The Boy

• USA The Boy (více)

Greta je mladá Američanka, která začne po svém příjezdu do Anglie pracovat jako chůva v odlehlé vesnici. Po nástupu na místo zjistí, že osmiletý chlapec, o kterého se má starat, je porcelánová panenka v životní velikosti. Jeho rodiče mu věnují stejnou péči jako jejich předchozímu živému, který před dvaceti lety zemřel a s jehož smrtí se stále nemohou vyrovnat. Rodiče pro Gretu připraví seznam činností, podle kterého má o chlapce-panenku pečovat. Gretě je ovšem list nejprve k smíchu a dělá si z přísných pravidel legraci. Až po řadě rušivých a nevysvětlitelných událostí si Greta s hrůzou uvědomí, že práce chůvy v této rodině bude asi její nejhorší noční můra. Vypadá to, že panenka je skutečně naživu! (Bohemia MP)

Herzeleid

Myšlenka dobrá, ze začátku jsem měl mrazení po těle, ale následně jsem se začínal nudit, usínat a celkově film nabral výrazně horší směr než jsem čekal. ()

Pedross800

Výborný hororek, skvěle podbarvený při venkovní projekci vytrvalým deštěm. O perfektní atmosféru tak bylo postaráno už dopředu. Když k tomu připočtu ponuré odlehlé venkovské sídlo, sexy hlavní hrdinku a porcelánového hošíka, který skvěle buduje napětí, je to tu....konečně se objevilo to pravé zaujetí, lehké mrazení a zažranost do děje. Není to moc o lekačkách, ale o postupně a důmyslně budovaném napětí. Atmosféra houstne a když na konci dojde pro mě k dosti překvapivému zvratu, který z toho dělá víc než jen duchařinu, není co řešit. Tohle je prozatím bezkonkurenčně nej horor této letní sezony. ()

KASUGI

Příjemný komorní horor, který bych před dvaceti lety kritizoval za absenci usekaných končetin a vyhřezlých střev. Dnes jsem za takový film rád. Pointa má logiku, atmosféra příjemně mrazivá. Loutky v hororech mají vždycky už od základu slušný potenciál. Tady rozhodně nezklamal. ()

vyfuk

Ve výsledku originální. Alespoň tím závěrem, i když to nakonec stejně nedokáže až  tak přímo překvapit. Obecně jde o to, že logika jednání je dosti nesmyslná  v některých případech jako i nějaké pochody, ale dá se to brát tak, že film splňuje nějaké základy filmu. A to stačí na jeden uvolněný večer alespoň. ()

tommmy89

Pekné prostredie, duchárske napätie od začiatku a tajuplná atmosféra. Občas som so zatajeným dychom očakával nejaký zvrat, ktorý by mi spravil husinu na koži ... Koniec koncov, bez dlhého komentáru treba len napísať, že od filmu nemožno veľa očakávať :) Film pobavil, ale neohúril ! Koniec bol maximálne smiešny a nehodil sa k pôvodnému zneniu. ()

herr_carter

Daleko lépe si tématikou "loutka" pohrál mistr Wan v tomto filmu :http://www.csfd.cz/film/220745-zlovestne-ticho/komentare/ Tady nejde ani tak o loutku, jako o budování celé atmosféry...které se prostě podle mě nepodařilo. Herci jsou tupí a člověk jim nevěří, samotná loutka vůbec hrůzu nenahání a film nakonec zabíjí i samotný konec, kde se vlastně zjistí, že loutkou žádné nepřirozeno neprochází (což ve filmu Zlověstné zlo bylo naopak a jenom ku dobu věci). Takže těšení na tento film poměrně velké, a zklamání taktéž................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

sedm.1

The Boy má spoustu předností, které ho určitě řadí mezi tu lepší thrillerově hororovou produkci. V první řadě mě hodně oslovilo prostředí starého domu ze staré dobré Anglie, který vyvolával až gotické pocity, což já velmi rád a díky čemuž film získal i velice příjemný styl, vizuál a atmosféru. Zápletka pak sice tedy není nějaká oslňující, ovšem svůj účel splnila, po celou dobu je tu budováno velice působivé napětí, postupná gradace mohla být sice účelovější, ale i tak funguje, no a závěrečná pointa pak na prdel neposadí, ale tvůrci se za ní stydět nemusí, jen asi mohla být krapet nápaditější a přesvědčivější. Obsazení mě též bavilo, Lauren Cohan je velice pohledná holčina, takže je na co koukat a i ostatní jsou docela sympatičtí a výrazní. A za důležitý faktor považuji i samotnou panenku Brahmse, která je velmi působivě znepokojivá a filmu dodala patřičnou šťávu. Krapet mě tedy na konci filmu jen zamrzelo, že spousta věcí bylo nesmyslně nedovysvětlených a nedotažených (že by pootevřená dvířka pro druhý díl?) a možná my chybělo i více toho hororovějšího koření, ale jak už jsem zmiňoval, co divák od tohoto typu filmu může očekávat, to dostane ve velmi slušné kvalitě a rozhodně nenudícím způsobem. ()

