Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

6thSun

Teda já nevím, mně do toho nic není, já tak dalece neznám ani ty co dali tři hvězdy, ani ty co dali ještě míň, ale jestli do toho mohu něco říct, tak prskáte až semdle! ()

maseer2

první půlhodina odehrávající se u pokladny je povedená, ale od přesunu děje do lázní mi film přišel zbytečně natahovaný a vcelku jsem se i nudil.. Burian v plné formě ke spokojenosti nestačí - slabší 3* ()

Tommassi3

"Já se vám omlouvám.. Nemohli jsme vědět.." - "No jo, když tady se nikdo nikoho na nic nezeptá !! Tady se to vyhazuje inkognito !!" ;) ()

Dale

Asi najlepšia komédia, akú som s Burianom videl. Miestami som sa tak smial, že som skoro padal zo stoličky, čo znamená, že to bola veľmi dobrá komédia. No aby som mohol dať nejakej komédii 5 hviezdičiek, nestačí mi len situačný humor, očakávam, že bude mať rozumný príbeh a bude založená na inteligentom humore - najmä dialógoch, čo tomuto filmu chýbalo. Ale keď sa chcem len baviť a vypnem mozog, tak je to super zábava. ()

Bubble74

Burian je k sežrání skoro v každé roli, ale jeho Rozrucháčkovi, který nestojí o další zuby, protože už jich má plnou hubu, ale zato nutně potřebuje bahno, se musím smát tak intenzivně, že po těch stodvou minutách je ze mě lazar. Bez výjimky, úplně pokaždý. ()

Marek1991

Nepatrím medzi Burianových obdivovateľov a je u mňa problém si vytvoriť vzťah k historickému humoru, ale ako herec bol nepochybne skvelý. Túto komédiu doslova zbožňuje môj dedo a jeho dcéra, moja mama, ale ja som si k tomu vzťah nevytvoril a je to pre mňa obyčajná komédia, vo svete možno patrí k tomu lepšiemu, je to slušné. ()

corpsy

Klasická zámenná komédia, ktorá by ale bola bez Buriana podpriemerným paskvilom. Operácia palca nemá chybu. A mimo to, za celých takmer 80 rokov sa správanie zdravotných poisťovní a lekárov vôbec nezmenilo. ()

liquido26

Takovej nášup hlášek jsem už dlouho nezažil. A i když je to starej fór, i když je to prvoplánovej fór ono to stejně funguje. Sedm a pět je třináct nebo jsou třináct? :-))))) ()

F.man

Strašná sranda. Tohle se musí vidět. Garantuju že tímhle filmem si prodloužíte život o několik miniut minimálně... ()

Johanka

Naprosto skvělá komedie s Vlastou Burianem, který měl opravdu komediální talent. Shoduji se s ostatními, že scénka s řezáním prstu – nemá chybu :) ()

Krt.Ek

Kryštof Rozruch v podání krále naších komiků Vlasty Buriana se vydává do nemocniční pojišťovny vyřešit omyl a vyměnit umělé zuby, které dostal za léčivé bahno na svůj ischias. Ve zmíněné institucí si ho spletou s jeho nadřízeným vlivným primářem Markem a jelikož patolízalství a prospěchářství u nás bylo v módě i za první republiky rozhodnou se ho poslat na ozdravný pobyt do lázní. Tak začíná legendární československá komedie Karla Lamače z roku 1939. Proč bychom této komedii měli věnovat svůj drahocenný čas a zhlédnout ji? Důvod je prostý, geniální humor Vlasty Buriana, který je založený na omylech bude oblíbený v každé době. Doba 2. světové války, která přišla nedlouho po uvedení filmu, prostě potřebovala nějaké pozitivní naladění. Proto se komedie z první republiky drželi dlouho v pamětí a drží se vlastně doteď. Musím říct, že U pokladny stál je podle mě nejlepší Burianův film. 90% ()

Lukrecie

"Kde je ředitel tohohle tobogánu? Jakého tobogánu? No nahoře tam vlezu a dole mě to vyhodí." To byl inteligentní humor, skvělé herecké výkony, skvělé dialogy potažmo scénáře. ()

sta

Tohle je asi jediná skutečně vtipná komedie, kterou dodnes dávají na četé. Ostatní "filmy pro pamětníky" jsou asi skutečně jenom pro cílovou skupinu 100+. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011