Ptačí klec je vyhlášený gay klub na Palm Beach, který vlastní Armand Goldman. Ten žije v dlouholetém svazku s přítelem Albertem a společně vychovávají syna Vala z Armandova jediného styku s tanečnicí Kathryn. Jednoho dne Val otci oznámí, že by se chtěl ženit. Jeho vyvolenou je spolužačka Barbara. Jenže její otec není nikdo jiný než ultrakonzervativní republikánský senátor Kevin Keeley – ten právě oznámil založení „Koalice" mravního řádu". Jeho kolega a spoluzakladatel však vzápětí umírá v náručí nezletilé barové prostitutky, čehož se chytí média a Keeley prožívá peklo. Barbara v této situaci tím spíš nemá odvahu říci rodičům pravdu, že otec jejího milého je teplouš, vlastnící teploušský podnik – a navíc Žid. Dívka si tedy vymyslí přijatelnou historku, že Valův otec je atašé v Řecku a matka v domácnosti. Toho se ale chytne její matka a vymyslí akci: když si Barbara vezme „slušného" chlapce, média dají pokoj a otec se bude moci v klidu věnovat nadcházející předvolební kampani... Vala čeká náročný úkol: přesvědčit svého otce, aby sehrál roli „normálního" rodiče. Chybí ale ona „matka v domácnosti". I tento problém se vyřeší – zoufalý Armand vyhledá Kathryn a požádá ji, aby zahrála jeho ženu. Ale je tu ještě Albert, který se o chlapce také staral a teď by měl chybět na jeho svatbě? To ovšem zdaleka není poslední problém k řešení... (TV Prima)

blacktomas

Velmi svěží a příjemné překvapení, které dokazuje, že humor jde dělat s nadhledem, chytře a především vkusně. Podotýkám, že se mi stýská po takovýchto komediích, kde hlavní roli hraje dobrý scénář a dobře odvedená práce herců a nikoliv infantilní postpubertální humor blízký dnešní době. Nu což, možná že žijeme v infantilní době. Ale těm, kterým tato komedie unikla a mají rádi starou dobrou školu, vřele doporučuji. ()

Queendom

I přes pár zásadních nelogičností v chování dvou mladejch budoucích novomanželů je to rozhodně jedna z nejvtipnějších komedií, jaký jsem kdy viděla a zůstane mi v šuplíku na horší časy. Nathan Lane je totiž king. Smála jsem se pokaždý, když se objevil, takže skoro celej film. ()

petrik11

Film o partnerstve dvoch chlapov, z ktorých jeden sa v mladosti pomýlil a čosi si začal aj so ženou. A výsledok je syn. A ten si teraz chce priviesť budúcu ženu i s jej prísnymi rodičmi na návštevu. Aby tam zostala aspoň tá jedna hviezdička má na svedomí Gene Hackman. Ostatné výkony prach a bieda. ()

Sharleen

Skvelá komédia, ktorej kraľuje Nathan Lane a Gene Hackman prezlečený za ženu tancujúci a spievajúci "We are family" :))) ()

walkingdead

Výborná komedie se skvělým Robinem Williamsem, který dokáže zahrát (hůře či lépe, v tomto případě lépe) asi opravdu cokoliv. ()

garry

Geniální. Za poslední rok jsem shodila a znovu přibrala 50 kilo. Z velikosti XXL na M a zpět. Syn dvou teplých židů si chce vzít dceru ultrakonzervativního puritánského senátora. Je to k popukání! ()

Spilif

Nevím jak se s tím popasovat. Dostal jsem doporučení na výborný film, doporučení jsem využil jen ten výborný film(komedii) jsem neviděl... Ale je to prostě věc názoru. Jednu jedinou hvězdu tomu dávám a to za herecké obsazení. A nic víc odemne nechtějte slyšet protože nechci tenhle film urážet...:) ()

Legabri21

Opravdu brilantní komedie a jeden z kvalitních remaků. Původní francouzská Klec bláznů se mi nelíbila tolik, jako tohle. Celou dobu jsem se smála, jako blázen. Výborné herecké obsazení, pan Williams vynikající. Robin byl výborný, ale naprosto to trhnul jeho partner Nathan. Film vřele doporučuji. Bavila jsem se od začátku až do konce. ()

Aniki

Film měl vlastně tři části, úvod mě moc neoslovil a malinko jsem se i nudil, přiznávám. Pak ovšem přišla absurdní, vrcholně zábavná a píchání v boku způsobující prostřední část, kterou zmákli bravurně všichni zúčastnění herci, aby došlo na závěr, který byl tak nějak narychlo zfackovaný, avšak odpouštím jim. Ono to ani jinak, vzhledem k těm hláškám, nejde. "Jdu jim ještě přidat, než se projí na dno těch talířů." .........."Počkej za dvacet minut na rohu Eldorada a Palm." - "Dámo, ani za milion dolarů!!!" Na tohle, když si vzpomenu, umírám. ()

HollyMolly

Abych řekla pravdu, podobné, trapné, situace, kdy někdo něco hraje atd. v komediích moc nemusím. Někde mi přímo lezou krkem, ale záleží na typech filmu. Ptačí klec to párkrát trochu přehnala, ale většinou scén si u mě získala body navíc, takže s výsledkem jsem velmi spokojená. Například začátek filmu byl přímo dokonalý - atmosféra vás úplně dostane. ()

dzejnyka

Výborná inteligentná komédia, ktorá neurazí a nepobúri snáď nikoho, kto je aspoň trochu rozumný a otvorený. Originál som zatiaľ nevidela, ale remake si ma získal na celej čiare. Nathan Lane je geniálny, najmä keď je hysterický a žiarli na svojho partnera, ktorého neskutočne sympaticky stvárňuje Robin Williams. No a príjemným prekvapením je Hank Azaria - na to, že je v civile hetero, vyzerá jeho Agador dosť autenticky :-))) Výborné hlášky počas celého filmu, skvelé herecké výkony "gayov". Calistu osobne nemusím a ani tu ma nepresvedčila, že by som si ju mala obľúbiť. Dianne Wiest, ktorá sa viackrát blysla v Allenových filmoch, tu veľa neukázala, ale jej rola ju ani nepredurčovala byť v popredí. Ako celok výborné a príjemné ... a snáď aj trošku inšpirujúce k zvýšenej tolerancii voči gayom a lesbám :-) Albert Goldman: Whatever I am, he made me! I was adorable once, young and full of hope. And now look at me! I'm this short, fat, insecure, middle-aged THING! Armand: I made you short? ()

Evbad

Opravdu pěkná, vtipná exkurze do homosexuálního prostředí a pokrytecká ukázka toho, jak můžeme jednoho a toho samého člověka hodnotit jinak, když ho poznáme v jiné pozici, roli, situaci. ()

johnnie78

Z tohohle filmu jsem normálně zteplal :-D taková normální komedie, kdy prostě celou dobu čekáte na ten trapný moment, až "to" praskne. A ono "to" praskne, a nestane se vlastně nic. ()