Theresa Osborneová najde jednoho dne na pláži láhev se vzkazem od neznámého muže, který nemůže zapomenout na zemřelou manželku. Dopis ji okouzlí, a tak se s ním svěří v redakci novin Chicago Tribune, kde pracuje. Po jeho zveřejnění se dočká nečekaného čtenářského ohlasu. Theresa se pustí do pátrání a zjistí, že autorem by mohl být Garret Blake, který se živí opravami a stavbou jachet v jedné rybářské vesnici. Vypraví se tam a seznámí se nejen s ním, ale také s jeho otcem Dodgem. Na společné večeři chce Garretovi prozradit, proč přijela, ale místo toho mu vypráví o rozchodu s manželem. Garret zase vzpomíná na svou Catherine, která zemřela před dvěma roky. Během následujících dnů se Theresa stane svědkem sporu Garreta s rodinou Catherine, která chce její obrazy. Sama se s ním nepohodne, když ji přistihne, jak se dotýká pietně uchovávaných památek na Catherine. Později se však usmíří, a Garret dokonce přijede za Theresou do Chicaga. Seznámí se s Theresiným synem Jasonem a stráví s ní romantickou noc. Jenže ráno objeví dopisy z láhve a také list, který napsala krátce před smrtí jeho žena. Cítí se podveden a odejde... (TV Nova)

ali-n

Príbeh síce posadený na hranu uveriteľnosti, tak či onak ale (ne)uveriteľne dojímavý a láskyplný. Príjemne strávený večer ... :-) MOJE NAJ - Nečakaný koniec a ... v prvom rade Paul Newman. Ten chlap bol geniálny herec a sympaťák, jeho vek na tom nikdy nič neubral. Snáď sa má v hereckom nebi dobre. ()

vodkasesemte

vždycky koukám na nějakou romantárnu a jsem pak překvapen, jak se to filmovým kritikum nelíbilo! no, tohle už je nějakej pátek, co jsem ronil u televize slzy, skoro si to nepamatuju, ale určitě bych se tam znovu našel! myslím, že se to nedá popsat slovy, byl to silný zážitek, takové niterné, velmi hluboké, a proto dávám 4 vařečky z pěti pro případ, že bych na konec plakal ještě o chvilku dýl. nicméně mi to také resultuje ve skutečnost, že pravý romantik dá vždycky mín, než by si film s Kosstnerem zasloužil! ()

lobo87

Videl som už niekoľko Sparksových adaptácií, z ktorých jednoznačne vedie Zápisník (a príjemné Hallströmove filmy), ale táto mi prišla najslabšia. Vôbec to však nie je zlý film. Je to taká slaďárna pre romantické duše. Páčilo sa mi ústredné trio (Costner, Wright, Newman) a zápletka s odkazom vo fľaši, ale čo Mandoki nezvládol je premrštená stopáž... 60% ()

J.Mayen

Silenej dojak,ale na me teda zafungoval, i kdyz jsem videl pred docela dost dlouho dobou a film je totalne mimo muj oblibeny zanr, nebudu hodnotit jinak nez 5 hvezdami. ()

yarghoul

Přiznávám, že na konci brečím, ale jsem fakt ráda, že navzdory označení "romantické" nedopadl konec tak, jak by se od romantického filmu očekávalo. ()

moviefilms

Možná, kdyby to nebylo jen velké klišé a alespoň někdy by se ozval malý náznak hudby, tak by to bylo hned o 20% lepší. ()

v.indruchova

Pěkný film, ale nesmírně smutný. Láska ztráta a zase láska a ztráta a to je na mě moc. Mám radši Happy endy. Jsem beznadějný romantik, proto jsem si pobrečela. Kdo chce něco zamilovaného najde, ale veselého, ne, jen záblesky. Červená knihovna a ještě "drasťák", vím proč se takovým filmům vyhýbám. Na mě ten konec byl moc smutné..zklamání. Jsem ráda, že se mužům film také líbil (tady na čsfd). Nelituji, že jsem se na film podívala a ráda jej doporučím pro oči, kterým nevadí probulet půl filmu :) K. Costnera mám moc ráda. V.I. ()

