Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

Tominni

Jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem, tentokrát v roli nedostudovaného medika Štófiho Rozrucha, zdárně mu sekunduje Jaroslav Marvan, spoustu vtipu, ale i satiry. Naprosto skvělá scéna při operaci prstu je jen třešničkou na dortu. Nebo třeba, že pan doktor není ani tak diskrétního jako je ožralej. ()

Pitryx

U mne jedna z nejlepších komedií. Pan Wasserman s panem Lamačem to snad všechno šili na pana Vlastu. Něco jako když krejčí šije vestu. Nesmrtelné hlášky a poznámky které se nesou celým filmem oblaží srdce každého, kdo fandí legraci. Prostě, Rozruch je jedna z nejlepších postav které kdy pan Burian ztvárnil. ()

hrumsrt

Jeden z největších československých filmů svojí doby.. Spojení Vlasty Buriana, Jaroslava Marvana a ještě Adiny Mandlové a ve vedlejší roli Čeněk Šlégl, kterou zavírá Karel Lamač, no zkrátka ti nejlepší co byli a rovnou podepsáni spolu u jednoho projektu. V tomhle ohledu naprosto unikátní snímek, že třeba něco jako když se dneska setká Vetchý s Trojanem, a navíc by se k nim ještě připojil Karel Roden, asi tak nabušený casting to na svoji dobu byl. Pořád spíše platí, že mě to tolik neoslovuje, ale tu velikost z toho vnímám. Vlasta Burian je výjimečná herecká osobnost a souhlasím, že jeho herecký a komediální talent je zkrátka špičkový. A platí, že on to tady táhne, jak se dá.. Ale tyhle starší československé kousky mě tolik neoslovují, nemůžu nevidět přehrávající herce a naivně debilní ženušky, jejichž postavy jsou rády za trošku vlastního názoru a intelektu. Jenže ono se to zkrátka takhle dříve nosívalo. V nemocnici (nebo pojišťovně) mi to přijde vynikající a určitě odtud pro mě vzejdou ty zapamatovatelné scénky a hlášky, ale jakmile se přesuneme do lázní, už to lehce ztrácí.. Příběhově nejde o kdejaké veledílo, spíše aby to hlavně vykouzlilo úsměv. Každopádně scéna s operací palce nějak nemá chybu! Neumím si to tak užít, vadí mi ta forma a částečně i background, ale rozhodně jde o více než příjemný snímek. 70% ()

DeepMaster

"Zažádal jsem si o bahno na kolena A co jsem dostal, zuby.""Někdy si pripadám jako strom.- a jste ovocný nebo ne - Jabloň - Tak to se mužete česat jednou za rok, poklona""Už jsme skrz. To si dělám jen dirku""Jakou chcete narkozu, drevěnou nebo železnou" a řada dalších nezapomenutelných gegu a hlášek. Nedá se k tomu už nic říct. Mluví to samo za sebe. ()

infernet

"Já mám všechno s sebou. Stručně! To jsem si nevzal!!" Baladu o deliriu tremens bych mohl mít každý den místo večerníčku. Pro mě nejlepší "burianovka" a naprostá klasika. ()

megajalec

Najlepší počin Buriána. Množstvo vtipov (ktoré sú naozaj aj vtipné) robia z filmu starú klasiku a ozdobu medzi komédiami. Nezdá sa to, ale množstvo vtipov si človek zapamätá aj pol roka po zhliadnutí (Portoriko, záverečné liečenie) ()

Auvajs

Ale kolego, doufám že v tobě vidím nastávajícího - sekundárního lékaře! Ale kdepak, pane primáři! Štófy má místečko u nás! Já mám ulejvárnu v nemocenský pokladně! ()

Danulinda

Jeden z nejvtipnějších a nejlepších filmů, co kdy Burian měl. Perfektní scénář, výteční herci a neustálá akce. Paráda! ()

MASH_4077

Sakra, proč tady nejde dát větší ohodnocení než 5 hvězdiček?? To není správný. Dámy a pánové, představuji Vám Vlastu Buriana v celé své síle a kráse. Po skončení filmu nevstávejte a netleskejte, opakovali byste se. ()

Reiner

Tohle je prostě to nejlepší od Buriana a jeho kumpánů :) Opravdu tohle musíte vidět. Zaručuji, že se budete smát od začátku do konce. ***** ()

route60

Vůbec nejlepší film s Vlastou Burianem scéna s ošetřením prstu Čeňka Šlégla je naprosto geniálni a nezapomenutelná "proč si zavazujete oči? nemužu vidět krev". ()

lobo87

Jeden z najlepších, možno úplne najlepší Burianov film s výborným vedľajším obsadením v podobe Jaroslava Marvana či Čeňka Šlégla. Burian je najlepší komik, aký sa kedy narodil na území Česka i Slovenska a génius svojej doby. Akýsi česko-slovenský Charlie Chaplin. Každá jeho replika je perla. Operácia prsta je najlepšou scénou... 85% ()

DanielP.

Naprosto nejlepší ze všech Burianovek. Dvojice výborných herců se předvedla v naprosto dokonalé komedii. Škoda, že takovéhle filmy se už netočí... ()

Fíma

Jeden z nejlepších filmů s Burianem a Marvanem. Nezapomenutelné scény s deliriem a operací prstu. Prostě dokonalst na plátně. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011