poster

Kruh

 • USA

  The Ring

 • Japonsko

  ザ・リング

 • Slovensko

  Kruh

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA / Japonsko, 2002, 111 min

Externí recenze k filmu (6)

 • Abysszine.com (Luboš Kristek) ****

  "Přestože se najde pár styčných bodů s jinými filmy, je originalita více než vysoká. Především vyniká velmi komplikovaná struktura a nečekaný vývoj příběhu, který nezapomíná na fatální konec." (více)

 • FantasyPlanet.cz (Ondřej Jireš) ****

  "Kruh nepatří mezi bizarní zběsilosti plné krve a střev. Je to čistokrevný horor spíše staršího ražení bez akčních scén nebo rádoby strašidelných záběrů - když ke konci uvidíte shnilou mrtvolku dítěte, je to rozhodně jedna z nejméně strašidelných scén, protože to, co bylo předtím a co vás ještě čeká…" (více)

 • Filmpub.cz (Štěpán Moník) ****

  "Jednotlivé strašidelné scény tu výborně budují napětí a většinou jsou i dobře vypointované. Kruh je téměř učebnicovou ukázkou Hitchcockova pravidla, že divák se nejvíc bojí toho, co na plátně není vidět. Ve filmu až do téměř úplného konce ani divák ani drtivá většina hrdinů nemá tušení, co vlastně…"

 • Filmweb.cz (Kateřina Grosmanová) ****

  "Zmíněná videokazeta, o kterou v Kruhu celou dobu jde, je to pravé "psycho", které vám pořádně pocuchá žaludek i zdravou mysl. A když pak jednotlivé výjevy z této pásky "ožívají" ale dost už, však to poznáte sami. Čím méně o Kruhu víte, tím lépe pro vás a váš zážitek, který v přítmí kina absolvujete…" (více)

 • Studna.net ***

  "Z mého pohledu mu škodí hlavně to, že se sice snaží vypadat maximálně reálně, vyvolávat pocit "mohlo by se to stát i mě", ale současně tu strašidelnou realističnost na mnoha místech naprosto ignoruje. Nemyslím tím ovšem to, že by se zobrazované nadpřirozené věci vůbec stát nemohly, to platí o skoro…" (více)

 • Tiscali.cz (Tomáš Hála)

  "Kruh je inteligentně natočený film, který nenabízí nic víc než zábavu. Z toho důvodu si nemyslím, že způsobí takovou revoluci jako jeho originál, který se stal zakládajícím dílem japonského psychohororu, tzv. J-hororu. Vzhledem k věku svých hrdinů si jistě najde příznivce zejména mezi mladšími…"

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace