poster

Pyramida hrůzy

 • Česko

  Mladý Sherlock Holmes

 • USA

  Young Sherlock Holmes

 • Československo

  Pyramída hrôzy

 • Slovensko

  Sherlock Holmes: Pyramída hrôzy

Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 1985, 109 min

 • 3DD!3
  ****

  Harry Potter. Bez kouzel a bez košťat. Holmes určitě v mnohém inspiroval J. K. Rowlingovou při psaní o našem slavném čaroději. Vždyť i Watson připomíná malého, i když buclatějšího, Radcliffa. Ale zpět k Holmesovi. Příběh je napínavý i když trošku předvídatelný a nedovolí vám vydechnout. Trikové scény od ILM jsou na velice vysoké úrovní (první kompletně digitálně vytvořená postava skleněného rytíře) a halucinogení scény dodnes budí respekt. Po herecké stránce si nemám nač stěžovat a hudba (hlavně chorály v pyramidě) mě chytla za srdce. Holmes je jako dlouho ztracený klenot žánru dobrodružných filmů a mě těší že si cestu ke mě nakonec nějak našel. P.S. Potitulková scéna opravdu stojí za to. :-)(17.1.2010)

 • Kulmon
  ****

  První velký případ slavného detektiva Sherlocka Holmese. Nenapsal jej Sir Arthur Conan Doyle a je to tak trochu fantasmagorie. Ale kupodivu vcelku podařená a ta atmosféra Londýna 19. století na mne skutečně dýchla. A taky je dost vidět, že scénář napsal Columbus, pozdější režisér Harryho Pottera. Jeho rukopis se nezapře.(11.4.2010)

 • liquido26
  ****

  3,5 Sherlock Holmes pro teenagery a celou rodinu. Ta myšlenka zobrazit školní léta Doktora Watsona a Pana Holmese se mi docela zamlouvá, ale to provedení mohlo být trochu lepší. Mohlo tam být více tajemné atmosféry a méně klišé dobrodružných filmů. Některé scény mě docela dostaly (např. mladý Watson vejde poprvé do společné ložnice na nové škole a na vedlejší posteli kdosi příšerně vrže na housle - hádejte, kdopak to je?:-D). Bohužel v žádném případě se mi nelíbily takové ty fantasy vsuvky v podobě těch halucinací, z a úplně nejhorší považuju tu, co měl Watson, to jsem měl pocit, že se koukám spíš na Shreka :-) No a ještě je třeba vyzdvihnout hudební doprovod při tom rituálu.(29.8.2010)

 • Jossie
  *****

  Skvěle zpracované téma mladého Sherlocka Holmese, jeho začátky, setkání s Watsonem, všechny jeho pozdější nezbytné rekvizity, osudová láska a především výborný příběh, krásné triky a výborní mladí herci, to je Pyramida hrůzy.(26.9.2005)

 • Tosim
  *****

  Námět snímku by se mohl jevit jako něco, co bude velký průser, nicméně je to pěkný a vkusný film. Do Sophie Ward jsem se svého času zamiloval :-)(3.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace