Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

ladko

Zaujímavý film s pár perfektnými scénami(fuck you scéna pred zrkadlom a zopár ďalších), ale aj zbytočnými odbočkami(študentka a profesor). Norton hraje excelentne a nedá sa nespomenúť hudba, ktorá je impozantná a skvelo sa k príbehu hodí. Dialógy i monológy sú výborné - necítiť z nich to, že sú len napísané scenáristom na papier ako vo väčšine filmov. Je to jednoducho jedna z tých lepších drám, ale do plného hodnotenia mi tam predsa len niečo chýbalo – nepohlo to so mnou tak, ako mohlo/malo. ()

Sten2

K tomuto filmu se opravdu skvěle hodí motto " Zapomenutlný film s nezapomenutelnými scénami", kterým vévodí "Fucking scene". ()

baribal

Jsem trochu překvapenej, že se mi to nelíbilo jak jsem čekal. Nějaká atmosféra a prostředí new yorku se mi pod kůži nedostala, takže nakonec z toho vítězně vychází akorát Norton, Pepper a zdařile natočený konec a rozuzlení zápletky. ()

NinonL

Velmi dobrý psychologický rozbor jednoho drogového dealera, který se rozhodl polepšit. Jenže, tu šanci už nedostane, protože ho tentýž den zabásla policie na základě udání někoho z jeho okolí. Zajímavé a na konci dojemné loučení se svobodou. ()

agentmiky

Čistokrevný neakční film, kde se i tak dočkáte dialogů, které vás udrží v napětí jako nějakou strunu. Jeden z nejpovedenějších scénářů, co jsem kdy mohl vidět. Fakticky tady nenajdete nesmysly, rozhovory mají hlavu a patu a celkově se film jeví překvapivě nerozbitně. Spike Lee má jedinečný styl, už jeho Spojenec nefungoval jen jako stereotypní vykradení banky, nýbrž důmyslné drama. 25. hodina se chlubí jednoduchou, leč účelnou zápletkou. K čemu složité potřebujete plot-twisty, když můžete natočit normální film. Oceňuji snahu všech herců zahrát civilním způsobem, jejich slovní hádky a přestřelky jim věříte, chvílemi vás dokonce napadá, jestli jste si nepustil nějaký dokument. Byla by chyba pět ódu jen na Nortona, neboť Pepper, Hoffman i Cox, ti všichni se totiž zaskvěli ve svých rolích. Ten film působí jako dort, korpus zajišťuje bezchybný Norton, na druhou stranu polevu, náplň a všechny maličkosti doplňují ostatní. Konečný výsledek pak stojí za to, prostě mistrovské dílo. No a ten závěr, páni, přiznávám se, emočně mě to skolilo. Za mě dávám 90 % ()

selfesteem

Na tomhle filmu jsem byla v kině a pamatuju si, jako by to bylo včera, jak se po Montyho projevu před zrcadlem pár lidí naštvaně zvedlo a odkráčelo středem. Zřejmě jim vadil jeho xenofobní až rasistický projev a nedali filmu šanci. Podle mě se ale rozhodli špatně. Zaprvé, kdyby počkali do konce projevu, došlo by jim, kam směřovala veškerá ta nenávist, a možná by je to překvapilo. Mně ne, já tušila, kam to směřuje. Nejdřív totiž obviňujete celý svět, než vám dojde, že jste to v první řadě vy, co jste to podělali. Zadruhé přišli o 100% naturelle herecké umění všech zůčastněných, fandila jsem učiteli, přála si být (tenkrát) jako ta studentka a dodnes si ze všeho nejvíc přeju mít takové skutečné kamarády, jako měl Monty, je to velký dar, takoví, co se zajímají, starají a jsou oporou. Závěrečná scéna je nezapomenutelná. Nejpřirozenější film, hlavně co se týká hereckých výkonů. ()

