Ptačí klec je vyhlášený gay klub na Palm Beach, který vlastní Armand Goldman. Ten žije v dlouholetém svazku s přítelem Albertem a společně vychovávají syna Vala z Armandova jediného styku s tanečnicí Kathryn. Jednoho dne Val otci oznámí, že by se chtěl ženit. Jeho vyvolenou je spolužačka Barbara. Jenže její otec není nikdo jiný než ultrakonzervativní republikánský senátor Kevin Keeley – ten právě oznámil založení „Koalice" mravního řádu". Jeho kolega a spoluzakladatel však vzápětí umírá v náručí nezletilé barové prostitutky, čehož se chytí média a Keeley prožívá peklo. Barbara v této situaci tím spíš nemá odvahu říci rodičům pravdu, že otec jejího milého je teplouš, vlastnící teploušský podnik – a navíc Žid. Dívka si tedy vymyslí přijatelnou historku, že Valův otec je atašé v Řecku a matka v domácnosti. Toho se ale chytne její matka a vymyslí akci: když si Barbara vezme „slušného" chlapce, média dají pokoj a otec se bude moci v klidu věnovat nadcházející předvolební kampani... Vala čeká náročný úkol: přesvědčit svého otce, aby sehrál roli „normálního" rodiče. Chybí ale ona „matka v domácnosti". I tento problém se vyřeší – zoufalý Armand vyhledá Kathryn a požádá ji, aby zahrála jeho ženu. Ale je tu ještě Albert, který se o chlapce také staral a teď by měl chybět na jeho svatbě? To ovšem zdaleka není poslední problém k řešení... (TV Prima)

pávek

Nathan Lane je tady opravdu vynikající,bavil jsem se. Jediným záporem je dabing.Při vší úctě k Petru Olivovi,je to děs a ten, kdo si hrál se zvukem patří odsoudit k doživotnímu zákazu na dalších úpravách. Kde jsou všechny ruchy okolí? ()

PALINO

Kvalitné herecké obsadenie a dobre napísaný scenár robia z Vtáčej klietky nadpriemernú komédiu. Robin Williams i Gene Hackman sú vynikajúci, no ešte lepší je Nathan Lane, ktorý zahral svoju postavu na jedničku a nebyť jeho prirodzeného výkonu, film by mohol pôsobiť veľmi trápne. Najlepšiu časť filmu predstavuje spoločná večera, ktorej nechýba nič, čo by mala obsahovať dobrá komédia. Vtáčia klietka je inteligentná komédia, čo treba hlavne v dnešných časoch oceniť. ()

Zagros

Výjimečně nebudu brblat, že jde zase jen o remake, který je navíc horší než originál. Ten jsem totiž neviděl, do dneška jsem o něm nevěděl a dle hodnocení je americká verze dokonce lepší. Musím přiznat, že i mně se líbila. Tvůrci dobře využili ztřeštěný námět, který se pro podobné typy komedií výborně hodí. A dobře dopadlo i obsazení a herecké výkony. Robin Williams byl tradičně super a příjemně překvapil i do té doby pro mě neznámý Nathan Lane. Ptačí klec zkrátka splnila přesně to, co jsem od ní očekával, pobavila mě na jeden večer. Proto ji rád pro podobnou příležitost mohu všem doporučit… solidní tři hvězdy. ()

cab

Suprova komedie, zabavne herecke vykony vsech bez vyjimky (hlavne dvojice gayu Nathan Lane a Robin Williams plus jejich domaci sluzka Hank Azaria). Od prijezdu Keeleyovcu na veceri az takrka do konce, ktery bohuzel vyzniva trochu doprazdna, jsem se rezal smichy. (Mike Nichols) je pan rejza. 90% ()

Scytale

Výborné herecké obsazení a skvělke situovaný scénář pomohli vytvořit jednu z nejsvěžejších komedíí druhé poloviny 90. let. ()

Tery16

Tento film se povedl a na předělávku francouzské komedie je až překvapivě vtipný. Ale stejně mám stále raději původní verzi. ()

Radim

Robin Williams v jednom rozhovoru řekl: "Pro heterosexuála je nejhorší hrát homosexuála, který si hraje na heterosexuála". Naprosto úžasná komedie. ()

dormouse

Mike Nichols natočil remake původně italského filmu o dvou homosexuálech a synovi jednoho z nich, který se chce oženit s dcerou senátora a člena konzervativní strany. Oba "rodiče", tedy otec a jeho partner, se snaží utajit svou homosexualitu a působit normálně, což samozřejmě vyvolá spoustu vtipných situací. Vtipných, ale ne ztřeštěných nebo hloupých, jak by se asi podle nastíněného děje zdálo. Příběh je komorní, založený na dialozích a hereckých výkonech Robina Williamse, Gena Hackmana, Nathana Lanea, Dianne Wiest a začínající Calisty Flockhart. V mých očích má tato Ptačí klec maximální počet bodů, a vysoko přesahuj italskou verzi. Předpokládám, že film všichni znají, takže mohu klidně prozradit, že se nakonec všichni (nebo alespoň někteří) vezmou a co mne asi potěšilo nejvíc, že senátor v podáni Gena Heckmana ustoupí ze svých zarputile konzervativních postojů ()

dozana

Bylo to opravdu skvělé. Robin Williams a Nathan Lane jako párek gayů jsou k sežrání, opravdu skvěle zahrané, celou dobu jsem se smála jako blázen. ()

slunicko87

Ačkoli nejsem fandou remaků, musím uznat, že tento se velmi povedl. Možnosti, které původní francouzská verze jen naznačuje, ta americká naplno využívá a rozvíjí. Výsledný efekt je pak téměř nesrovnatelný. ()

cmenda

Nevím jak to napsat aby to bylo korektní , ale tohle bylo určeno zřejmě jen jistému okruhu diváků .Neříkám že bych s tím měl nějaký problém ale že bych to vyhledával to určitě ne. ()

Mikino00

Zábavná komedie, skvěle obsazena. Jen se poněkud vleče než dojde na avizovanou večeři. Přes sérii vtipů, ale film ničím výrazným nepřekvapil a tak nějak nevybočil z průměru. ()

Garch

Mike Nichols dokázal překonat originál. Doladil Klec bláznů k dokonalosti. Ptačí klec patří k našim rodinným Vánocům, jako Tři oříšky pro Popelku. Není v ní jediné slabší místo, jediná postava, která by mohla hrát lépe, jediná replika, která by tahala za uši. ()

mira007

Moderní věc procpat téma homosexuality do hollywoodského filmu s tehdy Williamsem ve vrcholné formě a Gene Hackman mu solidně sekundoval. ()