The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

dzberry

Už jen pobyt v podobném domě musí být náročný. Já osobně bych to nedal ani s Hurvínkem. To jednak. Druhak pak, že lekačky byly fajn, ovšem jen do doby, než kamarád žrádlopřivažeč v podstatě bez mrknutí oka přijal fakt, že loutka možná není loutka. A ve chvíli, kdy se duchařina zlomila v hoňku skrze barák s nějakým pobudou v zádech, byla z toho už jen ha(ha)lekačka… Což bylo na škodu. Hlavní hrdinka velmi lepá. Bez problémů bych se dokázal stát její osobní loutkou na plný úvazek. ()

Coliseum

První třetina klokotá v neútěšně komorní atmosféře, ze které člověka probere snad jen úsměv Lauren Cohan, ale jde o postupnou přípravu na věci další. Nemyslím, že by šlo o horor v pravém smyslu slova, přesto film dokáže člověka držet ve vnitřně nepříjemné tenzi. Za mě škoda toho prvoplánového rozuzlení a poblázněného konce. První se bohužel dalo od jisté chvíle čekat, druhé bylo, vzhledem k předchozí linii, až příliš akční. Na první dobrou za poctivé tři, další shlédnutí by se ale mohlo omezit už "pouze" na Lauren (která mimochodem překvapí nepřehrávaným, civilním projevem). ()

ac1976

Dobrá atmo, strašidelný dom, statočne uletený manželský pár, slušný základ. Škoda len tej akčnej naháňačky pred koncom, to bolo príšerne tuctové a tak jediným dôvodom prečo by som si to opäť pozrel je Lauren. Nie je to síce klasická katalógová barbie, ale je príťažlivá a tu dokonca v spodnom prádle, v sprche, v osuške, nanešťastie tá osuška držala ako prilepená. 😁 ()

Hemlock

Mohla z toho být slušná úchylárna, kdyby někdo nezprznil scénář. 2/3 filmu se tam vůbec nic neděje a jediná věc, co trochu udržuje pozornost, je hlavní představitelka, která je solidní štipka. Závěr založený na zvratu vždy uvítám, bohužel tady to bylo spíše na obtíž a já rozhodně překvapený nebyl. Prostě další z řady tuctových hororů ve starém domku - 40%. ()

Pitryx

No, pár hororových okamžiků zde bezesporu je. Potíž je v tom, že se musíte pekelně soustředit a neztrácet pozornost. Což jsem já nezvládl, protože ustavičné kecání mne uspávalo. To love story tomu určitě chybělo. Za mne tedy nehorázná nuda s přepálenou stopáží. Proto se mi do pokračování nechce, ale co už. Zkusím to. ()

adamix

Tradičný, menej odvážny ale nenudiaci horor so sympatickou Lauren Cohan a nečakaným finálnym rozuzlením. Do očí nebilo prakticky nič až na pár rozhodnutí a nezmyselné chovanie postáv v závere. Nemyslím si, že pokračovanie má zmysel, pretože keby sa to uzavrelo nejakým chytrým spôsobom a nečrtalo zbytočné pokračovanie, mohlo ísť aspoň o pokus o niečo viac ako je neurážlivý priemer. Za mňa 60%. ()

moviefan4

Waw. Tak toto bola riadna pecka. Film začínal taku nudnejšou atmoaférou ktorá sa pochvýli zmenila na perfektnú hororovú atmošku. Horzne sa mi lúbilo ako sa film ku koncu brutálne pretočil. A musim sa priznať že som to nečakal. Skvelý herci, perfektný scénar a neskutočne super dej. Musím uznať že na to že to bol druhý horor v tomto roku na ktorom som ból v kine som náramne spokojný. ()

Honzulik

The Boy - tak toto vůbec nebyl špatný horor, řekl bych lehce nadprůměr. V dnešní době není vůbec lehké udělat solidní horor a najít neokoukané téma, navíc z dnešní doby. Tento horor s typickým strašidelným domem na anglickém venkově je dobře natočený s pěknou hlavní hrdinkou. Chválím režiséra a scénáristu za snahu upoutat a udržet diváka v napětí do úplného konce. Po malém váhání se přikloním k hodnocení 4. ()

Don.Quijote

Horor? Atmosféra fungovala maximálně do 1. půlky filmu. Lekačka žádná. Scénář děravý jak cedník Jirky Babicy. Nudné finále ("akční"), které trvalo tuším 15 minut nevyvrcholilo prakticky v nic. ()

