Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

Zikus

Nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to takový suchý, o ničem. Možná že kdyby byl film o 60 minut kratší, líbilo by se mi to víc. ()

10Domik10

Tak takémuto vysokému hodnoteniu nerozumiem, áno hudba je skvelá a dá sa považovat za symbol westernovej hudby, herci sú charizmatický, Cardinale nádherná... ale čo ďalej ? Tieto aspekty len ťažko pokryjú zbytočne rozvláčný dej, ktorý verte či neverte nie miestamy ale v podstate väčšinu filmu sprevádza nudná pasáž. Dobre rozumiem že pre starších užívatelov (pamätníkov tohto filmu) alebo zaritých westernových fanúšikov to je srdcovka ale neverím, že hodnotenie všetkých užívatelov bolo úprimné. 3,5* ()

AbelXavier

Je to staré, a tedy absolutně nezapadající do současného způsobu filmové tvorby. Je to dlouhé, uměle chystající si jednotlivá vyvrcholení. Je to hloupé, herecky plechové,zvukově směšné, hudebně přestřelené. Není to western. Všichni jste pokrytci! ()

Wyrdas

Tenkrát na Západě je jeden z nejlepších westernů všech dob, to je asi nezpochybnitelné! Krásný příběh paní McBainové, záhadného "Harmonikáře", sympatického (mě byl) bandity Čejena, chladnokrevného Franka a jeho zaměstnavatele pana "Vláčka" vás přímo vtrhne do děje! Každá postava má svou vlastní hudební scénu, což filmu velmi přidává na zážitku a lépe se necháte vtáhnout do děje. Dlouhé koukací scénky se zasloužili u mé milované maminky o přezdívku "koukači", což však není myšleno nijak špatně. Ba naopak, ke správnému filmu to prostě patří! Tento film si získal tisíc tisíců fanoušku... tedy... ehm... milióny fanoušků po celém světě a já se tomu vůbec nedivím - mě si získal též. Jednou do roka si vždycky najdu chvilku na westernový večer, kde snímek Tenkrát na Západě nikdy nesmí chybět! Pět hvězd, bez debat. ()

Brinkley

Tenkrát na Západě překračuje hranice svého žánru. Nostalgie z tohoto legendárního skvostu odkapává po litrech - za mocného přispění mistra Morriconeho, krasavice Claudie a protikladu nebeských očí ďábelského Fondy. ()

ppospisil

Tenhle kult,který se však i nenápadně dotýká dosti důležité události z historie USA, vás zaujme první scénou a nepustí vás vydechnout až do titulek.A to není strhující "akcí", ale tou atmosférou která z tohoto filmu přímo sálá.Geniální kousek režiséra,herců...a vlastně všeho, pro mě především hudby.Kdyby se mě někdo zeptal jak může hudba ovlivnit film, pustil bych mu právě tenhle příběh z divokého západu Nového Světa. ()

markotter

V období mezi patnáctými a dvacátými narozeninami jsem tenhle film viděl asi 7x a považuju ho za nejlepší western, co jsem viděl. Geniálně budovaná psychologie každé postavy a atmosféra okolo toho, co ta postava dělá, doplněná neméně geniální hudbou. A to jinak westerny moc nemusím. ()

Gardenboy

Western nie je môj obľúbený žáner. Avšak Tenkrát na západe prekračuje túto škatuľku. Je to film s veľkým F. Len kultový film si môže dovoliť 5 minútovú scénu s odháňaním muchy z tváre. Len v kultovom filme sa prakticky nič nemusí poriadne odohrať počas dvoch a pol hodiny a predsa Vás to zaklincuje do sedadla. Fantastická hudba, fantastická kamera, fenomenálni herci a príjemná dráma o pomste, láske, korupcií a všade číhajúcej smrti. Pri jednej z úvodných scén - masaker rodiny - mám z hudby Ennika Morriconeho totálne zimomriavky. ()

rejsek9

Nejlepší western vůbec. I když konkurentů má více, což je dobře, ale žádný není tak mrazivý a působivý jako tenhle. Nezapomenutelná melodie harmoniky doprovází tento pochmurný velkolepý filmový epos. Vychutnával jsem si dlouhé scény (hlavně ta první). Prostě klasika, která se Sedmi statečnými, Dolarovou sérií a BC&SK řadí mezi westernové špičky. Morricone, Leone, Bronson tvoří dokonalé trio. ()

Likan7

Western není pro mě, vím o tom, ale co máte dělat, když holka, které se chcete dostat do kalhotek, na to chce jít? Byly to sice hodně dlouhé minuty na tom nepohodlným křesle v našem skoroserozpadajícím kině, ale občas to bylo docela fajn, ikdyž to tempo mě zabíjelo. Jo, a stejně potom nic nebylo...:-( ()

