Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

Mbeast

Omlouvám se všem fanouškům a zastáncům Vlasty Buriana, ale mě se jeho filmy prostě nezdají být vtipné. ()

Gismo.kv

Pro mě rozhodně nejlepší česká komedie vůbec. Vlasta Burian zde předvedl výkon, na který jsme u něj zvyklí, možná ještě lepší. Film po celou dobu nenudí a nemá žádné slabé okamžiky. Duo Burian a Marvan k sobě prostě sedí. Škoda, že dneska se takové filmy netočí. Holt Burian byl jen jeden... ()

Akana

"Říká se správně sedm a pět JE třináct nebo sedm a pět JSOU třináct?" Český pamětnický fond příliš nevyhledávám, ale tohle je vedle Přednosty stanice naprostá komediální špička. Vlasta Burian chrlí nesmrtelné hlášky s kulometnou kadencí a Marvan se Šléglem a dalšími mu zdatně sekundují. Tenkrát se v těch filmech protáčeli pořád ti samí herci, ale v tomhle případě se sešli v dokonalé konstelaci včetně milimetrově přesného Václava Trégla. ()

Lyžař

A já o tohohle Buriáááána přicházel až dodnes :-) no super role. Jeho kecy jsou super. Všechny konverzace jsou hodně dobře psány. Promyšleně. A přímo na míru někomu, kdo vládne jazykem svým tak rychle....vtipy tak mohou fungovat. Jen byla pětiminutovka, kdy jsem si mohl dáchnout. Pětiminutovka, kdy pan Burian přednáší "Baladu o delíriu trémens". ()

Wallis3

Poklad české kinematografie. Film, na který je možno se dívat stále. Milý humor, nezapomenutelní herci a hlášek, co hrdlo ráčí. ,,A bude to bolet?" ,,Já myslím, že jo." ,,No co je toto...? Co to je? Čí je to lebka?" ,,Toho jsem taky operoval." ()

Person

Česká klasika, kterou bych doporučil každému, kdo má pravý smysl pro humor. Vlasta Burian mě svými vtipy udržoval úsměv na rtech po celou dobu filmu. Byl jsem skoro až zaskočen z toho, jak může tak starý film pobavit jednoho mladíka z moderní doby. Věřím, že Burian by měl z nadčasovosti svého hereckého umění radost. ()

domirovec

Není divu, že klasické tradiční komedie s Vlastou Burianem jsou tak oblíbené, když on sám je naprostý šílenec, zatímco se kolem něj děje strašně moc zmatku a nedorozumění. A přitom to všechno tak šíleně eskalovat nemuselo, kdyby u té pokladny stál řekněme.. více v klidu a bez problémů :) 5/5 ()

Véronique

Dříve jsem tento Buriánův film příliš nevnímala, až po čase jsem ho konečně zhlédla. Není to sice můj nejoblíbenější film, i tak ho ale řadím k tomu nejlepšímu, co u nás bylo za nejen první republiky natočeno. Je to dáno především hvězdnou a osvědčenou sestavou herců, která nezklame - počínaje Vlastou Buriánem, kterému zdatně sekundují Čeněk Šlégl (jeho nezapomenutelná role), Jaroslav Marvan, Václav Trégl a jiní. Nezbytným "dokrášlovátkem" tu je lehce nesympatická, avšak jako vždy okouzlující a nepřehlédnutelná postava Adiny Mandlové. Děj filmu mi zde ale příjde trochu odbytý, je založen spíše na situační komedii. Také bych film zkrátila na tradiční hodinu a půl, ten konec už je trochu moc natáhnutý. Ale jinak jsem byla spokojena, 76%. ()

Stíba

Po právu stále hodně často hraný film, který patří rozhodně k tomu nejlepšímu Vlasty Buriana. Spousta skvělých scén v čele s operací prstu. ()

FOCKE_WULF

Tady se Burian vyřádil :D Kdybych měl filmu něco vytknout, tak to, že zatímco první půlka je plná vtipů, gagů a třeskuté srandy, tak druhá část už se tak nějak vleče a trochu nudí, má to takzvaně 'těžkej zadek'. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011