Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

Solverino

Pár zajímavejch lekaček, jinak pytel sraček pro náctileté závisláky na Fakebooku s minimálně tisícovkou "přátel" :) Cypovina veliká! ()

adamix

Keby sme mali porovnať zaujímavý úvod s prekvapujúcim záverom, asi by sme nenašli žiadny rozdiel. Unfriend je takým dnešným typickým hororom, na ktorý chodia chalani baliť svoje baby, keď netušia, ako hrozne ich film môže sklamať. Záver síce je prekvapujúci ( pri porovnaní s úvodom, kde ešte hlavná hrdinka ani nevie, ako na záver môže dopadnúť ), ale rovnako ako celý príbeh ( odfláknuto ) nedotiahnutý. Film mal totižto ponúknuť viac než len hŕbu lákačiek ( pri ktorých som sa ani raz nezlakol, pretože v momente, kedy som sa mal vystrašiť, sa záber skončil a začala sa ďalšia scéna - nevidel som poriadne zmrzačené tváre dvoch mŕtvych chlapcov, ani tvár prvej blízkej obete hlavnej postavy a ani vec, čo spôsobila jej, alebo skôr jeho zmrzačenie v tom výťahu ) a postupné vyvraždovanie Lauriných priateľov. Mne tam proste chýbala nejaká dobrá zápletka a taký ten umelecký (hororový) zážitok, ktorý zažijete po zhliadnutí takého Exorcistu, či Osvietenia. Škoda, mohlo to dopadnúť aj lepšie. Ako hovorím, film je zaujímavý, ale dejovo nedotiahnutý. Za mňa slabšie 3*. ()

XXXXXXXX

Twitteru to sice trvalo opravdu dlouho, ale konečně dovedl svou anti-facebookovou agitku ke zdárnému konci. A přitom stačilo jen vykrást Kruh a Chuckyho. Jen je mi líto toho mizerně začarovaného závěru. Neučaroval mi. ()

ozzy13

Film kombinuje moderní technologie (facebook) s čarodějnickým horrorem a kupodivu to dobře funguje. Ze začátku to vypadá celkem nic moc, ale atmosféra a krvavé scény se celkem slušně stupňují. Prvky okultismu ve filmu použité jsou zajímavé, nevím jestli si je tvůrci vymysleli nebo odněkud převzali. Každopádně po výborném The Autopsy Of Jane Doe další příjemné horrorové překvapení roku 2016. ()

Brano

Tento film mi stál v notebooku asi tri mesiace, až kým som sa konečne odhodlal si ho pozrieť. No ostal som veľmi milo prekvapený, pretože išlo o vcelku slušný horor! Dejovo to bolo nápadité, v napätí som bol od začiatku do konca a hlavne malo to dobrú myslienku. Páčilo sa mi prepojenie klasického mysteriozného hororu s modernou dobou. Malo to spád, sympatických hercov a tiež vyzdvihnem výborný soundtrack. Pokiaľ ste fanúšikmi mysterióznych hororov, tak rozhodne odporúčam. Možno trochu slabší záver, ale i tak hodnotím kladne. ()

Pitryx

Nebylo to špatné. Pro mne příjemné překvápko, protože jsem to čekalo výrazně horší. Maskéři dobří, triky velmi dobré, ale mohlo toho být více. Příběh ne zrovna moc originální, ale ve spojení s kyberprostorem, no proč ne. Přinejmenším to bylo zajímavé. ()

Olafsson

Smíšený pocity... Nesympatický, "plochý" a naprosto nelogicky a stupidně se chovající postavy.. Na druhou stranu takhle vymazlený lekačky už jsem dlouho neviděl, celková hororová atmosféra filmu je taky slušná a hlavní démon si pěkně dává záležet na tom, aby ta banda blbečků pochvípala co možná nejkreativnějším způsobem... Je to tak na tři a půl hvězdy. Zmínil jsem že micina v hlavní roli je k sežrání? ()

whysoserious

První obdobná variace hororového příběhu s fenoménem sociálních sítí "Odebrat z přátel" mě díky nedostatečnému vybudování hororové atmosféry nezaujala, ale tenhle film je úplně jiný šálek krve- vynikající! Začátek je trochu ospalý, ale později to nabere patřičnou atmosféru a nejde se od toho po celou dobu odtrhnout- tohle je další z těch vzácných případů, kdy se jedná o moderní horor, který není remakem a je kvalitním filmem. ()

hrumsrt

Další Verhoeven? No, Simon má sice dokonce dědečka jménem Paul, ale ve skutečnosti s nejznámějším nositelem tohoto příjmení není nijak spřízněn.. Unfriend svým názvem dost připomíná jeden žánrový horor se zase jiným podobným názvem - Unfriended, ale posouvá jeho koncept ze sítí více do reálného života, akorát si v něm zase (aby těch kontrastů nebylo málo) více pomáhá abstraktnem a duchařinou.. V hlavní roli hodně fajn Alycia. která konečně taky zkouší něco jiného než "Fear", jen jestli nebylo už tenkrát pozdě.. Smutný příběh, kdy oblíbená holčička postuje nehezké věcičky a stává se neoblíbenou, až zůstane úplně bez followers (pro jistou generaci asi nejhorší věc na zemi).. Námět je vlastně okey, přece jen pro něco takového jsem sem šel, navíc ho občas pozvednou celkem působivé jumpscary, ale zase nečekejte zázraky.. Celkem mě to chytlo a vyplivlo až na konci, které tehdy mohlo vykopnout dveře do sequelu.. Solidní žánrovka, která sice jede jen jedním směrem, možná že skoro bez přesahu, ale jinak je to zábavné a relativně napínavé.. Ale na na čistě americké Unfriended, kterým se ale snímek tolik neinspiruje, to nemá.. 70% ()

