()

• Při natáčení honičky Michael Bay umístil několik kamer do aut a požadoval po řidičích, aby naráželi do padajících vozů. Chtěl tak získat záběry, které ještě nikdo v honičce nepoužil. (Ai.ma)
  • Při závěrečné honičce, když Hummer H2 projíždí chatrčemi, je možné si při pohledu zepředu všimnout kamery, umístěné na levém boku. (pemap)
  • Černé auto, které řídí Mike Lowrey (Will Smith) krátce po scéně z márnice, je Buick Blackhawk - koncept verze z roku 2003. (HellFire)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí