Pyramida hrůzy

Pyramída hrôzy

Sherlock Holmes: Pyramída hrôzy

Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 1985, 109 min

Vo svojej dobe prevratné dielo v komunistických kinách, dnes televízne pôsobiaca báchorka priživujúca sa na rok starom a úspešnom pokračovaní Indiana Jonesa. Triky sú na svoju dobu slušné, herecké výkony sympatické a atmosféra akurát starolondýnska. Rušivo na mňa pôsobili len niektoré odfláknuté a v konečnom dôsledku trápne dialógy v kľúčových pasážach filmu.(25.6.2007)

Velká škoda, že dnes už tak vyspělé dětské filmy nikdo netočí. 80%(20.3.2010)

Nemohu se zbavit dojmu, že tohle viděla ve svém mládí i autorka Harryho Pottera a dobře si to zapamatovala. :-) Po všech stránkách kvalitní dobrodružný příběh, i když je určen primárně pro děti, nedělá z diváka tupce, nemá nesnesitelné hlavní představitele (naopak!) a nebojí se vytáhnout i zbraně poněkud pochmurnějšího kalibru, než bývá obvykle v takových případech zvykem.(20.11.2008)

Film nemá nic společného s příběhy S.Holmese spisovatele A.C.Doyla…. Přesto se dozvíme, proč byl jednou S.Holmes takový, jakého jej známe třeba z příběhu s Lelíčkem. :-) Překvapivě dobře vypadají děti v hlavních rolích! Robinson měl Pátka, Holmes zase Watsona. Právě mladý představitel budoucího doktora je mi nejsympatičtější, snad že je nejvtipnější. Bohužel film přede mnou zůstal v mládí utajen, takže jej hodnotím až z pozice ,,starce“. A ten říká:,, na tu dobu dobrý, jen scénáři ke konci dochází dech“. Ale nejsem si tak docela jistej, jestli je hodnocení ,,mé věkové kategorie“ směrodatné. PŘÍBĚH**** HUMOR** AKCE*** NAPĚTÍ ***(17.1.2009)

No pravda, efekty super. Zápletka fajn, jen to rozuzlení jsem věděl moc brzy. Příběh má hezkou atmosféru a špatné herce.(28.11.2012)