kacir

Je to veľmi milé prekvapenie, od nemcov by som veru niečo takéto nečakal. Dobre pozerateľné. A verbal je úbožiak...nie iné som chcel..jaaj...úbohý kokot. ()

DandaPiper odpad!

Mega pytlovina. Minutu od minuty stupidnější, zamotanější ...postrádání jakékoliv logiky, kdy si to nejdřív hraje na horror ze života, čemuž pomáhá téma o facebooku, ale vlastně je to tak bezradný, že se do toho hned vzápětí zakomponovávají i kouzla a čáry, černá magie, duchařští hackeři ...no hovadina na eNtou. Ve výsledku to vykrádá všechny horrory za posledních deset let a splácává je hodně neúhledně dohr. Konec vyloženě směšnej a nelogickej ...jakože to ta trapka s pleškou byla taky kdysi teda IN? Prostě Německo:( Souhlasím s komentářem kamislava. ()

Cechyno4

O něco více mi sedlo americké Unfriended. I proto, že příběh byl prostě jednodušší a proto měl i film rychlejší spád. Příběhy mám rád, když jsou propracované a následná pointa stojí za to. Tady mi přijde příběh naprosto zbytečný a více bych sázel na atmosféru a akci. Některé věci v příběhu mi přijdou zbytečné. Je pravda, že jsem se párkrát lekl a ze začátku to mělo i slušnou atmosféru. Shrnutí jednou větou, je však následující: Měl jsem velké očekávání a jak už to tak bývá přišlo zklamání. ()

ynnel

Děj špatný nebyl, ale kdyby to bylo jen trochu lépe natočené... chvílemi mi to připadalo jako německé telenovely typu Osudové shledání nebo Síla lásky... ()

Valenta28

Výborný hororový film. Musím zde zatleskat hercům, kteří své postavy zahráli excelentně. Hlavně samotná osamělá čarodějka. Neuvěřitelný herecký výkon co se týče projevení emocí, tužeb, myšlenek a nálad. To stejné samosebou platí i u Laury a ostatních postav. Kromě herců je zde i perfektně vybráno prostředí, které je naaranžované příběhu takovým způsobem, že to ladí jako včely k medu. Předposlední věc, která mě zde udivila, jsou nádherné efekty digitálních výtvarných prací, které postava čarodějky na sociálních sítích zveřejňuje. To muselo dát hodně práce. A poslední věc, kterou bych tento film završil, je posledních pár minut filmu. Konec začíná postupně, pomalu gradovat (a ne nějak zhurta, rychle a zbrkle, kde se člověk skoro nic nedozví - párkrát se mi to stalo). To přidává filmu jasnou výhodu při sledování. Ovšem člověk se nenudí během žádné části tohoto filmu. Byl dobře natočen. ()

ScarFace_V8

Do filmu jsem šel bez nějakého očekávání – prostě jsem hledal nějakou blbinu co si pustit před spaním. Původně jsem myslel, že jde o ten film, kde probíhá ta vyvražďovačka přes Skype – jenže to je zase Unfriended. Výsledek byl, ale mnohem lepší. Film dokázal udržet, ale napětí by se dalo vyhodnotit jako čekání na to, kdy přijde další jumpscare. Je to takový lehce nadprůměrný moderní cyber horor s mystickou tématikou a podle mne to poměrně fungovalo. Obzvláště, že film ani nepůsobí, že by měl být z německé produkce. Dávám tak 60-65%. ()

J.Mayen

Překvapivý teenegerovsky slasher vyjímečně v německém podání a za mě jasná volba hodnocení. Sice se jedná o snímek z roku 2016. ale za letošek pro mě rozhodně to nejlepší co jsem sehnal. Nejsem moc spokonejen s hororovou tvorbou posledních 2 let. Takže o tom i moje hodnocení. Němčina mi ve filmu naprosto nevadila, spíš naopak. ()

hony23

Zlaté klasické horory, kdy na ohraných VHS kazetách řádili masový vrazi s noži či motorovými pilami. Dnes však doba pokročila, takže si maniaci vystačí se sociálními sítěmi, to aby se člověk měl na pozoru, než si někoho odstraní z přátel na Assbooku. ()

Ace.A.T.L.

Nic novýho, nic zvláštního. Spojení Xichtknížky je sice zajímavý, ale jinak je to klasická bubákovina, co končí naprosto předvídatelně. Navíc je předvídatelný skoro všechno. Opravdu mě to nenadchlo. Fádní, klasický a celkově nudný. Za mě teda 2* a NEDOPORUČUJU ()