Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

C.A.T.

Takové celkem pitomé téma, ale mě to sedlo jako ulité. Film je hodně dobře udělaný, herci jsou uvěřitelní a fakt se mi to i k mému překvapení líbilo. ()

Aceboris

Film mi miestami pripomínal taký mix viacerých už predtým natočených filmov. Trebárs Zmeškaný hovor ,Kruh , alebo svojou poradovostou v zabíjaní Nezvratný osud . To, že do toho zabudovali čiernu mágiu a novodobú závislosť na sociálnych sieťach je pre mňa bonus. Film však nekritizujem pretože sa mi páčil , bol veľmi dobre spracovaný a hluché miesto v ňom fakt nenájdete. Čo ma prekvapilo, že v mnohých filmoch máte kamarátov na život a smrť, ale tu tomu tak nebolo. Keď chces prežiť musíš spraviť všetko pre seba a tak aj konať. Tu presne platí to staré známe " za dobrotu, na zobrotu" Aj keď v tomto prípade mladá psychologicka neodhadla stav pacienta, ktorého chcela studovat. Ten fiktívny záujem a priateľstvo cez Facebook sa jej veru nevyplatilo. Za mňa príjemné prekvapenie. 6/10 ()

Andrew88cz

Někde na hraně 3-4 hvězd, horor není vůbec špatnej, spousta lekacích scén... Hororové záběry měly náboj a byly dost temné, děsivé a tak to má přece u hororu být. (6/10) ()

Nektarinka

Miluji horory, zde navíc hraje moje oblíbená herečka v hlavní roli, nešlo jinak než si film pustit! Hodně zajímavý námět a Alycia hrála úžasně. Celý film super, jediné co bych vytkla byla část téměř ke konci v té továrně. Závěrečná scéna úplně úžasná, navíc s tou hudbou a Alyciiným pohledem! Dávám 4/5 a určitě doporučuji ()

PetrDuda

Čertíků z krabiček bylo dost, ale postavit na tom celý film je málo. Chybí hlubší myšlenka, kterou by si divák po zhlédnutí zapamatoval. ()