The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

Nivenx

Slušné téma, atmoška i vizuály velice zdařilé. Co chybí je pořádná lekací scéna, která tu prostě není. Potěší překvapení na konci. Film na jedno skouknutí rozhodně neuškodí a jako přídavek do sbírky postačí. // 55% ()

HorrFi

The Boy přesně splnil moje očekávání.. žádná hororová extra třída to přece jenom neni, ale je to zatim to lepší co šlo letos do kin.. stokrát omletej strašidelnej barák a přece jenom trochu jinej.. nápad s Brahmsem mi přišel opravdu originální a prostředí anglickýho venkova dost děsivý samo o sobě.. tyhle filmy o podivnejch rodinkách přímo miluju a Lauren Cohan je fakt prvotřídní kráska.. ()

dr.fish

Mně se to moc líbilo. Bylo to super ujeté a navíc jsem ten obrat v závěru vůbec nečekal. Atmoška starého domu fungovala výborně. Krásný vývoj postav, včetně té panenky. 85% Bohužel druhá projekce už je mnohem slabší, pokud člověk zná pointu, tak už to v tomto žánru chodí. ()

URBAN

Není to špatný horor. Cením nápad, ale ne jeho provedení a ikdyž může hrací panenka ve filmu tohoto provedení vyvolávat úzkost. To nestačí. A ukončení filmu taky není žáden zázrak. Nicméně pro konzumní diváky je toto jeden z lepších hororů. ( 30.7.16/MAC ) ()

vesper001

Tak vida, on ten Brent Bell je docela chytrý chlapec. Ač není z Prahy. ;) Z panenek, figurín a soch a loutek mám hrůzu, takže tohle byl asi druhý horor s tímto nehercem v hlavní roli, kterého jsem se odvážila. Díky tomu jsem pointu neodhadla ani náhodou a moc mě potěšila. Co mi vadilo, byla nelogičnost chování těch několika postav, které měly Brahmse v péči. Na místě Grety bych emigrovala ve chvíli, kdy bych tu šerednou věc uviděla, a než by stačili její rodiče říct hoří, má panenko. Ale postavy v tomto žánru nejsou od toho, aby se chovaly rozumně. Naopak, musí courat v dřevěném domě potmě jen se svíčkou, lézt do tajných místností, ani za nic si neříct o pomoc a zarputile se tvářit, že ucítili cosi shnilého až ve chvíli, kdy se je bubák chytí pod krkem. V každém případě se teď zas budu zlým panenkám a viktoriánským sídlům vyhýbat jak se dá. ()

Motinski

Na prekvapenie dobre budovanie atmosféry. Lakačky hrajú až tretie husle, hlavná postava je sympatická a svojim spôsobom tu máme jeden z tých nápaditejších scenárov v žánri. Záverečný twist (ktorý určite netipnete) podľa mňa rozhodne či sa vám film páči alebo nie. Všetko čo mu predchadza je filmársky veľmi zručná práca ktorá sa nevyhla klišé ale milo prekvapila napätím. Nebol som ale spokojný s tým ako to nakoniec dopadlo, no detaily nechcem prezrádzať. Preto aj hodnotenie nedám lepšie ako 3* ()

Tosi

Hledám jedno slovo, které by charakterizovalo tento odvážný filmařský počin...už to mám, "směšné" ! ()

ecceHOMMO

Konečne niečo trošku iné, ale s overenými vecami. Jediná výtka snáď len k záveru: ktorý síce mal tendenciu prekvapiť, ale paradoxne nemal to pravé orechové vygradovanie. ***/**** ()

viperDavid

Jsem spokojen, naprosto splnilo očekávání. Jistě, že to nebylo žádné terno, nevadí mi to, ale The Boy se sexy Lauren byli perfektní dvojka :) ()

