Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

Faustka

Nejdřív mi spadla brada, asi tak. A potom ……. Ta Ma Rina je ale lstivá potvůrka. Chytila mne do svých tenat velmi lehce … teď tu trčím jako moucha v mucholapce. ()

gogo76

Film je pomerne originálny, ale hlavne aktuálny tak ako sa len dá. Nepatrím do skupiny závislých na internete a už vôbec nie facebooku a podobne. Film poukazuje nielen na internetovú závislosť, ale hlavne na povrchné a pochybné priateľstvá cez facebook. Čím viac, tým lepšie. Stovky, tisícky...žiadny problém. Atmosféra sa buduje postupne, s blížiacim sa koncom graduje a nájde sa niekoľko dobrých strašidelných momentov. Po sympatickej hlavnej predstaviteľke je asi notebook a monitor počítača najviac vyťažená "postava" a hrá tu dôležitú úlohu prenášača zla. Pridáním nejakých zaujímavých scén alebo malými úpravami, to mohol byť kľudne i horor roku, takto len zaujímavý horor. Po filme mi už odraz v monitore nikdy nebude pripadať bezvýznamný...70%. ()

Davies182

Facebook, dílo Ďáblovo! Chytlavý horror plný skvělých a poměrně neotřelých nápadů, kterému podraží nohy nudný a vyčpělý konec. Jako originální ukázka moderního čarodějnictví to funguje znamenitě. ()

-bad-mad-wolf-

Středověké čarodějnictví potkává facebookovou mánii a výsledek sice není tak koncepčně neotřelý jako Odebrat z přátel, nicméně po hororové stránce nabízí velice výživnou psychobrutalitku. Není na tom popravdě vůbec nic extra, ale Verhoeven (nespojovat s Paulem) ví, kdy zatlačit na pilu. ()

darkrobyk

Skvělý mysteriozní thriller, kde místo bubáků vládne magie... Tak nějak jsem si sice vzpomněl na asijské Kruhy a Zmeškané hovory, tohle bylo ale pro mě o něco lepší. Slušná kamera, výborná hudba (Němci ji prostě umí, německá Dark scéna je jedna z nejlepších) a úskalí sociálních sítí. Laura udělá osudovou chybu, když se sblíží se zakřiknutým zakuklencem. Černá zrcadla, okultismus, vosy (v Candymanovi to byly včely) a pekelné plameny. Nůž v hrdle, v břiše a kulka z pistole. Je fajn mít na profilu co nejvíce přátel? A co takhle nemít žádného? Jen policie byla naprosto k ničemu, což je možná odkoukáno z reálu. Sbohem, Lau Ro...nebo raději s Ďáblem? ()

juta

Chvílema zajimavý příběh, kterému chybí k dokonalosti víc věcí. Těšil jsem se na podobnou napínavou podívanou jako třeba u Odebrat z přátel, ale Unfriend jede celkem pomalým tempem, které napětí dokáže držet jen chvíli. Takže se z toho stává bohužel průměrnější podívaná, kde stojí za zmínku grafické práce tajemné dívky. ()

Cappuccino

Námet sme už videli pri viacerých hororoch, to je pravda, ale spracovanie ma neustále udržovalo v pozore a veľmi bavilo a to bez ohľadu na to, že som Unfriend pozeral pri teplotách. I keď ten záver... ten mi akosi nesedel. Nevystrašil ma, len mi prišiel taký samoúčelný. SPOILER:Lebo keď si vezmeme do úvahy, že dievčina po smrti zabíjala Lauriných blízkych z pomsty a chcela docieliť to, aby bola sama, prečo sa potom z Laury na záver stala podobná bad-witch aj ked jej (zatiaľ) nikto neublížil? Nepriateľov si akurát tak išla vytvárať čo celé ničí koncepciu labilnej Mariny, ktorá sa k vraždeniu dostala zo psychicky nepriaznivého prostredia, v ktorom bola odmalička šikanovaná.. ()

misterz

Po dlhom čase výborná ducharina na báze sociálnych sietí, ktorá ma navyše prekvapila svojou obrazovou bohatosťou. Pekná kamera, pestré prostredie a slušné mytologické pozadie, čoho dôsledkom bola príjemná atmosféra nadprirodzena. Výborné boli masky aj gore. Čo sa týka ľakačiek, tak sa ani tu niet čo sťažovať, väčšinou sa síce dali čakať, ale dva či tri krát ma celkom zaskočili. Poučenie na záver - dobre si premyslite, či si niekoho vymažete z Facebooku :). 75/100 ()

