Anglický pár s malým nemluvnětem se plaví na lodi u afrických břehů. Loď ztroskotá, sice se všichni zachrání, ale záhy jsou napadeni tygrem. Rodiče umírají, miminko ukryté pod dekou zachrání gorila Kala. Odnese ho mezi členy své tlupy, dá mu jméno Tarzan a vychovává ho jako vlastního. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, a zamiluje se do profesorovy dcery Jane. Čeká ho velké rozhodnutí. Zvolí život po boku krásné Jane, nebo zůstane se svojí gorilí rodinou? (TV Nova)

char_t

Tady někdy končila zlatá éra klasických animáků. Tenhle konkrétně adaptoval klasiku E.R.Burroughse, aniž by z toho udělal nějakou zběsilou srandu pro celou rodinu nebo by tahal do příběhu současnost a narážky na popkulturu. Samozřejmě je z originálního příběhu něco málo vynecháno, aby se dětičky zbytečně netraumatizovaly, ale jinak je adaptace citlivá a i po letech koukatelná a zábavná. Který z dnešních animáčů tohle má, no? ()

hábič

Tak pro mě je Tarzan jeden z nejkrásnějších animáků co jsem doposud viděl a neodmyslitelně patří spolu s PC hrou inspirovanou tímto filmem k mému dětství. I po letech se na něj s chutí podívám a to kouzlo tam pořád je... :-) Jednou z největších předností je u Tarzana nezapomenutelná hudba od Phila Collinse (v české verzi skvěle interpretovaná Petrem Mukem). ()

kamil0606

Fantasticky vtipná Disneyovka s veľmi vydarenou animáciou, geniálnou hudbou a brilantnou réžiou ... Animácia sa nesnažila byť dokonalá ale bola výborná a vtipná. Hudba a piesne(v slovenskom dabingu) boli nádherné a síce scénar sa od originálu veľmi oddiaľuje ale to vôbec nie je problém. Naopak, bolo to pozitívom a tvorilo to výborný príbeh. Tento animák som videl asi 80-krát(a to nepreháňam!!!) a stále ma pobaví ... ()

bolf!k

Asi nejlepší Tarzan co jsem viděl :P je to milý, ftipný a překvapivě moooc zábavný. Asi nejvíc jsem Jane záviděl ty "prolítky" s Tarzanem na liánách. :) 80% ()

Skleni

Už len kvôli hudbe stojí tento animák za pozretie. Nehovoriac o konečne normálnom spracovaní a humorných scénkach. 79% ()

Pichloza

Já ty staré disneyovky prostě miluju. Tohle je za mě jeden z nejkrásnějších a aktuálně možná i jeden z nejlepších animáků ever, který táhne nádherná animace, sympatické postavy, jednoduchej a přesto krásnej příběh o dospívání a nalezení sebe sama a HLAVNĚ vyníkající hudba a vztah mezi Tarzanem a jeho mámou. Že mě ti dva dojmou hned v prvních dvaceti minutách filmu jsem opravdu nečekal. Škoda jen že dnes už se tyhle animáky s touhle animací a srdcem tolik netočí. ()

haWranka

Asi nejvtipnější disneyovka jakou jsem viděla. A rozhodně nejsympatičtější "princezna", Jane. Jenom mi trochu chyběly hezčí písničky a to kouzlo romantiky (jako třeba v Krásce a zvířeti). ()

rublik05

Nejznámější pohádková adaptace a zároveň i jedna z nejkrásnějších disneyovek vůbec. Kombinace sympatických postav, povedené animace, velmi dojemného a zároveň vtipného příběhu, je samo o sobě zárukou úspěchu. Když k tomu ještě připočtu nádhernou hudbu Phila Collinse, která je doslova balzám na duši, dostanu zručně natočený a nadčasový animák, který mě i po letech neuvěřitelně baví. To dokonalé skloubení emocí a humoru, fungující a dobře natočené dojemné scény, písně výjimečně nezpívané postavami, jednoduše paráda. Takhle si představuji kvalitně natočený animák. 10/10. ()

Likan7

Staré dobré Disneyovky mi fakt dost chybí. Jak si je postupně doplňuju, tak ta kvalita je parádní. Tarzan není jiný. Je dobrodružný, vtipný, akční, skvěle animovaný. Ve druhé polovině je možná víc hluchých míst než by slušelo, ale celkový dojem nekazí. Animovaný Tarzan je skvělý pro celou rodinu. K úplné spokojenosti by se jedna opice mohla jmenovat Cheeta :) ()

Bounded

Klasická Disneyovka, která má pár hodně vyvedených momentů (příkladem Learning montage) a nemůžu o ní ani tvrdit, že by se mi nelíbila. Jen se mi prostě nelíbila dost. Po všem je moc rychle (krátká stopáž je výsledkem slabého děje), je to moc přikrášlené a optimistické, má to moc "srandovních" a vyloženě dětských momentů, které podle mě nerozesmějou někdy ani ty děti, a podle komentáře od monologa se to vůbec nedrží předlohy. To by mi nevadilo, je to přece rodinný film, ale i ten může mít kromě dobrého konce i silnější náplň. Když vzpomenu třeba na Úžasňákovi, tak myslím, že tři hvězdičky jsou akorát. ()

Čiban

Výborný film a výborná hudba od Phila Collinse.Výborný děj a ta hudba k těmto scénám pasuje.Občasný humor +.Viděl jsem to ve 4 letech a i ted se mi to pořád líbí :) 5/5 ()

Godhaj

,,London will seem so small compare to this.“ Animovaný Tarzan mě nijak neuchvátil. Příběh mě přišel odbitý na úkor všemožného skákání a létání. Animace rychlého pohybu ve větvoví je opravdu dech beroucí a spolu s dynamickou kamerou vytváří skutečně adrenalinový zážitek. Jenže ono se tu skáče a běhá téměř celou stopáž, a příběh a postavy se nikam moc neposouvají a dialogů moc není. K tomu všemu hraje každou možnou chvíli soundtrack složený jen z Phila Collinse, a ten mi už v půlce stopáže doslova lezl krkem. Tarzana si už podruhé určitě nezopakuji, byl to pro mě dost nezáživný film. ()

Maniik88

Teraz po 20 rokoch som si to znovu pozrel s deťmi. A náramne sme sa všetci bavili. Bolo to veľmi vtipné, živé, hravé, dobre nakreslené so slušným príbehom a veľmi peknými soundtrackami. Ešte aj SK dabing bol úžasný so starými dablérmi. Nakoniec som zmenil hodnotenie na 5* a rozprávka si to zaslúži. Ideálne vyvážená vtipnosť, príbeh, hudba.. ()

ewing

Jedna z lepsich disnyoviek aj ked na vladara nema, ale sloni "periskop" so sonarovym efektom fakt nemal chybu ;)) ()

tartan

Výborná disneyovka. Je to zároveň asi aj najakčnejšia a najdrsnejšia disneyovka, čo som videl. Od predlohy sa možno v čom-tom odlišuje, ale vôbec to nie je na škodu, skôr naopak. A tento Tarzan je určite väčší sympaťák, než ten Christophera Lamberta :-) ()