poster

Highlander

 • český

  Horal

 • USA

  Highlander

 • slovenský

  Highlander

Akční / Fantasy

USA / Velká Británie, 1986, 110 min (Director's cut: 116 min)

Režie:

Russell Mulcahy

Scénář:

Larry Ferguson

Kamera:

Gerry Fisher

Hudba:

Michael Kamen

Producenti:

Peter S. Davis

Střih:

Peter Honess

Scénografie:

Allan Cameron

Kostýmy:

James Acheson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Nechápu 5ti hvězdičková hodnocenní, ale proti gustu žádný dišputál. Christopher Lambert předvádí bezpochyb nejlepší výkon v životě a divím se čemu se zaprodal Sean Connnery(ten to pochopí až v druhém díle :D). Skvělý nápad, který je postupně zabíjen v dalších dílech.(30.7.2005)

 • Xmilden
  ****

  "Here we are. Born to be kings. We're the princes of the universe." To oč tu běží a co povyšuje film na vyšší level jsou hlavně flashbacky, nejvíce zřejmě dojemný "Who wants live forever". Tenhle film si zaslouží věčné místo v mém srdci, protože obsahuje pravděpodobně nejlepší písničkový soundtrack všech dob. Clancy Brown je naprosto funkční záporák a Sean Connery v roli mentora rovněž skvělý. Lambert zase naproti tomu hraje ve své nejlepší roli. 80%(14.12.2015)

 • ScreamJay
  ****

  Nejlepší Lambertovka vůbec. V bohaté a „úspěchy“ našpikované kariéře Christophera Lamberta se nachází jenom pár kvalitních a bez následků koukatelných filmů. Pokud vynechám Tarzana, který je příběhem z jiného soudku, je Highlander tím naprostým vrcholem, highlandem jeho tvorby. Kombinace sci-fi a fantasy s historickými výjevy protkaná akcí, šermířskými souboji, ztrácením hlav a sem tam ulétnuvších vtipných hlášek. Russel Mulcahy celkem umě svázal několik příběhů dohromady, ale nedokázal se vyhnout občasné zmatenosti dějů. Historie, hned zas tehdejší současnost, historie, současnost a zase další etapa z historie. Hudba legendárních Queenů je tak milým přilepšením a rockové balady se ke starověku úžasně hodí. Skotské sukně a rock´n´roll. Navíc vlasatý Sean Connery v menší ale ne zanedbatelné roli. Efekty občas taky působí dosti na dnešní dobu legračně, skvělé výbuchy střídá podivný světelná animace. Ale tak sou to 80tý léta, na dnešní digitalizaci to ještě nemá. Dávám tak 4*, protože oproti ostatním podobným filmům Highlander zas tak něco extra není, ale v již výše zmiňované Lambertově defilmotéce je to učiněný skvost.(8.9.2004)

 • Segrestor
  ****

  Pořád čekám, kdy někdo natočí Hájlandera takového, aby překonal tenhle film. Ale je to marné, je to marné, je to marné. Tvůrci si zde zahrávají poněkud neotřelým stylem s motivem nesmrtelnosti a dovolují divákovi nahlídnout na tuto "problematiku" pomocí osudu skotského horala Connora MacLeoda. Do toho přimíchali krapet mytologie o stínání hlav a vzniklo něco, co se divákům trefilo (ve své době neočekávaně) do noty a drží je to dodnes. Popularita tohoto snímku (jeden z těch Lambertovo nej) to směle dokazuje.(21.8.2012)

 • flanker.27
  ****

  Těžké hodnocení. Nemůžu se zbavit dojmu, že ten film mohl být mnohonásobně lepší, zvlášť mi přišlo, že je celý ten svět nesmrtelných jen tak načrtnut, ale pořádně nedomyšlen. Co film ale dělá tak výrazným, je samozřejmě hudba mé milované Královny :))(1.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace