Anglický pár s malým nemluvnětem se plaví na lodi u afrických břehů. Loď ztroskotá, sice se všichni zachrání, ale záhy jsou napadeni tygrem. Rodiče umírají, miminko ukryté pod dekou zachrání gorila Kala. Odnese ho mezi členy své tlupy, dá mu jméno Tarzan a vychovává ho jako vlastního. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, a zamiluje se do profesorovy dcery Jane. Čeká ho velké rozhodnutí. Zvolí život po boku krásné Jane, nebo zůstane se svojí gorilí rodinou? (TV Nova)

pakobylka

Tarzan může být kreslený, ale dle mého soudu by neměl být tajtrlíkem ... to je asi tak všechno, co bych jemu i vám chtěla říct ... 2,5* ()

mortak

Je vidět, že když Disney neprzní klasické knihy či legendy (Chrám Matky boží v Paříži, Alenka v říši divů, Pocahontas...), ale vezme si za základ naprostý brak (a Burroughsova série sešitových dobrodružství má rychle sestupující kvalitu), výsledek může jen překvapit. Rozhodně tu celé to hledání sebe sama či vědomí vlastní odlišnosti působí přirozeně, což se o většině nových disneyovek říci nedá. A docela by stálo za to, tento film transformovat do 3D. ()

KajusaK

Přemýšlím co je nejlepší jestli film, hra nebo kniha. Dokonalé, nádherně animované, skvělý příběh o lido-opici :)) .. ()

eJacques

...Graficky pěkně zpracováno, ale příběh už ohraný, bez výraznějšího překvapení... Další kreslené snímky Doba ledová nebo Úžasňákovi pobaví daleko více, a nejen děti...! ()

Samuel7

Krásné, poutavé, zábavné. Už od samého začátku jsem byl naplno vtažen do děje. Sympatické postavy, dynamická hudba, úžasné písně Phila Collinse. Jedna z mých nejoblíbenějších disneyovek. ()

Faramir

Chtěl jsem do oblíbených vybrat jeden klasický animák, volba padla právě na Tarzana. a) mám rád originál (četl jsem jej na pokračování ve starých Větrnících a Pionýrech s Burianovými ilustracemi) b) skvělá hudba Philla Colinse (mimochodem, v rádiu se You'll be in my heart hraje dodnes) c) miluji dojemné komedie, což film splňuje vrchovatě... Ve filmu se dá najít i hlubší rovina: mateřská láska, a to nejen pokrevní, ale i pěstounská je jedna z nejsilnějších na světě... https://www.youtube.com/watch?v=05MykSuOxP0 ()

Lachtaan

Pro malé sledovatele jsou kratší délky Disneyho animáků zajisté adekvátní, mně jako dospělému, náročnějšímu divákovi takhle krátké odvyprávění už ale moc nestačí a leccos k dokonalosti postrádám. Strašně rád si odškrtávám další klasiku, jež mě v dětství, stráveném zejména po boku animovaných disneyovek, z jakýchsi důvodů úplně minula, ale dokázal bych si představit film delší a poutavější. ()

Ryuuhei

Viděno teprve podruhé v životě po někdejší návštěvě kina v mých zhruba 7-8 letech a... nemám slov. Celková jednoduchost příběhu mi nezabránila v tom, abych se nechal strhnout výborným hudebním doprovodem a překlenem jednotlivých sekvencí, kde ty veselé střídaly zatraceně emotivní. Kousek, který nesmí v portfoliu fanouška klasických Disneyovek chybět. ()

alyssa18

Pro mě osobně nejkrásnější disneyovka...zasměju se při tom, někdy uroním pár slz dojetí, srdce mi zaplave na romantické vlně...co víc si přát..:-) Že je tam asi hodně odchylek od předlohy, mi vůbec nevadí. Tohle je první verze Tarzana, se kterou jsem se seznámila, a jako taková bude pro mě vždycky "the best". ()

BoncheR

To isté ako Nemo. Klasika. A tú nič nenahradí... an tejto rozprávke som vyrastal a baštil som ju aj z navijakom. ()

T-pack

Konec Disneyovské renesance, jo? Musím říct, že mě bavil padouch, který si pro změnu nebrousí zuby na protagonistovu milou. Animace klasicky pěkná a hravá, ale za to už Disney ani nesbírá body, prostě se to od něj čeká. Občas ale dost nekompromisně připravuje děti na nevyhnutelný odchod jejich blízkých, když se nebojí spoustu ze svých postav pozabíjet. A asi, že jsem jich neviděl moc, je to druhá nejlepší adaptace - hned po Georgovi z džungle :D ()

Ivuse

Tohle je jedna z nejkrásnějších pohádek od Disney. Začátek je v kombinaci s hudbou velmi strhující. Všechny písně mám vryté hluboko v srdci, mají nádhernou hudbu i text a v podání Philla Collinse se ani nedá jinak. Písně bodují ale i v české verzi, kterou nazpíval Petr Muk. ()

VanTom

Dramatický bezeslovný úvod, kdy vše řekli Phil Collins s Markem Mancinou svou písní/hudbou, byl v podání špičkové "2D" animace (později možná až příliš rozevláté) bezmála dechberoucí. Nastavenou laťku se však udržet nepodařilo, klasická story neměla čím překvapit a nesourodě míchala dospělé elementy s infantilním šaškováním všech, nejen komických zvířátek. Bohužel mne po chvilce už dvakrát nebavilo ani extrémně kinetické pohupování-proskakování-klouzání mezi stromy, natož zkratkovitá romantika. ()

Myrreczech

Krásný film pro celou rodinu s výbornou animací, skvělým soundtrackem a písněmi a ten příběh upravený pro potřeby rodinného filmu se taky vyvedl. Skvěle prožitý jarní večer. ()