Kolem roku 1921 je ve Španělsku přepaden armádní vlak se zbraněmi a veškerý náklad je ukraden. Stopy vedou mezi anarchistické hnutí, které připravuje revoluci. Z Madridu je do Barcelony povolán nesmlouvavý policista Aníbal Uriarte (Luis Tosar), aby do případu vnesl nový pohled na věc a především v co nejkratším čase přišel na to, kde se zbraně ukrývají. Hned po svém příjezdu však odhaluje, že barcelonská policie udržuje kontakty s nepříliš ctihodnými občany v čele s Baronem (Manolo Solo), který nejen že vede zábavní podnik, ale je namočený i do vydírání a kuplířství. (C0r0ner)

C0r0ner

Samozřejmě, že mi to připomnělo LA Přísně tajné a i další filmy, takže nějaké ohromení originalitou se nekonalo. I tak je to ale pěkný film ze zajímavého prostředí (okořeněný skutečnou předlohou), kde se policajti ještě s ničím moc nesrali, což bych nakonec uvítal i v dnešní době. 75% ()

mira007

Španělská gangsterka od Netflixu. která má parádní retro vizuál Barcelony dvacátých let a úžasnou výpravu ( davové scény se stovkou komparzistů a desítky historických aut ) funguje tedy jako podívaná, příběh je ale spíše průměrný a délka stopáže vede do nudných pasáží. Skvělý herecký výkon Luis Tosar. ()

WinstonS

Španělé opravdu válí, v posledních letech u nich téměř nelze šlápnout do hovna. Inspirace Scorseseho tvorbou (zejména kamera) vůbec nevadila, děj filmu byl zcela strhující a herecké výkony rovněž. Pro fanoušky historických kriminálek velká delikatesa. ()

Killingjoke

Paráda! Na film jsem narazil zcela náhodou a na první pohled na mě neudělal až tak velký dojem. O to víc jsem tedy potěšen, co za skvost zase jednou vznikl ve Španělsku. Přepadení vlaku, anarchisti, zkorumpovaní poldové, penězchtiví politici a jeden záhadný polda z Madridu, který přijel vypomoct s případem do Barcelony. Parádně napsaná postava, jež táhne celý příběh a člověk neustále přemýšlí, co je sakra zač (inspirace: Yojimbo, Pro hrst dolarů a Poslední zůstává - je očividná) a to já rád. To vše zasazené do dusné atmosféry 20. let minulého století, do doby, která navždy začala měnit tvář Evropy a celého světa. Mimo příběhu a hereckých výkonů mě potěšila nákladná výprava a zajímá práce s kamerou. Určitě v budoucnu ještě párkrát mrknu... ()

stanyslaw

těch peněz, co to muselo stát. sagrada familia geniální. a jinak blbost, zkoušeli tam nacpat všecko, pedofilní buržousty i agresivní komouše (omlouvám se anarchistům, že si je s komouši pletu) a holt je tam na celé dvě hodiny dostali. ()

rivah

Barvitý film o vyšetřování zločinu v Barcelobě tvrdým komisařem na pozadí nepokojů a stávěk ve městě. ()

johnsnow

Naozaj fajnový detektívny film o časoch ROH v Barcelone. Hlavný hrdina je naozaj skvelý a dokonca netušíte či je kladas či záporák, slečna s ROH je naozaj sexi a súboje sú podarené a na jeden záber, dokonca aj autonaháňačka nebola najhoršia, problémom sú prestrelky ktoré sú čajové a záverečná 20 minútovka ktorá strašne rýchlo uzavrie všetky linky a dovi dopo. ()

solisoli

Ďalší vydarený Španielsky thriller s akčným nádychom. Skvelá réžia a vydarená kamera, pôsobivé herecké výkony. Príbeh pripomína búrlivé obdobie nepokojov roku 1920 v Barcelone. Dramatický príbeh poukazuje na odhodlanosť ľudu a ich márny boj voči továrnikom a statkárom. Opomína alibistickú vládu a skorumpovanú políciu, kde predsa len sa nezabúda, že existuje aj spravodlivosť.Veľmi dômyselné a príjemné zábery na Gaudího Sagradu v počiatkoch výstavby. ()

rigby

Toto meziválečné období moc nemusím, ani podobné gangsterky, ale i tak musím ocenit skvělý scénář, perfektní kameru a režii, a především nádhernou atmosféru. Navzdory všemu jsem vydržel s napětím až do konce a užíval si krásné scény, i když byly občas zaplněny brutálními přestřelkami. Ale výtečně natočenými. ()

hony23

Barcelona 20.let minulého století: zkorumpovaná policie, mafie, bouřící se odbory a loupež zbraní. Do toho přijíždí záhadný muž, aby věci přišel na kloub. Brilantní kamera, velkorysá výprava, skvělé herecké výkony a povedené finále. Pouze střihač mohl tak půlhodinu ubrat, aby nás ušetřil nudnějších pasáží. ()

Pavelkedar

Španělský pokus o americkou gangsterku klasické střihu se vším všudy. Zbraně, děvky, odbory, korupce - prostě vše jak má být. Jen příšerně utahané, rozvleklé, celé zbytečně dlouhé a až na vyjímky nezáživné. Po cca 50. minutách jsem to vzdal a nelituji toho, ani místní recenze to nezvrátily. Mám rád španělské filmy, ale tenhle není žádná sláva, i když výprava zcela velkolepá, ale málo platná v celkovém kontextu. 5.1 DD dost bída. ()

michalkop

Neměl jsem sílu dokoukat ani na několik pokusů. Dvouhodinová stopáž je naprosto úmorná a spánek a prokrastinace stále nade mnou měla navrch. Já těm filmům od Netflixu stále nějak nemůžu přijít na chuť. Ponurá atmosféra a aktivistické pletky s policejním pozadím asi nebudou mým šálkem čaje, a to jsem se těšil na film ve španělštině. K tomu to vybledlé barevné podání a nemožnost ztotožnění ani s jednou z hlavních postav. Za mě tak maximálně na ty dvě hvězdy a na 14 dní do karantény. ()

Chicharron

Dobrá "gangsterka", která ukazuje v každém záběru, že španělská kinematografie umí drahé film - spousta historických vozidel v ulicích, dobové kostýmy, skvělá vystižená atmosféra dvacátých let v Barceloně, která evidentně nebyla jednoduchým místem k životu...prostřednictvím tajného agenta Aníbala Uriarteho sledujeme epizodu z počátku sociálních nepokojů, které v konečné důsledku vedly k občanské válce a vzniku Španělské republiky. Překvapivě dobrý film, který zlehka ztrácí tempo v poslední třetině, aby pak předvedl brutální přestřelku v kabaretu. ()

mdf

Dobrá dobová krimi s perfektní výpravou,dobře vykreslené a zahrané postavy a příběh plný zvratů,kde si už myslíte,že víte,ale opak je pravdou.Akční scény a bitky na slušné úrovni.Španělé se zase vytáhli. ()