Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

kamislava

Upřímně... Absolutně nechápu pochvalné komentáře a příliš vysoké hodnocení k tomuhle filmu. Chválí se tu atmosféra, lekačky, sympatičtí herci, ačkoliv já nezaznamenala ani jedno z toho. Příběh by celkem ušel, ale zdá se mi to prostě celý přehnaný, viz scénka počítači, vosa v uchu. A to nemluvím o závěru, který to potopil úplně. Když jsem zahlédla jméno Salem, musela jsem se celé té trapnosti jen smát. Achjo. ()

Africanus1

Zase jsem o něco radši, že nemám profil na žádným obřím shromaždišti osobních dat, takže nějaké čarodějnické úklady se mě v tomhle směru netýkají. Mimochodem, velmi mě potěšilo vyjádření bývalého viceprezidenta Facebooku, který nedávno o sociálních sítích prohlásil, že jeho děti "mají tyhle sračky zakázané." Správný přístup, i když trochu pozdní. A o samotném filmu můžu říct jediné - konečně pořádnej horor. ()

hooofi

A máme to tu opět zkřivený ksicht na fotce a chcípni děvko! Co nám to připomíná, ano správně, připomíná nám to Kruh a další jiné horory, z kterých si toto cyberdílko půjčilo rekvizity. Vosy, dva kluci bez gesichtu, lidi reagující na to co se odehrává v jejich hlavě, zrcadlo, osamělá holka s historií takovou, že bych se poblil hned u první věty jejího CV - vše už tu bylo, ale celkem dobře zpracované a místy lekačka že bych ustřík. Jak to tak bývá, nepřekonatelná překážka pro to, abych chcíp nebo ne je vymázání FB profilu, což samo nejde, protože ho programuje za běhu totálně nemytá pipina co vidí zeleně, jak Neo a tak kóduje o sto péro a do toho umí ovládat totální CGI vosy. Konec je, jak bývá totálně slabej - takže vlastně žádný není, abychom vydělali další Beny Frankliny, kdyby nějaký tvořitel chtěl udělat dvojku, trojku a tak dál. ()

Mesmeric

Jo, dobrý. Já vždy říkal, že ty gothic kundy jsou na mě příliš HC. Škoda, že jsem si sehnal nějakou dementní verzi, která měla všechny ty kydy na FB v němčině. ()

Miroslav.Zac

Spojení staré doby (čarodějnictví) a té nové (internet, resp. sociální sítě) se kupodivu díky zajímavě vytvořené urban legendě vydařil. I když film mí zdejší oblíbení komentátoři (jindy dost kritičtí) hodnotí nadprůměrně, nemyslím si, že by nějak vybočoval z narůstající řady podobných filmů, v dobrém slova smyslu parazitujícím na oblíbenosti sociálních sítí (nejen) u mládeže. ()

Little_Sawy

Po dlhšej dobe zase celkom dobrý horor. Lakačky fungujú celkom dobre, hlavná hrdinka je sympaťáčka, jej priateľ a kamaráti rovnako, ibaže jej bývalý je pekný mentál, Laura v škole spozná jednu podivnú babu Marínu s ktorou sa nik nebaví a nemá priateľov. Jej obeť teda bude Laura. Chválim ale výber obrázkov keď sa jej budú hrabať v notasi, fakt úžasné. Nedivím sa, že bola z ústavu a že ju tam mlátili znetvorené dvojčatá. Za mňa to celkom rýchlo ubehlo, minutáž nebola taká hrozná. Film sa berie v temnom duchu čo je pre mňa plus. ()

stellie

Tak pre mňa zatiaľ najlepší horor tohto roku. Sympatická hlavná úloha, miestami mi jej bolo ľúto, čo sa pri mne u hororov vôbec nestáva. Dej dobre spracovaný a ten koniec som naozaj nečakala. Dávam 5*. ()

kristovanoho

Na začátku docela fajn, byť lekačka se nekonala ani u tohohle kousku. Postupem času ale začal ten kafemlejnek nudit a ke konci už jsem byl ve stavu, kdy jsem jedním okem sledoval film a druhým telefon. ()