Turiec

Film o pocitoch a snoch "hriešnika" deň pred uväznením. Aj keby chcel mnohé zmeniť, už je príliš neskoro. Snímka obsahuje viacero veľmi silných a sugestívnych scén. Je to vďaka scenáru, ale hlavne vďaka vynikajúcim hereckým výkonom. Kontrastne pôsobí napríklad obviňovanie všetkých možných menšín od niekoho natoľko skazeného ako je drogový dealer. Za negatívum možno považovať príliš veľa vulgarizmov (hlavne v pôvodnom znení). ()

Z0oMb3E

Fúha, sledoval som ten istý film? Vyše dvojhodinové mútenie vody a výsledok žiadny. Ako by ste prežili svoj posledný deň na slobode? Takto urćite nie. Po celý čas filmu čakáte, že sa konečne niečo stane, a ono sa z toho nakoniec vykľuje romantický film o novom začiatku. Dej niekedy uchádza do takých slepých uličiek, že to pripomína snahu za každú cenu natiahnuť čas. Sú dve veci, ktoré držia snímok na akej takej úrovni. Za prvé herci. Nortona som si obľúbil v American history, tu však nemal absolútne čo zahrať. Avšak oproti ostatným jednoznačne vynikol a potiahol film do vyššieho raitingu. Druhá vec, čo drží film nad vodou je hudba. Tak silný soundtrack sa tak často nepočuje. Spravil som chybu, že som film nepozeral v celkom ideálnom rozpoložení, ale keďže ma nedokázal zaujať nevidím dôvod na opätovné zhladnutie a napravenie dojmu. ()

Ozo

Dvouhodinový herecký koncert. Tečka. Mám chuť si dát whisky, takže mne omluvte. Zbytek komentáře (možná) dopíšu, až najdu vhodná slova. ()

SaNcHeZ_cz

Na první pohled se to nezdá, nicméně 25. hodina se vám dostane pod kůži stejně jako se situace vyprávěná ve filmu dostává pod kůži hrdinům snímku. I přes fakt, že snímek oproti žánrové konkurenci postrádá onu přímočarou velkolepost, se v rámci dvouhodinového trvání vykrystalizuje na prvotřídní psychologickou studii člověka, nastupujícího na dlouhou dobu do vězení a lidí kolem něj, jež tato událost ovlivní. Skvělá atmosféra a precizní zpracování jsou něco, čím tento snímek dokáže dostat diváka do kolen. Spike Lee předvádí, že budování tísnivé atmosféry mu nedělá nejmenší problém ( jak o několik let později předvedl ve Spojenci) a řemeslnou hravostí dostává i daleko hlasitější jména. Špičkové herecké výkony a naprosto dokonalé herecké obsazení je už jen velmi příjemný bonus. ()

LV.Helter

Nevšedná, psychologická a pritom smutná-sociálné vypetá civilka. Scenár krásne vyčisteny, s ktorého v každej chvíli srší pravé filmové umenie. V konci som pocítil sprchu zimomriavek. Tak ľudský film sa ťažko hľadá, aneb prečo obdivujem Edwarda Nortona.95% ()

Asgy

Akce sice žádná, zato výborné dialogy (i monology) a hlavně výborné herecké obsazení. Poslední den prožitý na svobodě je zde odvyprávěn s úžasnou lehkostí, a stejně tak hlavní postavy jsou krásně prokreslené. Pro mě jedna z nejlepších rolí Edwarda Nortona a zvlášť na jeho monolog před zrcadlem se po čase rád podívám znovu. ()

