• český

Horal

• slovenský

Akční / Fantasy

USA / Velká Británie, 1986, 110 min (Director's cut: 116 min)

Před dvaceti letech to muselo bejt mega, uznávám. Šermovačky, usekané hlavy, do toho hromy, blesky, třesky, plesky, odmentorovat přišel Connery s vytuněnou garderóbou, středem zájmu samozřejmě nízkočelař s uhrančivýma očima Christopher Lambert. Já to viděl poprvé až dnes a působilo to na mě spíše úsměvně. Choreografie soubojů a hlavní záporák otřesné, kamera dobrá, prolínání časem vcelku podařené, příběh slušný. Od Queenu mi sem pasovala pouze romantická Who wants to live forever (ta scéna byla vskutku povedená), jinak mi tu jejich hudba seděla asi jako kdybyste mi k Transformers pustili vánoční koledy. Nejlepší rolí Lamberta pro mě zůstává lord Rayden. p.s.: úvod obsahuje jeden dobrej fór ("Co myslíte, pane... jaká byla příčina smrti??" .. a vedle leží borec bez hlavy:))(5.1.2008)

Nechápu 5ti hvězdičková hodnocenní, ale proti gustu žádný dišputál. Christopher Lambert předvádí bezpochyb nejlepší výkon v životě a divím se čemu se zaprodal Sean Connnery(ten to pochopí až v druhém díle :D). Skvělý nápad, který je postupně zabíjen v dalších dílech.(30.7.2005)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $5,900,000Tržby Celosvetovo $23,700,000║ zlaté 80.roky a veľmi príjemné návraty(2014), zručne natočený film, kde súboje, príbeh a aj triky máju stále čosi do seba a nestrácajú svoj punc ani po niekoľkých desaťročiach /75%/(29.6.2005)

Vzhledem k tomu, jaký je Highlander kult, jsem teda rozhodně čekal větší nášup. Příběh sice nepostrádá originalitu a Lambert nepostrádá charisma (tedy jen do chvíle, než se na scéně na chvíli ((aby to nestálo moc peněz)) objeví Ramirez Connery a nezastíní uplně všechny a všechno), ale i tak je hodně poznat, že vlastně nejde o nic jiného než jen o dobře zamaskované béčko, se kterým má režisér Mulcahy místy až příliš mnoho práce, aby se mu celé nerozsypalo pod rukama. Hlavní záporák je navíc strašné jelito, které vypadá jako by vlezlo z nějakého blbého béčkového komixu, do filmu se vůbec nehodí a zbytečně kazí celkem slušnou atmosféru. Škoda, další ostudně nevyužitý potenciál, který by s lepším režisérem a bohatším scénářem mohl nadělat divy. Asi bych teď měl dát za ***, ale předsi jen "Hey, it´s a kind of magic..."(25.6.2007)

Horal Lambert proplouvá staletími a ti co miluje umírají s proudem času. Nač žít věčně? Přiznejme si otevřeně, že bez Queenů by Mulcahyho fantasy ztratila svůj trademark a tvář. Pravda, někteří tady by si představovali něco podstatně chlapáčtějšího ve stylu americké letecké základny v Německu či uživatele amfetaminu, ale já s tím problém nemám. Don´t lose your head..(4.11.2008)