Sfinkter

Atmosféru máme většinu času, pointa je překvapivá, celkově však finále působí trochu uměle. Slabší čtyři, ale i přesto vzhledem k netuctovému ději doporučuji. ()

filmmovier

Žádný velký zázrak, přesto je ale The Boy celkem povedená žánrovka, od které když nic nečekáte, tak se vám bude líbit. Nabízí se sice otázka, jak tady to strašení funguje a jestli je dobré (částečně, ale skvostná atmosféra to plně napravuje) a nakolik je film originální (a nakonec docela dost, za mě hodně dobrej konec), pokud ale chcete dobrou duchařinou, tohle je naprosto vyhovující. Herecky je to až nečekaně skvělé a režisér je celkem zručný chlápek, který snad ví, co dělá. A prostředí obrovského anglického sídla a venkova obecně samozřejmě nemůže zklamat. Letos ty horory vypadají fakt dobře, a já jsem za to jen rád. The Boy sice není žádné veledílo, ale kvalitní bezpochyby je a navíc ty herci (a ten kluk) jsou všichni fakt dobrý. Příjemná žánrová jednohubka, ke které se velice rád vrátím. Tenhle film mi udělal radost. A ještě jednou vyzdvihuji závěr, který fakt stojí za to. 80%. ()

bobby_jean

Jaaa neviem, ono to aj malo atmosferu, aj dejovy zvrat, ale cele mi to prislo nejake strasne lacne, dost zle zahrane a plne vaty, ktora by vedela film skratit hadam aj o polovicu... O absolutne zbytocnej poslednej scene ani nehovoriac... Priklonim sa asi k nizsiemu hodnoteniu. Film neradim do kategorie "zabity cas", akurat si nie som ista tym, co vo mne zanechal. ()

uiu

Konečně po dlouhé době chytrý horor, který mi připomněl The Pact (2012) a na který se při druhém shlédnutí budete dívat jinak. ()

Phietros

Pro mě překvapující horor, který se z počátku zdá být kopie filmu Anabelle, ale od 45 minuty si jede vlastní ligu! Napínavé, ikdyž jen místy lekavé, za to s překvapivým závěrem. Cohan odvedla dobrou práci coby chůva kdesi v Anglii, kam přijíždí pracovat a ukrýt se jako chůva. Netuší, že jí čeká hlídání panenky, která se zdá po čase být živá! 70% ()

venison

Po dlouhé době jsem viděla nadějný horor :-) „The Boy“ obsadil perfektní tajmné starobylé sídlo, představil nám páreček podivných přestárlých psychoušů a naservíroval nám do strašidelného domu mladou slečnu v nesnázích.. Porcelánová panenka vesměs jen sedí a civí, ale je to natočeno tak skvělou formou, že napětí pomalinku přichází ze všech temných koutů.. Naštěstí se ve filmu lekaček moc nedočkáme a tak si divák může užívat pomalý nájezd pozvolného napětí.. Spousta recenzentů vychvaluje konec, pro mě naopak byl konec spíše zklamáním (celou dobu jsem to tušila, ale opravdu jsem si nemyslela, že autoři přeperou už tolikrát omletou starou dobrou zápletku).. Tím hodnocení o 1* klesá, ale i tak jsem si tenhle nový horůrek opravdu užila ;-) Konečně někdo předvedl, že se dá tenhle žánr dělat i lépe.. ()

zdenny

Starej se o panáka jako by to bylo živé dítě, jinak tě zabije zmrd, který vyskočí ze zrcadla. V úvodu působil film téměř hitchcockovsky, proto jsem tak konsternován z výsledného produktu. Viktoriánský dům, rodiče, kteří jsou od pohledu divní (čili nemocní - psychicky) a debilní porcelánový panák... Kdyby se děj vyvíjel, tak, že dívka podlehne a uvěří, že panák je fakt živá bytost, a proto by zabila kluka, který do domu čas od času zašel, protože by už neměla jiný prostředek, jak jej donutit taky tomu věřit, bylo by to tajemné a super nemocné. Jenže nakonec se jednalo jen o jakous "Ženu v černém", což byla taky dobrá kravina. ()

lykan9

The Boy bylo pro mě velice příjemným překvapením. Spojení dvou hororových žánrů do jednoho filmu byl velmi dobrým nápadem a překvapilo mě jak ladně se může běžná duchařina proměnit ve slasher. Škoda jen toho závěru a trochu nudnějšího rozjezdu. Co se týče herců, tak volba byla také dobrá. Lauren Cohan a Rupert Evans jsou velice sympatičtí herci a své si na výbornou odvedli. Dokonce bych si přál pokračování, protože našlápnuto má The Boy velmi slušně. ()