Pyramida hrůzy

Pyramída hrôzy

Sherlock Holmes: Pyramída hrôzy

Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 1985, 109 min

Chvilkami skvělá ponurá atmosféra + sympatické obsazení + dobrý příběh = 100%. Chcete vědět, jak se Watson s Holmesem seznámili? Nezbývá než doporučit tento film. Absolutní klasika(20.5.2002)

Ako dieťa som to miloval. Bohužiaľ, poriadne to vypáchlo, dnes už je to veľmi ťažkopádne a zápletka (na konci dovysvetľovaná Watsonovým voice-overom) nie je ktovieako logická. Rozhodne ale body za počet mŕtvol a tragický záver - dnes by na niečo také žiadny "film pre mládež" nemal gule. Skvelá hudba!(26.11.2012)

Když vidím vysoké hodnocení ostatních uživatelů, získávám dojem, že bych měl to své nějak vysvětlit. Název Pyramida hrůzy je dosti nepřesný, oficiální název Mladý Sherlock Holmes by mi toho sdělil mnohem víc, co hodlám sledovat. Předpokládal bych, že i když se nejedná film podle oficiálních příběhů od AC Doylea, tak budou zachovány jisté charakteristiky této postavy. Nastínit povahu tím, že Sherlock odhalí trofej a vyřeší pár triviálních záhad a otírá si podrážky o watsona.. to není Holmes. Na druhou stranu, se příběhové nejedná o špatný film, ale můj názor je, že pojmenovat postavy SH a JW je prostě špatně, vzhledem k jejich chování ve filmu..(29.9.2012)

Hodně čitelný Columbusův scénaristický rukopis, který v tom nejlepším připomíná "jeho" slavnější Rošťáky.(29.3.2011)

Harry Potter. Bez kouzel a bez košťat. Holmes určitě v mnohém inspiroval J. K. Rowlingovou při psaní o našem slavném čaroději. Vždyť i Watson připomíná malého, i když buclatějšího, Radcliffa. Ale zpět k Holmesovi. Příběh je napínavý i když trošku předvídatelný a nedovolí vám vydechnout. Trikové scény od ILM jsou na velice vysoké úrovní (první kompletně digitálně vytvořená postava skleněného rytíře) a halucinogení scény dodnes budí respekt. Po herecké stránce si nemám nač stěžovat a hudba (hlavně chorály v pyramidě) mě chytla za srdce. Holmes je jako dlouho ztracený klenot žánru dobrodružných filmů a mě těší že si cestu ke mě nakonec nějak našel. P.S. Potitulková scéna opravdu stojí za to. :-)(17.1.2010)