Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

mpet

Ačkoliv moc nemusím filmy, ve kterých účinkuje Jack Black, musím říct, že Škola rocku mě příjemně překvapila. Skvělý soundtrack, rockový blázen, parta dětiček ze zámožných rodin a prestižní soukromá škola společně vytvářejí až překvapivě příjemnou hudební komedii, na kterou může koukat celá rodina. ()

Merri

Nejen tento film nám dokazuje, že téma ze školních lavic, jsou pořád zábavná! Jack Black, v roli cobi příhodného falešného učitele na základní škole, se zprvu nudí a takzvaně přežívá co to jen de, aby si přivydělal nějaký ten dolar Vše se mění co zaslechne svou přidělenou třídu na hodině hudební výchovy.V mžiku mu v hlavě probíhá plán a začíná ta pravá show kdy z patrně nenápadných dětí dokáže udělat skvělé muzikanty a dobrou rockovou kapelu. Kterou po sléze přihlasí do rockové soutěže. Samozřejmě že přijde potíž v podobě Jackova tajemství o tom, že není praví učitel, ale co by to bylo za americký film, kdyby neskončil, jak jinak než happy endem. Myslím si, že tento film je ideální odpočinkoví film k rodinnému večeru, neurazí dospělé ani děti.=) ()

Foofie

No jo, zase samé intelektuální sračky - viz golfista a jemu podobní...Tento film má za úkol pobavit, ne bádat nad podstatou bytí. Za mě plný koule, páč jsem rocker-metalista. A jednou, až natáhnu bačkory, mně zahrají AC/DC nebo OZZY nebo FAITH NO MORE nebo IRON MAIDEN nebo JUDAS PRIEST nebo METALLICA nebo stará SEPULTURA s Maxem a už na to dlabu, na cestu na druhou stranu. So fucking what you motherfuckerssss METAL (ROCK) FOREVER!!!!!!!! ()

john.mason.9

Tahle role sedla JBmu jako tupé na francouzkou plešku!! Je to rocková pohádka pro celou islámskou rodinu. Americká komedie s nadsázkou, vtipem a muzikouco mě osobně lochtá pod krocaním lalokem. Je to pocta rockový muzice a jestli prostě máte rádi ulítlej hyperakticní charakter JBho, tak se nasmějete, že si proprdíte trenýrky i s kalhotama.. ()

DavidAAAA

No, tohle je sice námět x-krát v různých obměnách provařenej, tvůrci se nevyhnuli obrovské spoustě klišé, ale nahoru film tahá skvělý výkon Jacka Blacka a fakt dobrý výběr dětských herců. Celou dobu jsem se skvěle bavil -a to se cení. 80% ()

D.D.Dees

Film postavený kolem Jacka Blacka..A ptáte se jak to dopadlo? Nááááááááááááááářez, songy jsou perfektní, budete si je pouštět i po odchodu z kina....co si to namlouvám, stejně si to každej stáhne :D. Pokuď se Vám film líbil tak jako mě, rozhodně doporučuji podobný movie opět s Jackem Blekem : Tenacious D: Pick of destiny. ()

Kubas1994

Prostě a jednoduše, pro me osobne je to film mýho srdce. Když jsem viděl plakát na základce, tlouklo mi srdce silne do rockovýho rytmu. Muže se zdát naivní, nebo přehnaný, ale právě proto má to kouzlo zapůsobit, jak na deti, tak dospělý. Jack tady předvádí opravdu skvělej výkon, i proto, že je duší sám tak trochu rocker. Btw jeho kapelu Tenacous D poslouchám od mala a proste on je důkazem, že můžete mit úspěch ve více žánrech najednou, to prostě obdivuju. ()

Richmond

Ako priaznivcovi rockovej hudby sa mi film páčil. Nominácia na oscara za výber soundtracku- aspoň pre mňa. Avšak Hollywood to opäť kazí svojou blbosťou a námetom, ktorý sa však dá prehliadnúť a dá sa sústrediť len na tú hudbu. Osobne mi tento film pripomína práve kúsok Mamma Mia kde hrali piesne od švédskej skupiny ABBY. Tuto však ide o úplne iný žáner hudby. Jedno však tieto dva filmy spojuje- Dej je v skutočnosti vedľajší. Hlavné je zakomponovať hudbu do samotného deja aby mala s ním aj nejaký priamy súvis. Nie ako to býva u väčšiny muzikálov na film. plátne ehm High school Musical ehm pardon trochu kašlem. Každopádne dávam 70% 4* ()

Fiffty

Jacka Blacka mám veľmi rád aj ako herca aj ako hudobníka a tento film bol preňho ako uliaty. Ako učiteľ rocku tam sadol perfektne a detský herci mu solídne sekundovali. Z triedy vytvoriť kapelu a kompletný tím a dostať sa na súťaž kapiel, to mu šlo super a jednoznačne to patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy s Jackom. ()

Evanlyn

Jinak než 5 hvězd dát nemohu. Za mě Je to Naprosto nestárnoucí dokonalá klasika. I přesto, že film stojí především na Jacku Blackovi, některé další postavy jsou taky zajímavé. ()

SNCIS

"Nejde to jen říct. Musíš to cítit uvnitř sebe. Když chcete hrát rock, musíte porušit pravidla. Musíte se naštvat na člověka a tím jsem teď já. Přesně tak, já jsem ten člověk, tak kdo má odvahu mi to vytmavit? Kdo mi to nandá?" - 50%. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)