poster

Highlander

 • český

  Horal

 • USA

  Highlander

 • slovenský

  Highlander

Akční / Fantasy

USA / Velká Británie, 1986, 110 min (Director's cut: 116 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  K téhle klasice jsem se dostal až při příležitosti jejího 30. výročí a nutno dodat, že zub času si vyžádal určitou daň. Úvod filmu, zejména v podobě legračního mečování v podzemní garáži, je ryze béčkový, avšak postupem času dostává film jasnější kontury. Flashbacky nejen objasňují zápletku, ale přikládají k béčkové akci i poměrně fungující emocionální rovinu - charaktery Highlandera a Ramireze získávají cenné body sympatie. I po 30 letech se jedná o slušnou fantasy... nebo mám spíše říct augmentovanou realitu? :) 6/10(17.7.2016)

 • POMO
  ***

  Dve herecké hviezdy, hudba Queenov a pekná škótska príroda vydajú na dnes už zastaralé, ale stále sympatické dobrodružstvo. Onu zastaralosť filmu robí hlavne trashový scenár, ktorý sa vezie v podstate iba na náznakoch a symboloch, ale k potenciálnej hĺbke námetu sa ani nepriblíži. Pre tehdajšieho mainstreamového diváka veľmi chytľavo namiešaná bejkovina.(12.10.2009)

 • Gemini
  *****

  Who wants to live forever? Po zhlédnutí tohohle filmu už možná chtít nebudete. To je ta bomba - ne šermířské souboje na konci 20. století, ne skvělé efekty, ale ta mystika, ten kodex podle kterého se nesmrtelní řídí...."There can be only one!" a "It's a kind of magic." jsou naprosto kultovní hlášky, staré Skotsko je nádherné a Connery jako Ramirez nemá chybu. Hudba od Queenů a Michaela Kamena je jednoznačně na Oscara, na jedné straně je tak dojemná a monumentální a na druhé straně hravá a dravá...a z toho pramení atmosféra filmu. Nesmrtelnost neznamená neporazitelnost, ale samotu, celé to vypadá tak nějak ponuře, všude může číhat hrozba....geniální. 90%(16.2.2003)

 • Fr
  ****

  PŘIŠLI Z ÚSVITŮ VĚKŮ. TIŠE PROCHÁZEJÍ STALETÍMI. ŽIJÍ SPOUSTU ŽIVOTŮ. UTKÁVAJÍ SE NA ŽIVOT A NA SMRT. ABY PŘEŽILI. NIKDO NETUŠIL, ŽE JSOU MEZI NÁMI..... a do toho nesmrtelní QUEEN ! ZŮSTAT MŮŽE JEN JEDEN ! Tak tohle mě několik let spolehlivě dostávalo. Pirátská videokazeta běžela velice často, protože tenhle film byl v tý době bomba. Ještě teď dokážu za herce ,,mluvit". Proto mé srdéčko zaplesalo, když po letech došlo na vydání tohoto ,,mého" pokladu na dvd a dokonce v dts! Znovu zhlédnout proslulý souboj v Bostonu! ZAŽÍT ČAS STŘETNUTÍ!!! Ale bohužel ...časy se mění. Zvuk je zklamáním a film stárne. Obstáli pouze ti Queen. A proto hlavně z nostalgie...., ZASE NĚKDY PŘÍŠTĚ MacLeode!!!(25.1.2006)

 • Radyo
  ****

  Na rozdíl od svých následníků tvůrci tohoto filmu ještě dokáží s daným námětem pracovat originálně a vkusně. Ovšemže to není oscarová tvorba, ale když to bude divák brát jen jako hodně povedené béčko, bude jistě spokojen.(21.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace