Náčelník Apačů Abahachi a jeho pokrevní bratr Ranger se starají o dodržování míru a spravedlnosti na Divokém Západě. Potíže nastanou, když si Abahachi vezme od kmene Šošonů půjčku na financování nové knajpy. Narazí na padoucha Santa Mariu, ten na něj sehraje habaďůru a práskne do bot i s vypůjčenými penězi. Oba odvážné muže pak u Šošonů očerní a obviní je z vraždy syna náčelníka Lstivého Mloka. Šošoni neváhají a vykopou ze země, pro nedostatek válečných seker, skládací židli. Westernová parodie může začít, a ušetřena nezůstane ani Leoneho klasika... (oficiální text distributora)

Mngwa

Říkala jsem si, německá parodie na mayovky, to bude kravina nejvyššího stupně. Podivala jsem se na to bez větších očekávání, čistě ze škodolibosti v očekávání trapasu a ... nemá to chybu. Já prostě nevěřím, že jde o německý film. Ještě se mi u německého filmu nestalo, že bych se byť jen ušklíbla, natožpak takové záchvaty smíchu. Nechápu místní hodnocení, podle mě úžasná komedie/parodie ... v originále ještě lepší! ()

Sign

24. Prosince 1879 se Claus, bratr Santa Marii vydává na cesty a rozdává dárky, chce tímto způsobem odškodnit oběti svého bratra... to mi stačí :D :D :D ()

milaneg

Od německé parodie westernu nikdo nic velkého nečeká. Taky se ničeho obrovského nedočká, ale gagů a jiných vtipných okamžiků je v Botě spousta, takže to za shlédnutí (a ne jedno) stojí...! ()

Rudyamon

Tohle je opravdu hodně povedená parodie na kovbojky, indiánky, westerny, prostě všechny dobrodružné filmy let dávných a minulých. Základem je uzavření pokrevního bratrství snad nejznámějších "bratrů" indiánské historie, i když se dozvíme, že to tenkrát bylo trochu jinak, než nás přesvědčovali Lex Barker a Pierre Brice. Ale taky pochopíme, že hodně věcí bylo na Divokém západě jinak, než se nám snažili namluvit i nejslavnější tvůrci westernového žánru. Viďte pane Leone ... :-) Film je plný fakt dobrých nápadů a gagů, místama přivedenými mírně řečeno do extrému, ale je to přece parodie a ta má přehánět. Už v prvním záběru, když vidíme v indiánské osadě "seminář" na téma tupý a ostrý šíp, pochopíme, že půjde o skvělou podívanou. Myslím, že tvůrci se fakt s chutí pohráli s detaily a že si u natáčení užili spoustu legrace a v každém případě to dělali s radostí a velkou dávkou profesionality. Ač je hodnocení na CSFD poměrně nízké, já tvrdím, že je to jedna z nejlepších parodií, jaké byli natočeny a jaké jsem měl možnost si vychutnat a to ne jednou ... Howgh, domluvil jsem :-) ()

freyinec

Na poměry německé filmařiny hodně slušný snímek. Hlavní protagonisté si role evidentně užívají, narážky jsou více než zřejmé a pochopitelné, člověk na to nemusí ani vidět všechny westerny a májovky. A když si vlk zpíval svou osamělou píseň, tak sem se vážně dobře bavil. :) ()

aa12

Světlý záblesk německé kinematografie, ale bohužel němci nic pořádného nikdy nenatočily takže tohle je průměr. ()

Allka

Důkaz toho, že ne všichni tvůrci si pod pojmem parodie představí fekálie, blitky a spol. Tohle má úroveň. I na desátý zhlédnutí brečím smíchy u devadesáti procent scén. Jsem nadšená a v rámci žánru musím dát pět hvězdiček, už proto, abych přispěla k pozvednutí podle mě zbytečně nízkého hodnocení. ()

Shitonit

Ježíši...ořezávátko na šípy a plus mínus 10min sem tam, to docela zavání humorem. Pak se jen čeká a čeká, na chvilku se dá i usnout, ááá je tady konec. ()