Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. Šéflékař Bruner mu předepíše lázně, kam ho druhého dne osobně doveze. Skutečný Marek přijíždí do lázní s Hedou, které se představil jako Rozruch, aby se přesvědčil o nezištnosti jejích citů. I rada Pěna s Věrou přijíždějí, aniž tuší, že je přítomna i Věřina matka. V malých lázních se nakonec všichni potkají a jejich tajemství se prozradí. Po návratu do Prahy Rozruch, který tajně dostudoval medicínu, promuje, a dostává od Brunera místo v nemocenské pojišťovně. (oficiální text distributora)

Guthix

Takéto stare filmy vôbec nemusím ale toto je divadlo ktore som si myslim kvôli smiechu ani poriadne nevychutnal ;) ()

sajez

Jedna z nejlepsich komedii v historii ceskeho filmu a nejlepsi film s panem Burianem.Dnes tu velikani jako byl on nebo pan Marvan chybi. ()

saaaky

Klasika nejklasičtější :-) A jistota lepší, ne-li výborné nálady po každém shlédnutí. Nesmrtelný humor, nesmrtelný Burian, nesmrtelný Marvan - TO je ta kombinace! ()

Pythonator

Nebaví mě tyhle staré filmy, ale s Burianem jsem viděl všechny a docela se u nich bavím (u většiny). Tenhle je rozhodně nejlepší, co se koncentrace vtipů týče. Scéna operace prstu je pak naprosto geniální smršť vtipů. ()

Elleva

Rada Pěna: „Tak to je ta injekce?“ Kryštof Rozruch: „Ne, ne. To jsem si teprv dělal dírku.“ Rada Pěna: „Na co to je?“ Kryštof Rozruch: „Tam házím prsty.“ Rada Pěna: "Co je to za lebku?!?!?" Kryštof Rozruch: "Toho jsem taky operoval!" Vlasta Burian byl, je a bude Král komiků!!! ()

kiv

Pravděpodobně nejlepší Burianova komedie. Skvělý Marvan, Šlégl... Skvělá zápletka scény a gagy. Burianovo pitvoření, které dnešnímu divákovi ne vždy sedne, je zde udržené na uzdě. ()

Titi14

Dlouho jsem tak uprimne nebavil, nenapadlo by me, ze to bude u filmu z roku 1939. Smekam pred vykony obsazenych hercu. ()

the_weaver

Nečakane ostrá a vtipná crazy-satira o úradníkoch v zdravotníctve a iných papalášoch. Občas trochu zbytočne naťahované a pri niektorých prestrihoch som strácal kontext. ()

kodwin

Znáte ten pocit, kdy jste v divadle, herci se strašně snaží, všichni okolo se smějí, ale vy se zoufale nudíte? Tak tohle jsem zažíval po většinu téhle černobílé klasiky, k jejíž shlédnutí jsem se ostatně musel léta nutit. Bohužel pozitivní překvapení se nekonalo, pár dobrých hlášek tam bylo, ale tohle lidové komediantství ve starém hávu mě bohužel nebaví. Alespoň poslední třetina byla celkem zábavná, ale abych tam dospěl, k tomu jsme se musel několikrát přemlouvat. ()

soukyd33

Dokonalá komedie s ještě dokonalejší záměnou, kterou zakončí úžasné odhalení. Staré filmy mě nebaví, ale u tohohle filmu se válím smíchy pořád. Herecké výkony jsou super. A Vlasta Burian je dokonalý. Super scénky: fontána s alkoholem, zákrok v ambulanci, hned na začátku šou s pojišťovnou, a počty s bernardýnem 7+5 je 13. :-) Hvězdiček 5***** ()

Atriot

Nejlepší komedie s Vlastou Burianem všech dob. Ne že by neměla hluchá místa, ale je to tak vtipné a stále aktuální, až je to neuvěřitelné. Můžu se na to dívat desetkrát po sobě a stále se řežu smíchy. Jedinou záhadou pro mně je, že to režíroval tak špatný režisér a mizerný herec jakým byl Karel Lamač. Inu když je výborný scénář a špičkoví herci, tak to nepokazí ani Lamač. ()

Nataniel73

Najlepšia komédia s Vlastou Burianom v hlavnej roli. Tých skvelých hlášok nielen z jeho úst je vo filme neúrekom a divák prakticky nemá hluché miesto. Jedna perla strieda druhú v neopakovateľných scénkach (strašidelná básnička, schovávačka v troch izbách, rezanie prstu, hádanka ohľadne gramatiky, vyšetrenie pána Klúcka a mnoho ďalších). "Budete hodně řvát? Proč? My bychom to chtěli vysílat."..."Čí je to lebka? Toho jsem taky operoval."....."Jako mně do toho nic není. Já neznám ani vás ani tady milost pána. Ale jestli mohu do toho něco říct tak prskáte až sem."...."A ne snad tá vaše tetička? Tetička. A co se jí stalo? Už nebyla k ničemu. Tak jsem ji nechal zesnout."......."Tá vědela proč umřela." Morbidný humor pána Buriana spolu s tradične bezchybným Marvanom robí z tejto komédie niečo vskutku výnimočné. 80% ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011