djtotal

Ked som videl tento film prvykrat, zhruba pred desiatimi rokmi, velmi sa mi pacil. Teraz som ho videl znova a myslim si, ze len malo ludi ma take stastie, ako hlavna postava v tomto filme. Keby kazdy z nas hodil spravu vo flasi s prianim a modlitbou, ako v tomto filme, asi by sa nedockal takej odozvy. Lenze mozno aj o to ide, verit , ze ked sa v nasom zivote stane nieco, co nas zrazi na kolena, tak sa o nejaky cas obratia veci na dobre, a verit ze jednoducho "pridu lepsie casy". Takze pripravte si svoju modlitbu, zvinte ju do flase, hodte ju podla moznosti do najblizsieho mora, :) a verte. I believe, I will find you, love. ()

allegria

Dala bych pět hvězdiček, nebýt toho konce. Vynikající film, vynikající herecké výkony. Skvělá režie, kamera fantastická. Atmosféra, napětí, dojetí... ale ten konec mě fakt naštval, a když už, tak potom nemusel být tak protahovaný, stačilo utnout to dřív, divák si domyslí a nemusí se až tak moc drásat. ()

Ironhead

Velký romantický doják v tom lepším slova smyslu... trochu slabšímu scénáři tu dost pomáhá skvělá ústřední trojka Costner, Newman a Wright. ;) ()

Joee

Utahaný převážně nudný ukecaný romantický film. Dojemné scény vůbec nedojímají. Snad jen to, že film nekončí tradičním happyendem, je plus. ()

shinlove

Tohle byl zajímavý film, Kostner předvedl, že umí hrát, ačkoli mu to nikdo, kromě filmů Tanec s vlky a Bodyguard nevěřil...je to pěkný film, ale není to zase nijak zvláštní film, na který by se vzpomínalo. 3* ()

SONYAGENT

Oblíbený námět, oblíbení herci a předvídatelný konec.. To je romantické drama Vzkaz v lahvi, který ani nenadchne, ani neurazí. Mně osobně se na něj kouká velmi lehce a tak moc příběhu věřím, že jsem poslal den poté vzkaz po Vltavě :D Paul Newman je i na sklonku kariéry Top hercem a jeho role otce bojujícího za celou rodinu je opravdu přesvědčivá i přes jednoduchý a místy otravný scénář .. ()

Drky

Romantické drama při, kterém nejedna jemná dušička uroní slzičku. Musím se přiznat taky jsme ji uronil. Hodně dojemný příběh, který se ze začátku jeví jako příběh z "červené knihovny". Costner má zde hodně zlomené srdíčko a proto si do svého světa nechce jen tak někoho vpustit, nachází však spřízněnou duši a později i lásku, ke které ovšem není cesta zas až tak jednoduchá. Když si, ale lidé za něčím jdou tak to dokážou, to platí o našich hlavních hrdinech. Nesmím také zapomenout na Paula Newmana zde hrajícího otce Costnera, bez něj by to nemělo ten správný "šmrnc". Hodnocení 4* a 80%. ()

enzo_cz

Až příliš šablonovitá slzopudná romantika. Leč slzy se u mě nedostavily, stejně jako nutkání vidět tento film znovu. V rámci žánru to není špatné. Ale upřímně, jaký smyl má točit film, který ani o píď nevybočuje ze zajetých kolejí. ()

Pythonator

Doják jako prase. Vhodné spíše pro zanedbávané ženušky bažící po romantice. Happyend je tam skutečně povedený. Dámy, kapesníky připravit. ()

WertGar

Nudný, předvídatelný, nesmyslný. Úvodní nápad se vzkazem v láhvi docela ujde, ale tím to bohužel začíná i končí. Vzhledem k obrovské nudě jsem asi půl hodiny někde uprostřed přeskočil, ale vůbec jsem neměl pocit, že bych o něco přišel, nebo něco nepochopil. Scéna, kde naštvaná rodina Catherine přijede pro obrazy, působí vyloženě nesmyslně a trapně. Konec sice trochu překvapí, ale když mě i scéna v bouři, která byla dělaná zřejmě primárně jako šokující a na city působící totálně nezaujala, nebavila a ani slabou emoci neprobudila, je něco špatně. ()