• český

Horal

• slovenský

Akční / Fantasy

USA / Velká Británie, 1986, 110 min (Director's cut: 116 min)

Chápu, proč se tohle stalo klasikou, ale bohužel taky musím napsat, že tento film měl navíc a trochu mě i zklamal. Především si myslím, že Mulcahy nebyla správná volba pro režii, protože mi přišlo, jako by u některých scén přebral svou dávku drog, protože se do filmu absolutně nehodily (hlavně scény na začátku). Naproti tomu scény ze Skotska (nemůžu uvěřit, že tam za dva týdny začnu studovat… :-)) byly úchvatné - aby taky ne, ta příroda je sama o sobě překrásná, ale přidejte k tomu jednu z nejdokonalejších písní všech dob "Who Wants to Live Forever" od skupiny Queen a dostanete opravdu božskou scénu. K tomu role Seana Conneryho a máte zaděláno na trhák končících osmdesátek. A 80 % tomuto filmu taky dám, ale musím to znovu zopakovat - tohle je skvělá látka, která dostala špatného režiséra. Kdyby někdy někdo uvažoval o remaku, který by točil třeba Spielberg či jiný podobný velikán, vůbec bych se nezlobil.(8.8.2011)

Docela táhlé. Zároveň mě mrzí, že i přes řadu zajímavých scén a nápadů se to nevymanilo z béčkovosti.(24.7.2011)

Spolu s Tarzanem můj nejmilejší "Lambert". Škoda, že se tenhle skvělý film rozplizl v následujích dílech a seriálu, které staví jen na akční složce příběhu a sekání hlav. Tady šlo o lásku všech možných forem, přátelství a otázku, jestli je život věčný takové terno. Prostě krásná pohádka pro velký.(7.9.2004)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $5,900,000Tržby Celosvetovo $23,700,000║ zlaté 80.roky a veľmi príjemné návraty(2014), zručne natočený film, kde súboje, príbeh a aj triky máju stále čosi do seba a nestrácajú svoj punc ani po niekoľkých desaťročiach /75%/(29.6.2005)

Temná, mystická atmosféra u tohohle filmu dělá hodně, stejně jako mlaďoch Lambert v hlavní roli. Connery jako španělskej guru taky neměl chybu. Ovšem můj hrdina je Clancy Brown, kterej si tu zahrál dalšího sympatického, vyrovnaného fajn týpka, jako v Shawshanku nebo Hřbitovu domácích zvířatek. Jeho zápal a entuziasmus by mu leckdo mohl závidět. Typově to celý malinko připomíná Barbara Conana, ale to by tu nesměla bejt zakomponovaná přítomnost, což je sice důležitý pro příběh o nesmrtelnejch, ale stejně bych radši, kdyby se to celý odehrávalo ve starým Skotsku. Ale jo, zaujalo to a až na příšernou osmdesátkovou módu mě nic nerušilo. 75%(19.6.2014)