Baronne

Musim se na to podívat ještě jednou, ale má to hrozně silný scény, i když je to podle mě trošku protáhlejší film. Nicméně jsou ve snímku scény, který jsem ještě ve filmu neviděl, a zapůsobily na mě dostatečnym stylem, abych si to pustil znovu a možná tomu přidal ještě jednu star. Určitě doporučuju, trojka Norton, Hoffman(RIP) a Pepper je výborná. ()

numi

25. hodina pro mě dozrála až napodruhé. Poprvé jsem ji nepochopil. Nevěděl jsem, co se mi Spike Lee snaží říct. Možná je jenom vyčuraný pokrytec, který si myslí, že když před úvodními titulky nechá drogového dealera zachránit zraněného psa, tak divák tomu samému dealerovi pak bude v závěru filmu fandit. A možná to chce jen trochu nadhledu a uvědomění si sebe sama jako malinkého kolečka společnosti. Nic víc a nic míň. Edward Norton je přesně opačným (téměř až zrcadlovým) obrazem své postavy z Klubu rváčů a přesto je i tentokrát neuvěřitelně přirozený. Stejně jako Philip Seymour Hoffman a stejně jako Barry Pepper a stejně jako Rosario Dawson a stejně jako Anna Paquin a stejně jako... Někdy se hvězdy sejdou a vy vyhrajete jackpot ve Sportce. A někdy se taky sejdou a Spike Lee udělá z průměrného námětu nadprůměrný film. [říjen 2006] ()

Vojcl

První film od Spikea Leeho, který jsem měl možnost vidět a byl jsem mile překvapen. Hodně zajímavý a netypický filmeček, spíše pro náročnějšího diváka. Je to založené především na dialozích a hereckých výkonech. A ty jsou v případě všech zúčastněných mistrovské! Spíše než Edward Norton, jenž tu hraje svůj standartně kvalitní part mě překvapil Barry Pepper i stále se zlepšující P.S. Hoffman. Trio pak doplňuje sexy Rosario Dawson a ani ona neupotá jen svým vzhledem. Nevšední sonda do života amerického národa, který sice jako Evropan můžu jen těžko posoudit, ovšem z filmařského hlediska není téměř co vytknout. ()

zipper111

Nejatmosféričtější film, co jsem za poslední dobu viděl. Neskutečné, Spike Lee je Bůh... (!!!) 25th Hour má pomalejší rozjezd, celý film vlastně ubíhá taky tak nějak pomalu, ale celá ta myšlenka, výkony všech herců, brilantní dialogy a skvělá hudba, sakra, je to pecka, každou scénu jsem si dosyta vychutnával, doporučuju všemi dvacetpěti!!! 5* ()

Freemind

Spike Lee mi nikdy moc nešel ... 25. hodinu mě poměrně zajímala, ale nevím, zda to není jen obrovskou mírou citací ze Scorseseho, atmosférou Velkého Jablka a několika osvěžujícími obrazovými postupy. Přesto je to ale Leeův nejlepší, nejdospělejší film a za to si ty tři silné hvězdy zaslouží. ()

vorheese

Určitě už jste někdy odpovídali na otázku, co udělat, když vám zbývá poslední den života. Před stejnou otázkou stojí i Monty. A chce jí vyřešit stejně jako asi každý z nás...zahojit rány z minulosti. Jenže věci nejsou, čím se zdají být a tak se poslední den na svobodě bude do těch ran spíš sypat sůl. A ve chvíli, kdy už Monty tu bolest nemůže vydržet, přijde scéna, na kterou do smrti nezapomente (nebudu tady spoilovat...kdyžtak jí najdete v mém profilu). Vynikající drama, si zaslouží pozornost každičkou minutu své dlouhé stopáže a kde by herecké obsazení snad ani nemohlo být lepší. ()

kaylin

Spike Lee může mít, jaké názory chce, a nemusíte s nimi souhlasit, ale musí se mu nechat, že má cit pro příběh, pro postavy a že je schopen používat takové formy, které příběhu sednou. I v případě filmu "25. hodina" volí takové scény, které jsou místy velmi specifické, skoro se chce říct umělecké, ale ony zvládnou umocnit dojem, který má příběh vytvářet. Povedený film o jednom lidském osudu. ()