pornogrind

Čekal jsem, že půjde o obdobnou sračku jako bylo Unfriended(2014) jelikož oba filmy spojují : internet, kyber šikana a duch. Tyhle dva filmy jsou ale důkazem toho jak jde udělat stejnou věc úplně jinak." UNFRIENDED"(2014)-NE. "FRIEND REQUIST"-ANO...PS: Ma Rina měla fakt vymazlenej profil. ()

kingik

Děcka, pojedeme do Německa! Proč?! Budeme zjišťovat, zda má německý talent Simon Verhoeven něco společného se slavnějším režisérem Paulem Verhoevenem. Simon bude muset povinně otevřít ústa a podíváme se, jestli mu na mandlích nezůstala nějaká biologická hmota pocházející z Paulových varlat. Ukaž, vyplázni jazyk, pěkně udělej ááá. Jak tak koukám, na jazyku jsem identifikoval jen zbytky Miller Mix, tak kde se, hergot donnawetter, vzal ten tvůj nesporný talent natočit za pár hadrů solidně vypadající a příjemně mrazivý horor na téma sociální sítě a jejich vliv na vaginu. Tak počkat, úplný zázrak na poli hororové tvorby to zase až tak není, scénář by určitě potřeboval lepší fazonu, jenže s ohledem na to, v jakém režijním ejakulátu se doposud zručný Simon rochnil, je to dílo přímo výstavní. Pěkný vizuál nechává rozehrát příběh dvou protikladných slečen, které pojí sociální síť. Nemá smysl příliš zabíhat do podrobností a vyzrazovat děj, ten je ostatně na německé poměry celkem inteligentně vystavěn. Speciální efekty jsou plně funkční, s hereckým obsazením není problém, tvůrci casting nepodcenili, určitě neuvidíte herce přeposlané ze zkalených filmů Rosahunde Pinčové. Zajímavá závěrečná pointa se postarala o dobré a nečekané vyznění filmu. Tenhle horor neobsahuje žádné extra drsné scény, s tím, co má, si vystačí. Režisér by se už neměl vracet do Německa, přece jen reálně hrozí, že svůj "zámořsky" vyhlížející kousek ve své domovině hned tak nezopakuje. 7/10 ()

Frajer42

Německo je národ, který tuze rád prosazuje svoji nadřazenost (ostatně se to dlouho zpívalo v jejich hymně) a nepřipouští bratříčkování se s neoblíbenými a méněcennými. Z tohoto snímku tedy křičí důrazné upozornění, ať se nepřátelíte s outsidery, neboť se v nich může skrývat magor nebo třeba čarodějnice. V rámci klidnění pohitlerovských škod posbírali do tohoto filmu směsku z celého světa, kde chybí snad jen uprchlíci. Rozjeli s nimi snesitelný pokus o thriller. Hrůzou se třást nebudete, ale film je dostatečně nápaditý, že jej hravě zkouknete, aniž byste dostali chuť spáchat rituální sebevraždu. Když teda nepočítám to duchařské hackování, které mě tam kolosálně sralo. [40 %] ()

Kudly4

Německý Horor a taková pecka ?? Možná to bude tím, že režisér nevybral do role žádného němce nebo odpudivou němku. Jeden z nejlepších Hororů v cyber žánru (Facebook). Některé lekačky tak děsivé, až mě občas zabolelo u srdce a to už je co říct. Hudba perfektní - závěrečné titulky jsem si pustil rovnou dvakrát. Parádní, děsivý Horor, doporučuji. ()

silentname

Už som raz kedysi spomínal, že mám rád filmy, ktoré vedia byť nenápadné, no o to viac vedia zapôsobiť. "Friend Request" alebo "Unfriend" sem podľa mňa rozhodne patrí. Neviem ako by som inak definoval svoje pocity, než veľká spokojnosť z dobre napísaného príbehu, veľmi zaujímavých nápadov a plíživej atmosféry, ktorá ma pohltila a chcel vedieť, čo sa bude diať ďalej. Plus musím povedať, že aj fajn si otvoriť facebook a nájsť si jednotlivé účty našich hrdiniek aj tam. To sú dobré extra, ktoré ešte môžu tvorcovia prihodiť. Musím dokonca priznať, že sa mi to páčilo asi aj viac ako minuloročné Unfriended . Pretože ma to dokázalo viac vtiahnuť do deja spôsobom, akým bol film podaný. Čo ma neoslovilo? Postavy sú dosť stereotypné a nie sú veľmi zaujímavé, no súčasne situácie, v ktorých sa ocitnú postupne zaujímavé budú. Najlepšou postavou je asi dlhodobo Kobe, až dokým v závere neurobí niečo, čo išlo podľa mňa trošku mimo. Ale inak bol v pohode. Ostatní reprezentujú skôr stereotypy populárnej dievčaťa, jej frajera, jej najlepšej kamošky atd. Nič výrazné tam nevyniká. A okrem toho sa neubránime niektorým klišé, ktoré ale očakávame. Ale zase na druhú stranu som rád, že film aspoň neklame a všetko do seba na konci zapadne. Len si kladiem trošku otázku, či by Marina žila tam, kde sme na konci mali možnosť vidieť. Ale také veci asi človek pri sledovaní takéhoto filmu nerieši. Skôr si vychutnáva čo mu film ponúka. A v rámci hororového žánru mi tento film ponúkol dosť. Ak vás zaujal námet a chceli by ste film vidieť, tak si ho čeknite. Myslím, že budete spokojní. Hodnotenie: B+ ()

