Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

Ratemus

Druhý díl dělá prvnímu ostudu ve všech směrech, co to jako je? Kde je ten feeling prvního dílu? zde není nic zajímavého dokonce i hlavní role Bastiena a Atreje změnili herce. královna není ničím zajímavá. Jde vidět, že Miller svou práci nezvládl, dokonce i ta hudba je divná. Film je nudný, ale pořád je to nic oproti třetímu dílu. ()

klerik

Nevravím, že jednotka nepôsobila skutočnejšie a poctivejšie, ale v tredej triede (3.C) som toto žral ako číňan ryžu... ()

sharky

Hodnocení je z doby někdy kolem dvanácti let, kdy jsme to viděl a dost se mi to líbilo. Viděl sjem to jen jednou, ale myslím, že jsem byl přesně v tom správném věku, abych to mohl hodnotit. BTW když slyším nekonečný příběh vždycky si vzpomenu na úžasný dabing pana cupáka, který mluvil falca. ()

Nancy

Tak tady už populární fantasy pohádka značně hraničí s extrémní nudou. Scény nejsou tak zajímavé jako předtím, chybí některé postavy z prvního filmu a hlavně tu skoro nic není tak jak bylo dřív. Film je často hodně nudný a zdlouhavý, ale aspoň že létající pes je pořád stejný. Stejně tychle, jak jsem k snímku přišla, se i vypařil z hlavy a celou sérii Neverending Story posunuje do kategorie slušných, ale nudných filmů. ()

honajz

Zajímavý nápad s kuličkami vzpomínek, ale jinak je to celé takové ... vypelichané. stejně jako je tady vypelichaný Falco, ten pták, co pobíhá všude kolem. Triky mizerné, atmosféra studiové pohádky, herecky mizerné. ()

eraserhead666

Příběh a film samotný je slabší (s prvním, takřka monumentálním Nekonečným příběhem se to nedá moc srovnat), ale ještě pořád to dokáže zaujmou skvělou výpravou a nádhernými kulisami. Jen ten Brandis mi tam strašně nesedí, jako ostatně v každém jeho filmu. ()

Bauer

Stane se málokdy, aby druhý díl překonal svého předchůdce! Nekonečnému příběhu 2 tomu rozhodně není. Veškeré kouzlo, které mně ohromilo v jedničce je nenavrátně pryč. Samozřejmně mohlo to dopadnou daleko hůř. Já jsem celkem spokojen. Chyba je určitě v režisérovy. Pro mně absolutně neznámý režisér George Miller, který neměl snad žádné pořádně zkušenosti před tímto filmem. Wolfgang Petersen měl alespoň výborný film Ponorka. Docela by mně zajímalo, kdyby na režisérskou stoličku usedl znovu on, tak jestli by se něco změnilo. Ale myslím, že určitě. Příběh už není tak geniální, jako byl v jedniččce. Hloupé diaolgy a hlavně všechno vypadá uměle a až směšně levně. Herci taky nic moc. Jonathan Brandis a Kenny Morrison nejsou rozhodně Barret Oliver a Noah Hathaway, co se týče hereckého výkonu a hlavně vzhledu. Brandis a Morrison nemají ten pravý šmrnc jako ti dva v jedničce. Vůbec mi zde nesedli. Ani jeden se sem moc nehodil. A co považuji za trestuhodné, tak je song "Never Ending Story" v závěrečných titulcích, kde je nějaký příšerný a uši rvoucí remix. Škoda, že se to takhle podělalo! ()

Pepy

Na tomhle snímku je nejhorší, že furt klesá a klesá a lidé ho miň zbožňují. Zde je vidět přesná ukázka, jak se s velkolepého filmu, stane nudné pokračování. To byla nejhorší chyba co mohli udělat a navíc jiný režisér, měli nechat první díl a stačilo by, tohle je moc přehnané a na některé je to moc silná káva. ()

PanCitron

Hrůza. Snad ještě horší než si vzpomínám z dětství, mám chuť dát i odpad, ale radši se rozhodnu až po onom nechvalně proslulém třetímu dílu. ()

Marek1991

Druhé pokračovanie stratilo originálnosť pôvodného diela a nepridalo nič zaujímavé. Samotná zápletka bola postavená dosť na nedorozumeniach, bolo tam trocha smútku a celkovo nič takého extra kúzelného pre deti a mládež tam nebolo. Dal by som možno aj lepšie hodnotenie, no bolo to celkom krátke a ani tá princezná sa mi nepáčila. Ako teraz vážnejšie, bolo to ako samostatný príbeh, ktorý aj to rodičovské puto nerobil veľmi dôveryhodným, lebo keby som bol otec a moje dieťa by zápasilo s divokou vodou a veril by som, že je tam v skutočnosti, tak by som bol asi inak v šoku. ()

Jakubisko

Zajímavé, protože mě víc zaujala dvojka, než jednička... Společně s prvním dílem samozřejmě klasika všech klasik a oba díly byly jedním ze základních filmů mého dětství, i když teď už se mi tolik nelíbí. ()

Falcor

...a vzpomínky zůstanou .... ta hvězdička je za zvuk, který je slyšet, když se nahlas vysloví název tohoto filmu bez číslovky ()

corpsy

Tento film si ani veľmi nepamätám a to asi svedčí o jeho kvalitách. Podľa mňa mali pokračovanie natočiť s pôvodným obsadením hneď ako sa dalo. ()