Nikdy to nevzdávej 3

• USA Never Back Down 3 (více)

Bývalý šampión MMA Case Walker (Michael Jai White) sa drží v úzadí a víťazí len na malých regionálnych zápasoch po tom, čo sa odmietol pripojiť k silným novým ligám, ktoré tlačia svojich bojovníkov k užívaniu drog zvyšujúcich výkon. Walkera presvedčí starý priateľ a renomovaný bojovník Brody James (Josh Barnett), aby sa k nemu pripojil v Thajsku a trénoval ho na veľký súboj proti dosiaľ neporazenému a smrteľne nebezpečnému Caesarovi Bragovi (Nathan Jones). Počas tréningu je Brody zranený. Walker pod tlakom bezohľadného a veľmi vplyvného promotéra Huga Vegu (Esai Morales) súhlasí s tým, že Jamesa nahradí a bude bojovať so svojím zatiaľ najťažším súperom - ale iba za jeho vlastných podmienok. (TV Markíza)

malylada

Ač se jedná o nesmírně béčková, snaha o neustálou změny v příběhu, zvraty se musí ocenit. Nakonec mě ani nebavily tolik bojové sekvence, jako spíše odehrávající scény mezi sympatickými postavami a tréningu v tělocvičně. Velká radost za to, jakým způsobem film dělá reklamu na MMA a potěší vidět Joshe Barnetta ve významnější roli. Tony Ya hrající se sebe? Super.......6/10 ()

Ouwen

Michael Jai White nutně potřebuje pořádnou sólovku. Ačkoliv nebojuje zde naplno, i ten "standard", kterým disponuje je bohatý a diváka nevyšachuje z úžasu. Napumpován svalstvem ve filmu, který je přirozený a má dospělé, normální dialogy. Na nic si to nehraje, nadšený béčkový projekt! Soubojů na ostro je málo, tréningových už dost, ale právě ta ostrost se s tréningem často prolíná. Plejáda krytů, pestré páky, boje na zemi, skvělé kopy a sem tam parádní akrobatické nůžky, či kop z otočky. Na můj vkus dostačující, i když to občas působí jako oťukávačka, údery jsem cítil. Slušná muzika, pro takovej film akorát. Nevadí mi lacinější vizuál, Jai White zvládl režii totiž sebejistě, souboje jsou plně přehledné, střihů moc není a na pár momentů i kamerové úhly nic nekazí. Dialogy fakt působí normálně, určitě né naivně, sem tam jsem vůči postavám pocítil i emoce, postavy mi přišli zajímavé. Ač je snímek místy fakt klišé, bavila mě každá scéna. Jai White odvedl i dobrou hereckou práci, mnoho poloh, sice to sem tam přehání s tím "správňáckým" přístupem, ale má i plno výborných hlášek, zdatně mu sekunduje Josh Barnett, neustále se pošťuchují zábavnýma kecama, Stephen Quadros jako trenér v tělocvičně, dvojice mladejch kluků jež vzhlíží k Whitovi, Gillian White jakožto přítelkyně hlavní postavy (je fakt pěkná :-)), Tony Jaa zábavnej magor, JeeJa Yanin v luxusní, krátké bitce a taky mi přišla sympatická, ale záporáci nudní a hlavně Nathan Jones na efekt. Líbil se mi i vývoj postav a klidně bych se dalšímu dílu nebránil. Nejvíce se mi líbil souboj JeeJa Yanin a potom první tréningovej Whita, kde zničí Kobru... ale i zbytek soubojů si časem pustím znovu na Youtube a i ten poslední fight mimo ring, kdy Jai White útočí na tlakové body mi přišel zajímavej. Supr, pohodovej filmek se solidními fighty a nějakou tou filozofií. 8/10 ()

ConanVJ

No zezačátku mě to moc nebavilo, ale pak se to rozjede a je zde spousta pěkných soubojů. Hlášek zde moc není, ale jako ve správném martial-art filmu jsou zde pěkné tréninky. Obsazení je povedené a potěší skuteční MMA fighteři. Příběh je celkem jednoduchý a asi ničím nepřekvapí. Soundtrack je standardní. Musím si připomenout předchozí filmy a pak možná ještě přehodnotím o * víc. Zatím 85% :) ()