Kienast

"Pohlídej nám kluka, ale buď opatrná je (jak) z porcelánu" Mladá žena Greta (Lauren Cohan ta z Walking Dead) příjíždí na anglický venkov, aby se zde starala o osmiletého Bramse. Po příjezdu ovšem zjistí, že Brams je porcelánová panenka v životní velikosti dítěte. Dostane jasné pokyny jak se o něj má starat a samozřejmě na to dlabe, po pár záhadných událostech zjišťuje, že s panenkou/Bramsem něco není v pořádku... Atmosférická duchařina ve starém baráku, se sympatickou herečkou a děsivou panenkou je pro mě hodně příjemným překvapením a level výš to u mě posunul finální zvrat, který jsem opravdu, ale opravdu nečekal. Po Lese sebevrahů jsem si spravil hororovou chuť . 7,5/10 https://www.facebook.com/simpanski/ ()

bari68

Klasická žánrová jednohubka, ktorá ale v sebe miesi základy ,,neogotického duchárskeho hororu,, s postmodernou, v sebe ukrývajúc zaujímavú a celkom prekvapivú pointu. ()

Billie777

Vlastně docela originální, protože jsem čekala nějakou duchařinu a ke konci se to skvěle a pro mě překvapivě rozuzlí. :-) Film má také moc příjemnou atmosféru a hezké prostředí, což je u hororu fakt nezvyklé ale je to tak. :-) Divák se ani moc nebojí ale je napnutí a ten konec stojí za to. A taky to má moc sympatickou hlavní hrdinku. ()

Han22

SPOILERY! To si takhle sledujete klasickou nudnou duchařinu. Mladá dívka přijíždí na starodávné opuštěné sídlo starat se o chlapce. Místo toho dostává na starost panenku, která je podle všeho živá. Občas se posune, občas čmajzne hrdince boty, občas ji zavře na půdu. Takhle se bez jakékoliv hororové lekačky pronudíte až skoro ke konci, kde nastane šok! Chlapec není mrtvý, místo toho se schovává ve zdech, nosí masku ala Michael Myers a rád by zabíjel. Nastává rádobyslasher (který režisér neumí stejně jako neumí napínavou duchařinu) a v mozku mi koluje otázka jak moc dementní pičoviny jsou dneska tvůrci hororů vymyslet. Až budu jednou dělat top 10 nejhorších filmových point tahle má místo jistý. ()

Wally

Nenadchne, ale neurazí...paradoxně ta část s loutkou byla lepší než to závěrečné rozuzlení a vyjasnění, které jsem tak nějak tušil půl hodiny před koncem. Většinou to vyděšení těm ukřičeným holkám nejde věřit, ale tady jsem Lauren v roli Grety fakt jednu chvíli věřil, že ji už přeskočilo. K podívání určitě 👍 ()

borec999

Prostredím vidieka a starého, veľkého baráku evidentne britský horor so sympatickou Lauren Cohan, tajomnou bábikou Brahmsa, fajn tajomnou a i mierne gotickou atmosférou a hlavne: veľkým dejovým twistom v závere, od ktorého akceptovania/neakceptovania bude do veľkej miery závisieť váš výsledný zážitok z filmu. Práve preto odporúčam si o filme vopred nič nezisťovať a ísť do neho úplne naslepo. Mne sa twist páčil, film aj spätne po ňom vcelku dáva zmysel (vcelku, nie 100%ne) a osviežujúci je aj fakt, že hlavná hrdinka sa nespráva tak, že by som sa musel chytať každých 10 minút za čelo aká je sprostá. S horormi režiséra Williama Brent Bella je to s kvalitou ako na hojdačke, The Boy je ale za mňa jeho najlepší. 4* a 75% ()

Corpsegrinder

Strašidelný to neni a nějak extra dobrý taky ne, celej film víceméně nudí až do zvratu v poslední čtvrthodince kterej musim přiznat jsem vůbec nečekal. Po něm je film rázem něco jinýho. Druhá hvězda samozřejmě za Maggie. ()

dopita

Docela solidní horor s úchylnou zápletkou, lehce překvapivým závěrem a pěknou atmosférou. Žádný zběsilý cuchání nervů se sice nekonalo ani náhodou, ale jako dobře koukatelná žánrovka film nezklame. ()

Hanys_

První půlka byla správně ujetá a mysteriózní, ale pak se z toho vyklubal nefalšovaný slasher, takže celé to budované napětí poctivé duchařiny dostalo slušně na prdel. ()

Litvicek

Není to horror v plném slova smyslu ale napětí zde nevyprchá ani na sekundu, navíc výborné zpracování "šokujícího" konce potěší. Nečekal jsem od toho nic a ono mi to přitom velice sedlo, což se nedá říct od většiny jiných nových filmů tohoto žánru, které jsem v poslední době měl možnost vidět. Jinými slovy, poctivá filmařská práce zahrnující výborný námět a herecké výkony. Dávám tomu čtyřku, film prospěl. ()