Facerr

Sice minimální,ale dobrý obsazení. Obzvlášť za sympošku Lauren jsem byl moc rád a chvilkama v hlavě přepínal na moje oblíbený The Walking dead. Naštěstí děj týhle podívaný mě dokázal docela vcucnout. Obzvlášť si cením toho překvápka ke konci, který z The Boy udělá něco totál jinýho, než se čeká. Hodně silný tři hvězdy ... skoro čtyři. ()

blazma

Po dlouhé době Horror který mě bavil a fascinoval. Chvíli jsem si říkal, zda se ze mě dělají jen srandu. Prostě jen nějací senioří, kterým to nemyslí a starají se o papenku. Nic méně, dostávat, takovou výplatu, budu se klidně starat o takové panenky dvě :D... Rozhodně první půl hodina může lidi hodně odradit, nic méně můžu jen doporučit, ať to překousnete. Třeba se i zasmějete nad způsobem chůvy starání se o panenku přesně podle pokynů. Pak už se začnou objevovat takové ty mysteriózní věci, až jsem si opravdu začal myslet že to bude pořádnej duchařskej horror. Nechci nic Spoilerovat, takže rozhodně doporuču všem, co se zajímají o mysteriózní, a lekací horrory. Rozhodně mě potěšil. ()

Karlos8

Vůbec ne špatný námět ztroskotal na tom základním, kterým je upřednostnění žánru. Snímek nedokázal být napínavým hororem ani strhujícím thrillerem. Je to velká škoda, jelikož potenciál natočit to kvalitněji zde určitě byl. Stavět příběh na chůvě, jenž utíká před svůj osudem, sledovat její minulost v podobě telefonátů, to je opravdu hodně málo. Závěr je sice nepředvídatelný, ale nikterak originální. ()

J.Mayen

Film se v mnohem podoba Anabelle, navic je tu prekrasne prostredi stareho domu, moc pekna atmosfera a ¾ jsem mel husi kuzi z ty odporny panenky. Nedokazi si predstavit spat ve vedlejsim pokoji a mit neco tak zrudnyho doma. Bych tomu rozmlatil palici hned prvni vecer. Konec bez spolieru nejde komenovat, jen napisu, ze jsem z nej bych zklamanej, ale zalezi na divakovi samozrejme, nekdo tohle uvita, ja rozhodne ne. Takovych koncu jsem videl mraky a uz to zkratka neni originalni. ()

maxcold

Nejlepší je vzít film (Housebound) a natočit ho hollywoodsky a tvářit se, že jsem borec, co jsem to vymyslel.... ()

Spielbergo

Velmi příjemná mrazivka, které by víc než horor prospělo označení mysteriózní. Za mě velká spokojenost, hlavní hrdinka krásná a neotravná, což je u tohoto druhu filmů světlá výjimka. Zápletka možná odhadnutelná, ale nenudící. Lekaček minimum, na jejichž úkor je raději zručně budováno napětí a je neustále brnkáno na nervy. Osvěžující perla mezi sviněmi, které jsou vybudovány na lekačkách a vnitřnostech. A po dlouhé době jsem také viděl konec hororu, se kterým si scénárista zjevně věděl rady, a který mě tak jako diváka neurazil. Objektivně za čtyři, ale vzhledem ke zdejší zjevné a velmi nespravedlivé podhodnocenosti dávám hvězd pět. ()

Zoltar78

Ačkoliv jsem pointu filmu už asi v první třetině správně odhadnul, jedná se o velmi dobrý horor, ve kterém vše šlape jak má. Přiznávám, že děj je poněkud šablonovitý, ale řemeslně je film na vysoké úrovni. Navíc mám slabost pro opuštěná stará sídla a creepy panenky ;-). ()

Leobarka

Po krátké době můžu říct, že se dlouhodobě v hororech nic nezměnilo a točí se pořád dokola ty samý vybrakovaný hovna s absolutně neočekávaným koncem, který netušíte už před první klapkou. Hnusná středověká panenka a ještě hnusnější maminka by mě děsili asi víc než ten obr bobr retardovanej perverzák, kterýho rodiče radši zazdili než aby ho vydali na výzkum progresivního neurodegenerativního onemocnění, kde by mu dozajista poskytli paliativní péči. Avšak když se na to podíváme z toho hlubšího psychologického pohledu, tak nám film ukazuje jak nebezpečná je závislost na dětech, a proto si je radši nedělejte. Nebo je zazděte hned. 2* - za Lauren (a jen kvůli TWD, jinak mi taky srala) a druhý za totální pochcávku, když se zasebezabili a nechali jí tam tomu kuřbuřtovi na hraní, respekt famílie. ()