Ellmariachi

Můžu říct, že toto mi sedlo. Konečně se odpoutáváme od vysokoškolských problémů, nesympatických vocasů a namíříme si to k dospělejšímu osazenstvu a i pojetí. Příběh ve své podstatě je klišé, ale jde na to šikovně. Nepomáhá si k posunu děje otravnými berličky. Chlapi v hlavnějších rolích se snaží seč můžou. Jasně herci to rozhodně nejsou ale nepůsobí nijak toporně. MJW je tedy místy tím svým dobráctvím otravný, ale jinak je fajn. To nejdůležitější tedy bitky ale jakoby tentokrát nebyly tak živé, jak jsme zvyklí. Především finální souboj by si zasloužil daleko víc adrenalinu. Ale celkově mě to fakt bavilo a dám 75 procent především za upuštění od teen nesympaťáků. ()

AlistairMir

Hodnotím hlavně po stránce soubojů a tady není absolutně co vytknout. MJW jasně dokazuje že spolu se Scottem Adkinsem patří k tomu nejlepšímu co může západ nabídnout. Nádherné techniky, žádný šílený střihy, pohyby v podání MJW s jeho maskulaturou jsou takové, že nad nima zůstává rozum stát (stejně jako u Adkinse) a choreografie na vysoké úrovni. Příběh sám o sobě v cajku, nic nového pod sluncem , ale ani nic co by člověka štvalo. Pro fandy MMA povinnost a pro ostatní pohodová oddychovka. Jestli vyjde i čtyřka budu rád a úplně nejspokojenější bych byl kdyby se MJW a Scott Adkins potkali znovu třeba zrovna jako Case a Boyka, ale to je zbožné přání :-D ()

kapsomut

Oproti předchozím dílům o hodně slabší. Souboje jsou méně reálné, není zde k vidění moc technik z opravdového MMA. Ale pozitivní věc je ta, že zde bylo pár celkem vtipných situácí, za které dávám o jednu * navíc. Hodnocení: 4* | 65%. ()

Martin741

Jednotku som videl este so Seanom Farisom, a to je traged herec. Tuna je to take .. priemerne, nic moc, zapasa sa obcas daju, no ako hovorim,, nic moc, tato seria ma nikdy nebavila   : 50 % ()

Sfinkter

Příběh a souboje horší než ve dvojice, paradoxně však skvěle fungují komediální momenty. White však stále zůstává jedničkou mezi novodobými hvězdami bojových umění. ()

Johnny.ARN

MJW sa asi režírovanie zapáčilo, tak si povedal, že to skúsi znova. Problém nastal, keď písal scenár a myslel si, že je dobrý. Zbytočných 10 minút navyše, záver úplne rozpadnutý, či po dejovej, či fighterskej stránke, final fight totálne mimo a hlavne, pekne všetko upratať do Bčkovej šablónky, kde nemôže chybať láska, pomsta, otravná vedľajšia dejová línia a samozrejme, samohonka na záberoch z tréningov. Pred záverom som mal pripravené súcitné tri, ale po dopozeraní mi ostala v ústach horká pachuť a snáď niekto túto sériu reštartuje a privedie na tu správnu cestu. Súcitné 2 z 5 a sklamanie ()

ywo666

Veľmi slušné béčko. Dávam 3.5*. Samozrejme. Dej je klišé. A hrá tu kopec nehercov. Napríklad Jos Barnett sa očividne snaží ale lepšie mu tu ide v ringu ako na place. MJW je v pohode. Paradoxne herecky zvláda najlepšie polohy, kde sa nehrá na drsniaka. Na rozdiel od Adkinsa ktorému ide iba drsná namachrovaná rola. Spolu by možno vytvorili solídneho herca. Oceňujem kopec bojových techník. A prekvapivo som sa asi 4x dobre zasmial. Tvári sa to vážne ale miestami príde zaujímavý joke. Napr. shemale. A pomrkávanie na thajských fanúšikov tiež poteší. Ale tá černoška po ktorej všetci šli nebola moc pekná. Výsledok ale spokojnosť v rámci možností. ()

m.a.t.o.

