The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

septic

I didn't see that coming. Ne proto, že by to bylo tak šíleně překvapivé rozuzlení, ale proto, že jsem si nemyslel, že někdo ve stejný rok natočí dva úplně stejné filmy. The boy i Crawlspace neboli Within mají stejnou pointu, jen zde dali ústřední postavu loutku chlapce, aby všechno jako u druhého filmu nevyzradil už trailer, ale stejně i tady nemálo zaspoilerovali. Já si zase tak nestěžuji, protože jsem se na trailer podíval dodatečně, jelikož mě zajímalo, co do něj mohli narvat, aby to nalákalo lidi a moc toho neprozradili.Lekaček tu moc nebylo, takže za mně ok. Jediná zklamání jsou, že po odhalení pointy v závěru celá atmosféra spadne (narozdíl od Crawlspace) a taky mě chvíli zamrzelo, že to vypadalo ze startu jak přes kopírák Skeleton key a ten se mi líbil moc. Je to ale schopná jednohubka ()

FilmWave

Nemám nic proti pomalému tempu a poloze víc drama než horor. Ale pak je to v dramatické poloze strašně slaboučké a závěr je z jiného žánru (a stokrát viděný). Dům ale ok, chlapec taky ok. ()

Olík

„Tenhle kluk, včera mi pusu dal - divnej kluk pořád chodil sám, a á v našem parku jen ták ,ó o ó o“. Zdařilá lekačka, šmrnclá duchařinou, gotikou a lookem viktoriánské Anglie. Postupně houstnoucí atmosféra, hlavní bubák má mrazivé charisma….škoda toho konce….ten byl psán hodně na rychlo. Držákem je taky Lauren Cohan. Doposavad jsem jí registroval především v Živých mrtvých a tady si nahnala další plusové body….sympaťanda. Vzhledem k předešlým pokusům W.B. Bella nás polekat, nezbývá než konstatovat, že se mu konečně podařilo překročit pomyslnou hranici průměru….zdařilá záležitost. ()

Rathalos

Siel som do tohto filmu trosku s obavami,ze to bude nuda,ale chvalabohu sa to nestalo,ma to predovetkym zaujimavy namet,niekolko dobrych lakaciek,hrozivo vyzerajucu babiku,sympaticku herecku a prekvapive rozuzlenie na konci,co je najvacsim plusom,takze vydareny horor,ktory postacil na strasidelne straveny vecer...:-) ()

domirovec

The Boy je nejen skvěle atmosférická hororová podívaná, ale taky i první film Williema Brent Bella, který opravdu stojí za to. The Boy buduje velmi krásnou atmošku už z úplného začátku a za to ho musím velmi pochválit. Jumpscary jsou také super a neomrzí, no a ta samotná změna z duchařské záležitosti na slasher neuškodila už vůbec. Mile mě tedy překvapilo, co nám pan Bell přinesl a myslím, že na jeho dosavadní tvorbu to byla až překvapivě hodně příjemná věc. 4/5 ()

terina.92

Na můj vkus velmi pomalý začátek.. Pak se to ale rozjede, hltám každou scénu a ke konci nemůžu uvěřit, že uz se mi ukazují titulky. Jako opravdu? Nedostanu žádné vysvětlení? Nic navíc se nedozvím? Škoda. ()

gazogazo

Jak již mnozí připomněli, je to takové blýskání na lepší horory, které snad ještě v rooce 2016 uvidíme, protože poslední roky to byla více méně slabota, že? A když to člověk konstatuje vůči tomuto dobrému, nikoliv však výbornému hororu... ()

AngelG

Musím říct, že kdybych už neviděla jiný film, který má téměř identickou zápletku i rozuzlení, tak by mě tenhle film šokoval víc. Jelikož si postup děje dává hodně dobrý pozor, aby neprořekl anebo nenaznačil něco, co by člověku mohlo konec prozradit. A navíc je Lauren Cohen (která pro mě stejně bude navěky Maggie) extrémně sympatická dívčina, což je hlavně v hororech hodně důležité. ()

KUFI

Az do odhaleni ve trictvrte filmu je to docela dobry, pak se to ale zvrhne a film prisrackovati. I tak je to ale solidni prumer mezi tema hruzama co se dneska toci. ()

