Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Xatrix

School of Rock jsem dlouhou dobu prehlizel. Nic proti Jacku Blackovi ani Frat Packu (spis je to moje averze vuci komediim obecne). Premluvila me az ucast Richarda Linklatera. Pribeh filmu je prostinky a ani postavy nemaji cim prekvapit - uz dopredu je jasne kdo se zmeni k lepsimu a ze to vsechno dobre dopadne. Samotny reziseruv rukopis je videt jen na zacatku a konci filmu. Ale tohle vsechno jde do pozadi, nebot Jack Black i ostatni herci paradne vali, film jede kupredu a divak nema potrebu se zamyslet nad tim, ze to je nerealne. Co Vas naprosto pohlti je pohodova nalada, prijemne vtipky a skvela rockova muzika. School of Rock nema nijake svetoborne poselstvi, je to jen perfektne zvladnuty film, ktery si uzijete. 9/10 ()

ex.it

Na to, jak Jacka Blacka nemám ráda, musím uznat, že jeho výkon byl opravdu dobrý. Ovšem to nezachrání zbytek filmu. Přijde mi to samá nadsázka, nedomyšlené scény a nijak výrazný děj s hodně předvídatelným koncem. ()

Dimo

Kašlu na drobný nedostatky tohoto filmu! Už tak dlouho mě nic nepobavilo a nedalo tolik atmosféry jako Škola ro(c)ku. Neuvěřitelný náboj, emoce, jak je toto možné? Fantastická jízda. Jack Black je komediální bůh a všechny dětičky zahráli perfektně, jsem úplně unešen. Nejfantastičtější na tom je, že nejsem fanoušek rocku. Nebo ro(c)ku? Asi nejlepší komediální film tohoto ro(c)ku ! Díky, díky všem za vznik toho filmu! ()

Barak

Jedna obrovská rocková jízda plná skvělé muziky. Tenhle film neskutečně rozproudí krev v žilách.... ()

darkreider

Rock neznamená chlastať a čumeť ako idiot, rock je vášeň. Pekná myšlienka filmu, ktorá búra tupý mýtus sex, drugs & rock'n'roll. Škola ro(c)ku je pocta rockovej muzike("uniformy" kapely pri poslednom vystúpení to dokazujú). Fanúšik tohoto hudobného štýlu by nemal byť filmom sklamaný. PS: a môže ho pozerať celá rodina. ()

ceBBek

Po shlédnutí filmu v původním znění musím dát plný počet. Tohle je prostě film, který mě snad nikdy neomrzí a vždycky mě dobře naladí. Citovka:) ()

Miki68

Panebože, ten Jack Black je ale týpek! Vypadá to, že si svou roli opravdu užíval a je to z filmu poznat. Jinak je film taková prvoplánová blbina, na kterou můžete klidně nechat koukat i děti školou povinné. těm se to jistě bude moc líbit. Ostatně - kdo z nás by si v dětství nepřál podobného učitele lehce šíleného, a praštěného (kytarou). Je to taková prvoplánová historka bez ambicí na nějaké umění - ale na zabití nedělního odpoledne slušné, a docela i vtipné. ()

karinakari

Můj nejoblíbenější snímek s Jackem Blackem. Kdo má rád rockovou hudbu, rozhodně si přijde na své (hlavně doporučuji soundtrack). Neskutečně jsem se bavila. A ach, ty děti byly tak moc roztomilý. ()

pepa3rd

Bez Jacka Blecka by tenhle film rozhodně nebyl tím čím je. Tenhle, většinou nesympatický chlapík, to tady rozhodně pořádně rozjel a tomuto filmu propůjčuje punc originality. 70 % ()

Hpatrik

Parádní komedie, která Vám rozproudí krev v žilách! Nadšení Jacka Blacka pro rokovou muziku je opravdu nakažlivé, a bez něj by to samozřejmě nefungovalo. Zručně natočené, decentně obsazené - super. ()

kilobyte

Sice to jede v takové té hollywoodské šablona "studenti, hudba a učitel" podle které už je natočeno možná až moc filmů, ale tenhle jako jeden z mála k tomu měl duši. A tou duší byl Jack Black. ()

Torgal

Decká sympatické, muzika dobrá, ale dosť veľa vecí mi tu drhlo. Napríklad taký Jack Black. Jasne, bol vo svojom živle a celý film stál práve na ňom a jeho energii, ale užíval si to až príliš. Bol skrátka tak preexponovaný, až ma to rušilo. Takto po rokoch ma tiež prekvapilo ako mi vadila aj samotná premisa filmu. Mal som jednoducho problém fandiť týpkovi, čo na dosiahnutie svojich infantilných snov zneužíva celú triedu detí. Tie kvôli nemu defacto prišli o niekoľko týždňov učiva, ktoré budú potrebovať vedieť na prijímačky na strednú. Asi už naozaj starnem alebo čo. Ale záverečné vystúpenie, akokoľvek pritiahnuté za vlasy, ma opäť spoľahlivo dostalo. 7-/10 ()

Solly

Překvapivě dobrá komedie o "smyslu rocku". Obsahuje velmi zajímavé nápady a vtípky ovozené od rocku a lidí kolem něj. Kdyby nebylo zbytečné a nepravděpodobného prozření rodičů na "bitvě kapel", zvážil bych i čtvrtou hvězdičku. ()

Menja

Jack Black je správny rocker. Stále ho mám pred očami, ako řádi s Davom Grohlom v jednom z Foo Fighters videoklipov. Myslím si, že rola v tomto filme mu sadla ako "riť na šerbel", mal dostatočne veľa priestoru, aby sa realizoval na plnej čiare, aj svoje komediantské umenie, aj svoju vášeň k rockovej hudbe. V kombinácii s neobvyklým detským prostredím ešte viac vynikol a výsledok bol podľa mňa veľmi podarený. School of rock rocks! ()

kokes

Tak od tohodle jsem po 40ti minutách odešel. Podobnej typ roddiných komedií prostě nemusim (Sestra v akci). A jestli tady má někdo pocit, že rock a kytary povyšuje toto dílko někam výš, tak já teda ne. A nic na tom nemění fakt, že sám hraju na kytaru.:-) Z tohodle mi bylo spíš blbě... ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)