„Prečo ti to trvalo tak dlho?" – „V Thajsku je dosť problém zohnať jeho veľkosť. Je ako Yetti s dievčenským pásom." Veľmi príjemný film. Režisér Michael Jai White sa od minula opäť o niečo zlepšil, príbeh hoc je obohratý jak stará LP-čka nenudí, súboje sú zvládnuté profesionálne, jediné čo by som zmenil, tak určite zredukovať tréningové sekvencie a viac sa sústrediť na zápasy, aby to malo správne grády. A cameo Tonyho Jaa bolo úplne že mega. 65 % ()

herr_carter

Oldschool = goodschol.....není nic lepšího, než si pro oddech pustit Míšu Bílého a 100 minut sledovat klasicky vystavěný příběh typu "já už to nemám zapotřebí zápasit na vyšší úrovni, ale zkusím tě trénovat proti zdánlivě neporazitelnému a neznámu hovadu z východu". Míšovy proporce stále budí respekt a asi ještě dlouho budou, béčkové dialogy a kostra příběhu sedí jak prdel do hrnce a závěrečná bitka, která se nakonec udá ještě před oficiálním startem zápasu v zákulisí, nemá prostě chybu.................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

První dva díly Never Back Down lze sice jistě též považovat za spíše béčkové produkce, ovšem i tak se v obou případech jednalo v minimálně rámci možností o zábavné a v rámci žánru bojových filmů i velice slušně zpracované podívané, kdy každý díl pak nabídl a přinesl sice úplně něco jiného, ale pokaždé funkčního a docela i výrazného, bohužel ničím z toho ovšem již třetí pokračování nedisponuje a já si celý tento snímek dokonce dovolím charakterizovat jako strmý sešup na úplné dno, kde se toho povedlo už skutečně jen velmi málo, takže jen stručně, zhruba dva souboje jsou natočeny tak, že nevyznívají vyloženě trapně a pak s přimhouřením obou očiček by se tu dala za jakousi záchranu považovat ještě i účast Michaela Jai Whita, charismatického a především fakt muskulaturou nařvaného chlapíka, který sice tedy vůbec, ale jako fakt vůbec neumí hrát, ale prostě mě i přesto nějakým záhadným kouzlem dokáže vždy zaujmout, takže ještě on tu tak nějak dokáže udržet diváka v pozornosti, toť je ovšem s těch pozitiv opravdu vše. Když už jsem tedy zmínil ty souboje, tak krom těch dvou je zbytek vážně marný, hlavně mi připadly strašně pomalé, a to především vinou těžkopádných bojovníků, jinak ale i nenápadité a neefektní, prostě v tom nejzásadnějším ohledu třetí Never Back Down selhává na plné čáře a hotovo. Zápletka pak působí i na to nejhloupější béčko ještě hloupěji, naivněji a hlavně nejtuctověji, co si lze snad představit, stejně tak jako postavy, což je jen přehlídka těch nejneoriginálnějších plagiátů, o hereckých výkon pak ani nemluvě, oproti tomu první dva díly působily jako oscarové kinohity, chybí tomu ale i napětí, emoce, zásadním způsobem i atmosféra a o úplném vyústění pak raději ani nemluvě, to je trapná parodie jako krááááva. Never Back Down je zkrátka nudné a až nesoudně tuctové bojové béčko, které rozhodně nestojí za pozornost. A málem bych zapomněl, to cameo Tonyho Jaa, to mě dorazilo definitivně, vážně jako nevím, jestli tohle má ten kluk sakra zapotřebí. ()

iXtr3m3

Fuu, tak toto opäť nezachránil ani Michael Jai White. Tie jeho "vízie" resp. predstavy, skôr ako úder povedie, to bolo iné sci-fi. V skutočnom zápase je všetko tak rýchle, že na toto by nemal čas. Ale vyzeralo to efektne a dokonca by to nezasväteného možno aj presvedčilo, že na tej jeho "starej škole" niečo bude, ale pravda je žiaľ inde. Nathan Jones inak úplne od veci. Ale za snahu tie tri béčkové dám. ()

