Anglický pár s malým nemluvnětem se plaví na lodi u afrických břehů. Loď ztroskotá, sice se všichni zachrání, ale záhy jsou napadeni tygrem. Rodiče umírají, miminko ukryté pod dekou zachrání gorila Kala. Odnese ho mezi členy své tlupy, dá mu jméno Tarzan a vychovává ho jako vlastního. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, a zamiluje se do profesorovy dcery Jane. Čeká ho velké rozhodnutí. Zvolí život po boku krásné Jane, nebo zůstane se svojí gorilí rodinou? (TV Nova)

lusota

Muka jsem nikdy extra neprožívala, ale do tohohle kresleného muzikálku jeho hlas pasuje jako prdel na hrnec. A navíc další oblíbený animák potomstva, takže spokojenost na všech frontách:-) ()

D1705

No vyjadrím sa tomuto asi takto. Zlatý stred, nič viac, nič menej. Ale predsa len stručne opíšem dej: Dieťa vyrastalo v opičom kmene kdesi na Africkom rohu v čase Viktoriánskej éry, zaľúbi sa do mladej dievčiny ľudského druhu, zabije zopár lotrov a stane sa vodcom kmena a vezme si dievčinu za ženu a ostanú aj s jej pojašením otcom žiť v džungli. Azda ten detský humor, ktorý už je pre mňa trápny v niektorých momentoch nevyprchal. Nečítal som predlohu Edgara Ricea Borurougha, ktorá sa skladala z dvadsiatych štyroch kníh, ale myslím, že od predlohy tam je veľa postáv prifarbených, iné tam zasa nevystupujú. Ale pre deti aj celkovo trochu ťažšie na pochopenie. ()

Mistr119

Na to, že tento snímek už má přes 20 let, stále má velmi nosná a současná témata hledání vlastní identity, rasismu a upevňování se ve svém zázemí.. :) Mimo to je to strašně dojemný film, Jane nádherně vykreslená a ukápla nejedna slza.. :) ()

Bogrant

Jedna z mojich prvých disneyoviek, ktorú som mal skutočne rád, pretože mala rýchle tempo, veľkú dávku napätia, skvelého hlavného hrdinu a v neposlednom rade množstvo parádnej hudby od Phila Collinsa. ()

Holly_Molly

Do dneška pro mě nepřekonaná srdcovka a nejlepší verze kde se vyskytl opičí boi.. a stačilo k tomu jen několik maličkostí. Jmenovitě krásná animace, boží soundtrack jak v originále tak v dabovaný verzi a především (jak je u Disneyho zvykem) záporáka trpícího sebevražednými sklony. Prostě paráda! <3 ()

Kikyo

Moje srdcovka. Dodnes tuhle pohádku miluju a hlavně všechny písničky znám zpaměti. Vždy mě to vrátí zpět do dětství. Jedna z těch lepších Disneyovek. ()

Erutan_Revol

Jedna z nejlepších animovaných pohádek. Současní tvůrci by se měli z takovýhto filmů učit. Svižné tempo, emoce, hodnoty charakteru, přátelství a tolerance a hlavně skvělá hudba. Písničky jak v angličtině, tak v češtině jsou dokonalé, skvělá vzpomínka na Petra Muka. 9/10 ()

Shalimar2

Pohádka z dílny Walta Disneyho podkreslená tóny písní nazpívaných Phillem Collinsem je jednou z mých nejoblíbenějšíc. Příběh osiřelého lidského mláděte, jehož vychovají gorily mě chytl z a srdce. Soundtrack "You'll Be In My Heart" bych mohla poslouchat stále dokola ()

JARDAHONDA

Disneyho Tarzan je výbornou adaptací klasického příběhu o opičím muži, jehož autorem je Edgar Rice Burroughs. Malý i velký divák se tedy může těšit na divoké a exotické dobrodružství plné legračních zvířecích postav, poutavého příběhu, kultovní hudby a emocionálního zážitku **** ()

Merri

Bláznivej slon, šáhlá opice, vtipnej doktůrek, proč ne. Pěkně pojatá, emociální pohádka s napětím a i docela pěknými zvraty. ()

Kejo

Jeden z najkvalitnejších animákov na svete. Animácia je z roku 1999 krásna , príbeh je pekný a humor je neuveriteľný nasmial som sa na tom ako klaun :D 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000% ()

Rathe

Oscar naprosto zasloužený, protože tak krásně nakreslený animák jsem dlouho neviděl. Děj je takový překomplikovaný - jednou tamhle, onehle zas tam. Ale to prostředí je peckový a písničky člověka zahřejí u srdce. Jako třeba právě Oscarová You'll Be In My Heart. ()

Salinho92

Jeden z nejlepších animáků, spolu s písničkama od Petra Muka, které jsou na úrovni originálu, ve mě do dneška probouzí krásný vzpomínky na dětství. ()

alex_w

Skvělé zpracování, krásný a dojemný příběh, zabaví to i dospělého člověka. Krásná hudba, proto 5* 💗 ()