Martin29

Laura má na facebooku přes 500 přátel jednoho dne z dobré vůle potvrdí přátelství jakési holce, která je divná. Má 0 přátel,nikdo se s ní nebaví a sdílí si příspěvky plné okultismu černé magie apod. Pak se jednoho dne pohádají a ona se zabije, ale není tak nějak mrtvá jelikož zabíjí její přátele. Na to, že je to německý horor tak je to hodně kvalitní což čumím. Ze začátku to hodně připomíná Odebrat Z Přátel pak se to, ale rozjede vlastním směrem . konec mě vyloženě potěšil a i vraždy jsou kvalitní a děsivé. 80 procent doladit trochu scénař a bylo by to dokonalé jinak nelekl jsem se ani jednou, ale dívat se na to v noci má slušný nádech a atmosféra je tam daleko lepší místy než v této sračce http://www.csfd.cz/film/404843-carodejnice/komentare/. ()

52637

Hooodne vyborny, Nemci natocili horor tak jak by mel vybornej horor fungovat. Ma to vsechno a funguje to od zacatku do konce. Doporucuju koukat v noci a se sluchatkama, jen tak neusnu asi ted :) 100% a vice hvezd ()

lineker

Typical teen, ten (věkové určení, čas zhlédnutí ) horor. Dostane vás hned úvodní soundtrack, který je velmi chytlavý a navnadí na slušnou hororovou podívanou, Příběh samotný není ničím objevný, ale především díky slušnému tempu neumí nudit. Několikrát se slušně leknete, zaujme Vás dobře podaná explicita u některých scén a z povděkem přijmete i ne zcela ortodoxní závěr. ()

Marsy83

Stále čekám na den, kdy někdo natočí téma "Facebook" stylově a tak aby opravdu zafungovalo jak má. Tedy jako prevence. Odebrat z přátel bylo první zklamání a tenhle film je druhé. Začátek a konec zajímavý, prostředek dlouhý a neskutečně nudný. ()

eoj

Vcelku originalni zanrovka. Rozmysleni mezi 3 a 4 nakonec prevazil mistni puvod. Kluci nemecky se pochlapili. ()

tXtX

Boha, už som si myslel, že to nikdy neskončí.. Našťastie som sa tých titulkov na konci dočkal. Fakt je to veľmi slabý horor. Zo začiatku to bolo ešte vcelku okej, hovorím si.. Veď Unfriended sa dal pozrieť, a toto bude niečo podobné.. no bohužiaľ nebolo, ani zďaleka. Herci hrozní, ľakačky predvídateľné a to hororové klišé všade naokolo.. omg, des. Pri konci som pri tom dokonca zaspal.. 30% a už nikdy viac. ()

d-nao

Skvelý pohľad na modernú bosorku nového milénia. Fakt originálne, akurát sa to celé rozsypalo na konci, kde prišla nelogická konečná scéna s Lau Rou a pritom to malo nábeh na kvalitné 4*! ()

Hornet.CZ

82% / Ještě před tímto jsem zhlédnul Unfriended je sice fakt, že tento film má i pokračování a možná se ptáte proč jsem nejdříve nezhlédnul právě to pokračování a nenechal Unfriend až na potom, důvod je jednoduchý, chtěl jsem to vzít popořadě (podle roku) a podle jmen a Unfriend (Friend Request) je nepříliš vzdálené právě Unfriended + chtěl jsem vidět něco co má trochu vyšší hodnocení než již zmíněný film a jeho pokračování. Ale ted k filmu, oproti unfriended byl Unfriend o celkem velký kus lepší a to se týkalo především dosti pěkné atmosféry jenž si film udržel až dokonce a také příběhu který neskončil 30 minut před koncem, co mi ovšem toto pokazilo tak tím bylo tzv. pozadí a tím myslím, že většinou se na pozadí pokud zrovna byla scéna někde v rozlehlém prostředí tak tam prakticky nikdo nebyl, výjimkou byla snad jen školní jídelna, dále mi to kazil dojem, že herci se nechovají tak jak by měli, tím myslím, že někdy jejich chování vypadalo krapet uměle, ovšem tyto drobné vady stejně smetla již zmíněná atmosféra která i přesto, že nebyla bůhví jak skvělá, tak na mne fungovala opravdu dobře a film jsem si celkem užil a pokud by přišlo případné pokračování tak bych se na něj možná i těšil. ()