Theresa Osborneová najde jednoho dne na pláži láhev se vzkazem od neznámého muže, který nemůže zapomenout na zemřelou manželku. Dopis ji okouzlí, a tak se s ním svěří v redakci novin Chicago Tribune, kde pracuje. Po jeho zveřejnění se dočká nečekaného čtenářského ohlasu. Theresa se pustí do pátrání a zjistí, že autorem by mohl být Garret Blake, který se živí opravami a stavbou jachet v jedné rybářské vesnici. Vypraví se tam a seznámí se nejen s ním, ale také s jeho otcem Dodgem. Na společné večeři chce Garretovi prozradit, proč přijela, ale místo toho mu vypráví o rozchodu s manželem. Garret zase vzpomíná na svou Catherine, která zemřela před dvěma roky. Během následujících dnů se Theresa stane svědkem sporu Garreta s rodinou Catherine, která chce její obrazy. Sama se s ním nepohodne, když ji přistihne, jak se dotýká pietně uchovávaných památek na Catherine. Později se však usmíří, a Garret dokonce přijede za Theresou do Chicaga. Seznámí se s Theresiným synem Jasonem a stráví s ní romantickou noc. Jenže ráno objeví dopisy z láhve a také list, který napsala krátce před smrtí jeho žena. Cítí se podveden a odejde... (TV Nova)

Gore

Jednou Mickey Rourke prohlásil, že když vidí film s Kevinem Costnerem, tak pokaždý usne. Po skouknutí tohoto filmu se mu už vůbec nedivím... ()

Emzet

Špatný a kýčovitý cajdák, u kterého si ti slabší pobrečí. Nic víc, nic míň. Ani vtipný, ani zajímavý. A myslím, že Costner to neměl zapotřebí. Nesedí mi tady. ()

RomanHyde

Průměrná, pro mne však nesmírně zdlouhavá romantika s tragickým koncem. (tím však nemyslím událost, která se na plátně odehraje, ale přístup tvůrců). Costnerovi, to co by milovníkovi se zlomeným srdcem, sekne. Dobře se na něj kouká a i hlavní představitelka je sympatická. Děj plynu kupředu asi tak rychle, jako plachetnice za bezvětří a proto jsem i uvítal časté přestávky způsobené televizní reklamou. Alespoň jsem se vydýchal a nabral síly do dalšího pokračovní. Slzu jsem neuronil, plakat se mi však chtělo při samotném závěru, kdy se tvůrci uchýlili k tomu největšímu patosu, který snad existuje.. a to tragické smrti procitnuvšího milovníka, který směřuje za svou novou osudovou láskou.. ufff ()

Chudobka

Při dnešním zhlédnutí (film jsem celý neviděla, nekonečně se táhl) jsem ubrala jednu hvězdičku. Kýčovité melodrama, dialogy k neuvěření, výborný byl pouze Paul Newman. Nesnesitelně přeslazené. Citově se mě film vůbec nedotkl. ()

Saur.us

Slušná romantika, která příběhem vyčnívá nad šeď průměru ale kterou sráží právě ta romantika. V poslední třetině je ničena vše oplívající melodramatickou omáčkou, která je ještě posilněna ubrečeným koncem. ()

GOREGASM

Nadprůměrná romantika s funkční dramatickou složkou, které mohu vytknout snad jen v první půli nepříliš věrohodný scénář, který sblíží hlavní protagonisty s nereálnou samozřejmostí. Ke všemu se opět potvrdilo, že Kev Costner se svým zadumaným pohledem tomuto žánru prostě svědčí a s křehkou Robin Wright vytváří pár, kterému nelze nepřát nic než bezmeznou lásku a kopu dětí. Když si k nim přičtete ještě Paula Newmana a Robbieho Coltranea, dostanete zážitek u kterého něžnějším povahách asi slza ukápne. 65% ()

helloween93

Hezký romantický film (které osobně nevyhledávám) o vdovci, který se pořád nemůže vzapamatovat ze ztráty své milované ženy a když do jeho života vstoupí nová žena, Kevin neví, co má dělat. Film rychle plyne až k opravdu dojmenému závěru...Další film, ve kterém Kevin ukazuje, jak velký herecký talent má. Bohužel měl smůlu na komerční propadáky. ()

misa_laska

Film končí tragicky. Každý by čekal happyend, jak bývá u romantických filmů zvykem. Bohužel. Nemyslím, že by ten film byl horší s happyendem. Asi jsem s věkem už přecitlivělá a nemusím probulet konec filmu. ()

Denny

Vzhledem k tomu, že Costner poslední dobou často "ujíždí" ve svých filmech , je tenhle docela povedený a zajímavý také účastí legendy P.Newmana. ()

Pekisan

"Má cenu nadávat na romantický film, že je romantický?", napisala Faidra. Co by nemalo. Ulavit si treba. Ale povedzme, ze nieco na tom bude. Co teraz? Ma to slusny rozbeh. Nazov nie je ziadna metafora pre myslitelov a flasa sa tam objavi hned odzaciatku. V momente ked sa vypatra odosielatel, tak je mne, ako aj kazdemu co bol donuteny svojou lepsou polovickou pozerat sobotu vecer vyber Daniely Steelovej, jasny ten hrozny zvrat a uz len caka kedy ta tragedia na nas spadne ako rozchod zalaskovanych dvanastiek. Bohuzial sa caka celkom dlho a je nasledovany takou hustou zalezistostou, ze nejedno poeticke srdiecko si muselo vyplakat vsetky rezervy. Cele je to tam vsak velmi okato, umelo vsunute, ze napriek nie najhorsiemu, takmer neromantickemu koncu som ostal letargicky premyslat co s nacatym vecerom. '; ()

chrispe

Už to skončilo? Co? Ne? Cooo... hele, na romantickej cajdák jsou prostě dvě hodiny MOC! A můžeme se dojímat jak chceme. Vzkaz v lahvi jsem nechala v tv běžet jednak proto, že ho (bůh ví proč) považuju za klasiku, ještě jsem ho neviděla, chtěla si po Yellowstone dát zase Costnera, potěšil mě Paul Newman a hlavně mě učarovala krásná Robin Wright. No... někomu po kýblu nudy vypjatej dojemnej konec stačí, ale já se do této skupiny tentokrát neřadím. 2,5* ()

POMÍK

Filmek, který je s ohledem na člověčí užitek, lepčí prospat. Kevin se snažil, Newman to nespasil. Kde ty loňské tance jsou. ()