Cruchot

Kdybych měl zvolit tři nejděsivější hororové propriety, tak to asi budou: klaun, malá holčička a panenka. V tomhle horror-thrilleru tu máme panenku, která není ani zdaleka tak akční jako třeba Chuckie, ale možná o to děsivější. Tušené zlo koneckonců bývá většinou děsivější. A v tomhle filmu hodně dlouho divák opravdu jen cosi nejasně tuší. Někdo řekne: nuda. Holka hodinu lozí po baráku a zjišťuje, že ta panenka je taková nějaká divná. Není tu padesát zamordovaných týnedžrů a hektolitry krve necákají všude kolem. Jenže je dobře, že se taky točí horory, kde se někdo snaží vybudovat atmosféru. Film určitě není žádným přelomovým dílem v dějinách hororu, ale patří určitě k tomu lepšímu, co se v poslední době v žánru urodilo. Hodnocení 70% pak zaokrouhluju nahoru především kvůli sympatické a krásné Lauren Cohan, na kterou se opravdu moc pěkně kouká, i kdyby celou tu hodinu a půl jenom lozlla po tom baráku. ()

emdvojka

Tie pointy. Tento snímok je nimi prešpikovaný až na kosť, pretože ako plynie čas vy máte stále viac pocit, že sa príbeh mení k predvídateľnemu koncu. Tvorcovia však všetko pripravili zámerne, aby človeka ten pravý záver nenapadol ani zhola. Je pravda že koniec filmu je strašne rýchly a vzbudí vo Vás mnoho otázok na predošli dej, ale tak to býva, keď sa scenárista zameriava hlavne na popletenie divákovej hlavy ale nedomyslí všetky prvky dejových zvratov. Ale v konečnom dôsledku to nenudí ani minútu... ()

DAPDO

Přiznávám, že porcelánová panenka mi párkrát způsobila mrazení v zádech. 80 minut to mělo super duchařskou atmosféru. Vzkříšení bráchy Michaela Myerse ale udělalo z konce filmu další Halloween, škoda. Nebejt poslední čtvrthodiny, dám s radostí za čtyři, takhle je to za lidovku. ()

Katcat

Tohle chceš vidět jen ty, co máš obsedantně kompulzivní poruchu - nutně musíš vidět všechny horory! Je to sračka... ()

Jakubik

Průměrný horor který se dá trochu předvídat a nepřináší nic nového pod sluncem. Konec už byl trochu trapas… ()

TheSompeque

Předem chci říci, že nemám rád creepy panenky, figuríny, etc. v hororech. Proto jsem si říkal, že The Boy bude celkem děsivý film pro mne. Ale nestalo se tak. Postarší pár si najme chůvu pro jejich syna - loutku. Pár odjede a chůvě hlídání kusu dřeva a porcelánu není divné a jde do toho. (Nějak se ty peníze na BubbleTea vydělat musí.) Nejdřív kašle na to, že by měla hlídat panenku, což by udělal každý, ale pak začne panenka dělat spooky shit a chůva změní názor. Celý to působí jako low budget verze Annabel (což už je samo o sobě špatný) a nudné pomalé tempo a ještě nudnější charaktery tomu nepomáhají. ()

helraiser

Solidní atmosférická podívaná, která potěší. V mnohém atmosférou a prostředím starého sídla připomíná znovuzrozený Hammer a vůbec to není špatné. Pro mnohé nečekaný závěr jistě potěší. Ja byl spokojen. Silnější tři hvězdy a někdy zkouknu znovu a na ty čtyři se to možná vyšplhá. ()

Denila

Téměř dokonalé. Opravdu po dlouhé době kvalitní snímek, který mile překvapí a padne do noty! Hned bych se koukla znovu. Strašidelnější barák už vybrat nemohli, a co teprve zjištění že zahrada je ještě strašidelnější; a tak teda straší v domě nebo haraší staříkům? Kdo by se o to vlastně staral? Hlavně, že tam byla Lauren Cohan, a byla báječná. Kino CineStar Ostrava│16/3/2016│2D ()

andrew88

Za mě perfektní...skličující atmosféra, vypjaté děsivé scény a skvělý příběh....takových hororů by mohlo být víc! Ani minutu jsem se nenudil a film dokoukal na jeden nádech :) ()

LordMysti

Zajímavý duchařský začátek, zajímavá hlavní hrdinka... ale pak několik pro mě divných zvratů, rozbití pomalu gradujícího tempa, pár hloupostí a ve výsledku rozpaky a zklamání. Škoda, dle trailerů a začátku sem si sliboval mnohem víc. ()