Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

zdenur

Parodie i mafiánské filmy mám rád, ale tohle mě, až na pár momentů, nijak nezaujalo. Prostě je to strašně suché. ()

(Z)denny

Proboha! co chtěl Jim Abrahams tímto snímkem dokázat? Asi jen to, že umí točit skvěté parodie.. Parodie, které jsou určeny pro opravdové znalce filmového uměmí, protože průměrný či podprůměrný divák, který neviděl všechny parodované snímky, se zasměje asi jen pár vtípkům (které jsou však dost dobré..). Naproti tomu opravdový filmový fanda se trhá smíchy od začátku do konce.. ()

bambusacek

Tak podruhé píši komentář k e stejnému filmu (nebo si to alespoň myslím). Je to jedna z nejlepších parodií na filmy s mafiánskou tématikou. Většina scén sice byla dovedena až na kraj trapnosti, ale já se přesto výborně bavil. Neb hláška: ,,Ten už spí s rybami. " ,,Chudák, měl téměř na každou dívku" mi způsobila více než jen úsměv na tváři. Nebo (nesmrtelný) Vincenzo Cortino tancující kankán ... Komu nevadí ujeté filmy a trochu zvláštní mafiánská rodinka původem z Itálie mohu jen doporučit. 80 % ()

DiegoC.

Perfektná komedia. Je to paródia na Krstného otca, ale dajú sa tu nájsť odkazy aj na iné filmy (napr. Forrest Gump, Casino). Odporúčam všetkým fanúšikom paródií!!! ()

El-Barto

"Máte v sobě něco sicilského? - Od včerejška ne." Kdo neviděl Kmotra ani Casino, tak ať se raději ani nesnaží pochopit. Jinak jde o docela slušnou parodii. Myslím si, že si tvůrci mohli odpustit několik fakt nechutných scén, které navíc nebyly ani vtipné. Jinak Lloyd Bridges jako Marlon Brando válí, hlavně s tím melounem :) ()

Gastovski

Po tomto zážitku už nechci mít s humorem Jima Abrahamse nic společného. Už potřetí jsem byl natěšen na parodie legendárních filmů a opět nic jiného, než lahodná trapárna. ()

rexino

Mám rád paródie a o to viac mam rád Godfathera. Ostal som ale veľmi sklamaný. Vtipu minimum, absurdne a trápne. Jedine čo tu stálo za tú 1* bol Lloyd Bridges. ()

piranha

Zpočátku neurazil, ani nenadchnul. Nicméně jakmile začali účastníci pohřbu zvracet barevnými proudy, film klesl na úroveň Děsnýho dojáku. ()

jesus666

Výborná paródia na mafiánske filmy. Súhlasím s názorom, že tá pravá zábava je to až vtedy, keď človek videl parodovanú predlohu. ()

Heavyman

Myslim, že je tam dost povedých vtípků a scének, ale pro ty co znají zejména Kmotra a Casino jsou předvídatelný a ty co neznají tak jim nerozumí. ()

J. T. Kirk

Tato parodie hlavně na Kmotra a Casino, ale také Forrest Gump, Čelisti, Ztracený svět: Jurský park a mnoho dalšího každopádně nedoceněná.. Definitivně poslední role pro Lloyda Bridgese, který mě prostě pokaždé dokáže rozesmát.. Zatím poslední film režírovaný Abrahamsem, sice to není jeho nejlepší dílo, ale i tak dost dobrá zábava. ()

sadlokan

Letos odjíždím parníkem Il Pacino do Salmonelly na SLAVNOST ČERNÁNÍ OLIV!"Ztratil jsi hodně krve!"Naštěstí jsme jí většinu našli" ()

Torgal

Nehorázne slabá paródia, jedna z najslabších čo som videl. Na dobrý gag tu človek skoro nenarazí, ale trápne prdenie a grcanie tu nemôže chýbať. 2/10 ()

ex.it

Pokud znáte ty obětní filmy, na které padají v tomto snímku narážky, budete se smát. Pokud ale neznáte, pak chápu nízké hodnocení. ()

Stíba

Mafiánské filmy znám velice dobře a tak jsem byl dost zvědavý jak bude tahle parodie vypadat. Místy je film vcelku dost podařený, často je to ale spíše průměrná podívaná. Stejně tak je na tom dějová linie filmu, která mi příšla podivně poslepovaná. Nejlepší scény se týkaly Casina a zbytek jednoznačně převršovaly. ()

NightPorter

Pokud mě v parodii na mafiánky nejvíce rozesmějou vtipy na Forresta gumpa a Jurskej park, něco je špatně. A to mě nikdo nemůže podezírat z neznalosti, Kmotry, Casina, Mafiány a další věci mám nakoukaný jak nikdo, jen mi ty fekální fóry holt nepřídou vtipný. Ale z úcty k Lloydu Bridgesovi a z čisté lásky k Pamele Gidley dávám aspoň 1 hvězdu. Vtip filmu: "Byl na mě hodný, pomohl mi, když jsem musela kouřit Mailu." - "To je nějaký levný tabák?" - "Neee, Mai-Lo je čínský velvyslanec." :-D ()