TERRORDROME

Tak trochu kompromis medzi klasickým akčným béčkom z ringu a drámou tiež z ringu. Obe tieto polohy sa tu dosť nešikovne dopĺňajú a žiadna nevytasí nič než filozofické perly typu "makaj a neváľaj sa so štetkami", lacných záporákov v podobe slizkého biznismena a tupej hory mäsa čo sa snaží byť tak veľmi psycho až je smiešny a k tomu všetko tradičné klišé svojho žánru. Nič tu nechýba, namyslený borec menom Kobra čo stále provokuje a dostane od hrdinu spravodlivo cez pysk, dvaja neschopný pošuci zas dostanú pár typických kung-fu lekcií obnášajúcich skákanie do schodov, dôjde aj na steroidy v úžasne nezmyselnej scéne, nejakú tú romancu, hnusné podrazy, temnú minulosť a v nevyhnutnom prípade aj dáku bitku solídnej kvality. Akčný film ako taký to však nie je, lebo pozornosť je sústredená na všetko to okolo. Prekvapivým momentom je samotný finálový zápas ktorý sa zrazu nečakane odohrá mimo ring, len škoda že obluda Nathan Jones je tu za takého blbého vola a v akcii pôsobí rovnako toporne ako Štefánikova socha u nás v parku. Otáznik sa zľahka vznáša aj nad prítomnosťou Jeeji Yanin ktorej rola tu nemá žiadny zmysel okrem pomrknutia na fanúšikov ( čo funguje ) a taktiež bláznivý výstup Tonyho Jaa. Režírujúci aj hrajúci Michael Jai White je impozantné hovado čo má charizmu aj bojové schopnosti a preto by sakra potreboval rolu kde miesto moralizovania všetko rube a láme špatošov cez koleno ako rezance Chow Mein. ()

Paldiny

Konečne! Tretia kapitola tejto arénovej mlátičky vyslyšala moje prosby a katapultovala Michaela J. Whitea do hlavnej role. Tam mu to svedčí, charizmu má dobrú, techniku a muskalatúru ešte lepšiu. Dej sa odohráva na ďalekom východe, kam cestuje s kamarátom, aby mu robil mentora. A jeho súperom nie je nik iný než výbušné 170 kilové hovädo. Pri pomyslení na neho ma trochu mrzí, že to neskončilo tam, kde to malo skončiť. Zasvätení isto vedia o čom hovorím, ale chápem, bolo treba potrestať aj iných. No i tak, tešil som sa desaťminútovú deštrukciu v štýle Balboa vs. Drago. Film ako taký má po celý čas dobrý spád, pár slušných bitiek, dokonca sa pripomenie v čiernobielom háve tá jediná vydarená od minula. Postavy ma opäť bavia a aj rozhovory medzi nimi majú hlavu a pätu. Rušivých elementov je tu iba minimum, tým najväčším určite Tony Jaa a jeho trápne vytie na mesiac, no nemôže byť všetko dokonalé. Tento film k tomu ale nemal ďaleko. ()

Zombi

Podobně jako dvojka, slušná béčková arénovka. Většina stopáže je o tréninku, ale několik slušných fightů se tu rozhodně najde. MJW je pořád ve formě, Jones si zahrál opět prvotřídního magora. Jinak příběh ohranej, ale koukatelnej. Souboje dobré jak choreografií, tak střihem, hezky přehledné. ()

Hapretor

Dějově úplně o ničem a herecké výkony na bodě mrazu, ale Michael Jay White tady vystupuje jako opravdu pohodový chlápek, co dělá celý život bojové umění s láskou a taky je vidět, že je v tom jeden z nejlepších. Měl jsem chuť hned dělat shyby a mlátit do stěny. (Prkno doma nemám). ()