Yoshitsune

Už jsem sem chtěl na ty duchařské, čarodějnické a vymítačské filmy, totálně vysrat a zbytek hororového maratonu, sem chtěl jet hlavně ty letní tábory a podobný řezničiny. Tu na mně vyskočil Unfriend a já si řekl, no Němce jsme ještě neměl a šel do toho. A chyba to rozhodně nebyla, byť film nějakých čtyřicet minut, jede styl styl ala Mark Zuckerberg, tak první oběť hned nasadí jiný styl. A pokuď čekáte že to bude nudná vybíjená, s nudnou čarodějnicí, nenechte se zmýlit, gore je velice povedené a co oběť to nějaké lahodné gore. V tomhle ohledu krev stříká na všechny strany, ale ani o lekačky neni nouze, natož pak o parádní atmosféru. Režisér dü Němec tedy překonává jakýkoliv film, na tohle téma, co sem v poslední době měl možnost vidět. Protože ta proměna hrdinů, z frajerů co sou těžce v pohodě, na trosky bez života a sou schopni všeho, to se jen tak nevidí. Takže k tomu všemu si připočte celkem sympatické obsazení a lehce geniální konec, který aspiruje na nejlepší wow konec. A nebojím se říct, že film mi lehce připomínal předloňský It Follows a soundtrack tenhle dojem, jenom umocňuje. Je tu tedy jedna věc, která mi nejde na rozum, teda napadli mně různé varianty : posedlost, šílené zoufalství umocněné adrenalinem a nebo nízká gravitace. Narážím tím na to, co se stalo v nemocnici, problém je v tom že ve filmu tohle neni vysvětleno. Takže se musím spokojit s tím, že zrovna kolem prolítali mimozenšťani a zkoušeli ho unést. Navíc o stalkingu ví i král popu https://www.youtube.com/watch?v=Zi_XLOBDo_Y přijde mi trefné tedy sem hodit, ten song. ()

SeBig

Tyhle nový internetový horory mě celkem baví. Kdybych to měl srovnat se skype hororem Unfriended, tak tohle bylo o něco horší, máme tu opět pár nesmyslů a černý vosy mi nepřišli zase tak strašidelný, lekačka to není (což mi nevadí) ale nejvíc mě stejně bavila Alycia Carey. Za tu taky dávám tu třetí hvězdu. Príběh za dvě, nic moc. ()

korbitch22

Režisér si vypůjčil základ z nepovedeného Cybernatural, smíchal to se Záhadou Blairwitch a vykouzlil dost možná největší hororové překvapení roku.Ač je film německý, celý se odehrává v USA a mluví se v něm anglicky, což bylo další veliké překvapení.Začátek je super, zbytečně dlouho se na nic nečeká a v průběhu je to něco mezí mysteriózní detektivkou a infarktovým hororem, škoda, že finiš byl už poněkud slabší a zbytečně rychle utnutý, ale naštěstí je předchozí část filmu opravdu snaživá a tak vás ten konec zase tolik neotráví.Pro mě opravdu nečekané překvapení.70%. ()

Arsenal83

Jeden z lepších hororov posledných rokov napriek modernej facebookovej téme. Ľakačky sú vydarené, hoci v niektorých záberoch je vidieť takmer amatérske triky. Nevadil mi ani v celku jednoduchý príbeh, pretože tá thrillerová časť bola pozoruhodná. Film je tématicky inovatívny, herci samozrejme nie sú dokonalí, ale za pokus o niečo nové resp. iné môžem snímok len pochváliť. ()

heyda

Je pravda, že horor o vraždícím facebookovém profilu ještě nikdo jiný nevymyslel, nebo aspoň o nikom jiném nevím, takže za to tvůrcům určitě dávám palec nahoru, ale přece jenom to nebylo úplně ono. Některé scény jsou super, lekačky se mnou cukaly jako blázen, první půlka napínavá jak sviňa, ale ke konci to ztrácí trochu dech. Každopádně pořád je to nadprůměrná duchařina, to beze sporu. SIlné 3 hvězdy! ()