Dzvandzi

Naprosto nepopsatelný zážitek! Čekal jsem od tohohle filmu hodně,ale až tolik? To teda opravdu ne! Sergio Leone mi opět potvrdil,že je to jeden z nejlepších režisérů a scénáristů všech dob,obdivuju jeho snímky dolarová triologie,tenkrát v americe,ale tohle je úplně jiný level...Pochybuji,že ještě někdy uvidím western,který takhle zasáhne mé city a budu do něj zažranej,tak jak do tohohle veledíla.No a nakonec bych jen rád vyzdvihnul to nejkrásnější na tomto snímku a to je vynikající hudba od Morriconeho,bez toho by to totiž bylo poloviční.Nemám co dodat opravdu klobouk dolů..101% ()

Sweat55

Asi je všem jasný, že tohle je výborný film. Skvělý příběh o tajemném chlápkovy hrajícím na harmoniku. Stačí aby zahrál a věděli jste, že jste pěkně v hajzlu. Drsnější hrdina snad neexistuje. Celé je to opravdu výborně zrežírováno, pan Leone má můj obdiv. A ta hudba od Ennia Morricona, tak ta je jedním slovem kouzelná. ()

koci37

Western není zrovna můj šálek kávy, ale tento snímek mi ukázal, že i tento typ filmu dokáže člověka vtáhnout do děje. A úžasná hudba přidává na kráse tohoto díla. ()

Mik_e

Tenhle kousek to u mě bohužel pěkně odskákal. Poprvé jsem ho viděl, když mi bylo jedenáct nebo dvanáct...ideální věk, že..:) Takže ve výsledku jsem ho dalších dobrých patnáct let proklínal do nejhlubších pekel, doufajíc, že se Leone smaží v pekle pro nudily hned vedle Kubricka, bičován Tarkovským. Jak jsem se mýlil..! Jako dítě člověk prostě víc ocení přímočaré klasiky jako Sedm statečných či El Dorado. Konečně po dvaceti letech dozrála touha vidět znovu, a...jednoznačný útok na metu nejvyšší. Dále již škoda slov, jdu si zahrát na Harmoniku, a někdy si zase jistě dám příběh Hodného (Bronson), zlého (Fonda) a ošklivého (Robards)..! ()

Durgas

Zložitý príbeh filmu sa krásne rozvíjal, hudba úplne excelentná, ja si však nemôžem pomôcť, ale to neuveriteľne pomalé tempo a nekonečné drsné pohľady z očí do očí ma zabíjali. ()

Maximilianus

Tento film je už overený časom, obľúbený medzi miliónmi divákov a srší z neho poctivá práca a precíznosť. Oproti Dobrý, zlý a škaredý mi príde o dosť vážnejší. možno aj vyspelejší, s väčším posolstvom ale aj menej dobrodružný. Z týchto dvoch filmov je tento objektívne lepší, ale Dobrý, zlý a škaredý sa mi o kúsok páčil viac. Charles Bronson ako divný týpek, ktorý na seba vždy upozorní harmonikou, pritom je úplne jasné, že na ňu nehrá nebol úplne podľa môjho gusta, ale počas filmu ju zavesil na krk a stal sa typickým tajomným mužom westernu s mystickou minulosťou, ktorý nikdy nemôže zostať dlho na jednom mieste, ani aby sa vyspal s jedinou ženou vo filme. Sympatická mi bola iba postava Cheyenne. Hanry Fonda bol skvelý a Charles Bronson sa svojej role zhostil tiež výborne, aj keď jeho postava bola aká bola. 8,7/10. ()

waska

Dle mého spolu se Sedmi Statečnými nejlepší western. Nezapomenutelná hudba Ennia Morriconeho, Henry Fonda, Claudia, Charles Bronson, Jason Robards... To vše dělá tento western úžasným. Vyvrcholení - jedna z nejlepších scén všech dob?? ()

Inozuka

Škatulkovat Tenkrát na Západě jako western je podle mého trochu nespravedlivé, protože ač se odehrává v kulisách divokého Západu, je to spíš Opus Magnum o mnoha tématech. Svobodou, mocí a kapitalismem počínaje a pomstou, genderem a násilím konče. Vše vyprávěno spíš mimikou, obrazem a hudbou než slovy. Čirá genialita k níž není dnes již co dodat ... ()

messi@h

Oproti geniálnímu westernu Hodný, zlý a ošklivý je tohle už dýchavičné a zahleděné samo do sebe, filmu by prospělo zkrácení minimálně o 45 min. Dějová linie s Claudiou Cardinale podle mě nemá hlubší smysl kromě toho, aby ve filmu byla romantika a aby Claudia mohla očima viset na Charlesi Bronsonovi. Bronsonova postava se sympaťákovi Blondiemu Clinta Eastwooda z dolarové trilogie nerovná ani zdaleka, jeho nekonečně natahované hraní na harmoniku i v naprosto nevhodných okamžicích mi lezlo na nervy a harmoniková melodie, ač sama o sobě dobrá, je nadužíváním za chvíli otravná. Nevím, jestli je to tím, že většina melodií ve filmu je zprofanovaná omíláním a citováním všude možně, ale tentokrát mi hudební doprovod Ennia Morriconeho přišel často rušivý. Hlavním kladem filmu pro mě byl přesný Henry Fonda. Cheyenn Jasona Robardse je sympaťák, ale scénáristicky nepříliš realistická postava. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone