The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

dudo0606

Tak toto je film, ktorý mal obrovský potenciál v dvoch ohľadoch, no bohužiaľ ho nevyužil naplno v ani jednom prípade. Prvá časť filmu bola prezentovaná ako duchárina ... dosť dobre spracovaná duchárina .. s veľmi pútavou myšlienkou a zaujímavým dejom. Avšak nastal tu prevrat, ktorý nebol dobre poňatý. Snažili sa tu vytvoriť kombináciu dvoch subžánrov hororu, avšak práca na týchto dvoch diametrálne odlišných poliach pôsobnosti sa im nevydarila. Druhá časť filmu vlastne podkopala celý dovtedajší dej a podľa mňa nie moc dobre sa odrazili od tohoto prevratu. Ostalo tam už len veľa nedotiahnutých záležitostí a z toho čo malo pôsobiť ako dych vyrážajúci fakt ,ostal iba pofidérny a umelý počin. ()

GTS_PUNK

"Come play with me, Greta." U hororov nebýva zvykom, že by si veľmi stavali ma príbehovej stránke, skôr sa vo väčšine prípadov zameriavajú na vykresľovanie nervydrásajúcej atmosféry. Inak tomu nebolo ani v tomto filme, ktorého dejová línia je postavená na tom, že do Anglicka prichádza mladá Američanka, aby robila opatrovateľku v zámožnej rodine. Po príchode však hneď zisťuje, že sa nebude starať o dieťa, ale o bábiku, ktorá rodičom nahrádza ich syna, ktorý zomrel pri požiari. Opatrovateľka Greta (Lauren Cohan) najprv túto záležitosť neberie vážne a bábike nevenuje veľkú pozornosť. Čoskoro sa však v dome, kde je iba ona a bábika, začnú diať zvláštne veci, nasvedčujúce tomu, že porcelánová napodobenina 8-ročného chlapca v sebe skrýva podstatne viac než sa na prvý pohľad môže zdať. Alebo je to všetko úplne inak? Od začiatku film relatívne dobre stavia na atmosfére. Od bábik, obzvlášť tých porcelánových s desivým nemým výrazom človek nevie, čo má očakávať, a preto mi v niektorých chvíľach behali po chrbte zimomriavky. Bude nasledovať jumpscare? Nebude nasledovať jumpscare? Prvú polovicu filmu určite mnohým divákom behajú po rozume tieto dve otázky pri každom zábere na Brahmsa. Časom však atmosféra upadá a z hororu film prechádza viac do mysteriózneho thrilleru. Takýmto štýlom sa dej a všetky nečakané súvislosti spojené s ním posúvajú až k samotnému záveru. A ten, veruže, musí prekvapiť nejedného diváka a vyvrátiť mu tak všetky teórie, ktoré počas filmu vykonštruoval. Záver prekvapil aj mňa a posledná desaťminútovka akčnosťou vyrovnáva napätie dejovej väčšiny filmu. A takisto dobre baví, dokonca do takej miery, že som sa pri istých scénach musel až zasmiať. Brahms je jednoducho nevypočítateľné decko. Nič viac, nič menej. The Boy je hororovo-mysteriózne-thrillerová jednohubka vhodná na pozretie v dobe, keď chcete niečo vidieť, ale neviete čo. Určite však nečakajte zázraky - príbeh je veľmi jednoduchý a napätie pomerne dobré, určite nie však na infarkt. Film pôsobí veľmi komorným dojmom, keďže sa odohráva v jednom dome a nevystupuje v ňom veľa hercov. Priemerná záležitosť, ktorá ale určite predčí nejeden, nielen, žánrový snímok. ()

ER

Film se opírá o dobrou implementaci thrillerových prvků, ale přílišnou jednoduchostí v momentě,kdy chůva (hlavní postava) přijme tezi, že loutka je duch, hodně ztrácí. ()

chaturga

Byl jsem velmi překvapen. Čekal jsem béčko né-li céčko, ale rozhodně tomu tak za mě není. Rozuzlení masakr a hvězda navíc. ()

Shimon987

Film The Boy od režiséra William Brenta Bella z roku 2016 je oddechovější horor, který chce zapůsobit na diváky spíše celkovou atmosférou než krvavými vraždami, honičkami a jumpscary. Sice tu máme ohraný motiv panenky, ale pracuje se s ním trochu jinak než ve filmech typu annabelle. Backtory také není něco, nad čem by si tvůrci dlouho lámali hlavu. Malý kluk s vražednými sklony způsobí v domě požár a od té doby je považován za mrtvého. Nakonec musím říct, že chvílemi to byla trochu nuda. Nicméně neříkám, že to je špatný film. ()

gemi

Ze začátku to vypadá, že všechno má racionální vysvětlení. Když už to člověka přesvědčí, že nemá, tak se nakonec ukáže, že má. Texaský masakr motorovou pilou, akorát bez pily. Ale zato s Jasonem. Celkově je to naprostý průměr, jasná trojka. ()

liberita

Zaujímavý kúsok mysteriózneho trilleru. Prastará usadlosť na samote uprostred lesov a (zdanlivá) neprítomnosť inej živej bytosti okrem Grety vytvára správnu atmosféru, zároveň si však film dovolí aj občasný žart pre pobavenie diváka. Nie všetky konania postáv sú úplne logické (ako to v mnohých "hororoch" už býva zvykom) a z dostupného materiálu sa dalo vyťažiť viac, než nám tvorcovia ponúkajú. Napriek tomu si však zaslúži The Boy pozornosť, ak nie kvôli inému, tak vďaka prekvapivého zvratu koncom filmu, ktorý všetky predchádzajúce udalosti prevracia naruby a dáva veciam zrazu úplne nový význam. ()

speedy7929

Žiaden silný horor, ktorý ohúri, ale zároveň nijako neurazí. Atmosféra filmu držala chvíľami v napätí. Veľkou škodou bol trailer, ktorý veľmi veľa prezradil. Musím pochváliť štýl "strašidelného" domu a hlavne odposlúchavadlá pri dverách, ktoré mi prezradili ako to všetko bude. /55% ()

chlebo

Možno keby si Lauren pred celou tou opatrovacou srandou doma pozrela Housebound, tak by v tom dramatickom finále neostala až tak prekvapená a my , ktorí sme Housebound videli, môžeme len konštatírovať, že ten malý porcelánový gej by totálne prepadol, nebyť toho zaujímavého záveru a vychytaného, rozprávkovo šablónovitého prostredia. ()

Denila

Téměř dokonalé. Opravdu po dlouhé době kvalitní snímek, který mile překvapí a padne do noty! Hned bych se koukla znovu. Strašidelnější barák už vybrat nemohli, a co teprve zjištění že zahrada je ještě strašidelnější; a tak teda straší v domě nebo haraší staříkům? Kdo by se o to vlastně staral? Hlavně, že tam byla Lauren Cohan, a byla báječná. Kino CineStar Ostrava│16/3/2016│2D ()

RAFT

Docela vcelku dobrý film, horor akorát krapet zaostává ,nic ve zlém ,ale už sem viděl spousty hororů ,akorát tady vtomto filmu není nijak ničím výjmečným .Na jedno podívání bohatě stačí. 60% ()

etkrson

Tak tohle bylo těžce stravitelný !!! Dokoukat tuhle blitku byla neskutečně namáhavá záležitost...1/5* za náznak nějaký zajímavý atmosféry, ale opravdu náznak.... ()

Miagy

Hlavné pozitívum filmu je atmosféra starého domu, výborná hudba, dosť prekvapujúci záver a hlavne chlapec. Chlapec, ktorý schováva veci, premiestňuje sa, vydáva zvuky...a preda to je len bábka. A možno nie... ()

Megynka

Nebylo to nejhorší, koukat se na to dalo, ale bylo to takové ... nemastné, neslané ... upřímně ohledně hodnocení jsem tak trochu na vážkách. Ale kvůli Lauren ty 3* dám :D ()

Zombiepod

Horor stavajúci vyslovene na osvedčených metódach. Najlepší kúsok z režisérovej zbierky, ktoré predošlé počiny zanecháva ďaleko za sebou. The Boy je výborným a vcelku originálny kúskom, ktorý však v ničom veľmi neprekvapuje. Lakačky sú okukané, príbeh už niekde videný, a finálny twist už takmer od začiatku predpokladaný. Atmosféra a napätie však funguje na jednotku, šliape od samého začiatku, a v podstate ani na chvíľu nenudí. Nečakajte žiadne zázraky, no ako áčkový horor stojí za pozretie, a určite by som ho zaradil medzi tie lepšie kúsky žánru, ktoré som za tento rok mal možnosť vidieť. ()

MindTuber

Chlapečkovi se nedá upřít dodržování osvědčených schémat a postupů pro navozování tajuplné atmosféry. V tomto směru tento film nijak neurazí, ale ani nijak nenadchne. Dočkáte se tak klasických lekaček, šablonovitých postav s jejich nelogickým chováním, stejně tak jako tradičních klišé, které se hojně v tomto žánru objevují. Vzhledem k faktu, že se mi v poslední době sešlo více filmů, kde figuruje zlověstná panenka (Zlověstné ticho, Kouzlo ), mohu konstatovat, že jde o ryzí průměr. Rozuzlení může leckoho překvapit, to ano! Přesto tu hrozí mnohá příběhová klopýtnutí, která mohou váš dojem z tohoto horůrku roztříštit na tisíc kousků. A kdo by pak ten porcelánový nepořádek chtěl znovu slepovat? ()

Bube1

Po celou dobu sledování jsem měl chuť dát téhle duchařině krásné 4 hvězdy. Film dobře pracuje s postavou hlavní hrdinky, je atmosférický (i když by se dalo přitlačit na pilu) a loutka správně děsivá. Pak ale přišel závěr, který mě vysloveně nas*al! ... SPOILER Dalšího Mikea Myerse/Baby Face/Tommyho Hewitta jsme opravdu nepotřebovali. KONEC SPOILERU ... Celkově si tak The Boy zaslouží takové trochu lepší 3 hvězdy. ()